Sausis 2019
P A T K P Š S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Mokyklos bendruomenės tikslas – AUGANTIS ŽMOGUS: besimokantis ieškoti, rasti, suvokiantis tautines ir žmogiškąsias vertybes
free pokerfree poker

Gruodžio 5 d. mūsų mokyklos komanda: Rokas Paleckas, Deividas Zubė (4 kl.),  Simas Baikštis (6 kl.), Tomas Bajalis, Saimonas Gecevičius, Arentas Liubauskas, Ronaldas Paleckas, Emilis Rudaitis, Nerijus Vilimas (7 kl.) dalyvavo 2018-2019 mokslo metų Joniškio rajono mokyklų  žaidynių bendrojo lavinimo kaimo mokyklų berniukų, 2005  m. gimimo ir jaunesnių, futbolo 5X5 varžybose ir užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Lapkričio 21 dieną ketvirtokai vyko į Joniškio M.Slančiausko progimnaziją, kur vyko integruota anglų kalbos pamoka „Have fun with English“, kurią kūrė ir vedė anglų kalbos mokytoja metodininkė Laima Kurauskienė. Pamokoje dalyvavo ir progimnazijos 4a klasės mokiniai. Šioje pamokoje mokiniai pagilino komunikacijos (dirbo mišriose grupėse), pažinimo (mokėsi naujų žodžių), socialinę (mokėsi bendrauti ir bendradarbiauti) bei asmeninę (įveikė sunkumus) kompetencijas. Mokiniai papildė savo anglų kalbos žodyną apie maistą.
Kelios linksmos akimirkos iš integruotos pamokos.

Lapkričio 20 d.  Šiauliuose ketvirtokai dalyvavo dviejose kultūrinėse-edukacinėse programose: „LEGO ir virtuali realybė kosmose“ ir „Archeologinis kostiumas ir virvučių vijimas akmenukais“.
Išmaniojoje mokykloje užsiėmimą pradėję nuo vaizdinio pasakojimo apie kosmosą bei jo ryšį su Žeme, vaikai susipažino su planetomis, ypatingai su Marsu. Tuomet grupelėse po tris sukonstravo kosminį robotą, rungtyniavo juos valdydami. Atlikę užduotis kiekvienas gavo tai patvirtinančius pažymėjimus.
Vėliau "Aušros" muziejuje, apžiūrint archeologinį kostiumą ir jo detales, viskas buvo duodama paliesti, pačiupinėti ir net pasimatuoti patiems. Buvo pristatyta, kokie buvo vyriški ir moteriški drabužiai, kokia avalynė, senoviniai papuošalai, ginklai. Praktinėje edukacinio užsiėmimo dalyje mokiniai senoviniu virvės pynimo būdu su akmenukais, pririštais kaip svareliai, virvės gale pynė virvutę, kurią gavo dovanų. Ją bus galima nešioti kaip apyrankę ant riešo.
Kūrybinių technologijų akademija bit&Byte pakvietė 7–14 m. kūrėjus į Šimtmečio iniciatyvų konkurso projektą „Šimtmečio programavimo valanda“. Mokykla, galvodama apie technologinį raštingumą kaip vieną iš svarbiausių XXI a. įgūdžių, prisijungė prie šio projekto. Daugiau kaip 40-čiai 2–8 klasių mokinių aktų salėje prezentacijos metu mentoriai papasakojo apie galimybes ir įvairiausias roles technologijų industrijoje. Po to, persikėlę į informacinių technologijų kabinetą, mokiniai kartu su mentoriais ir 9–10 klasių mokiniais-talkininkais sprendė smagias ir įdomias programavimo užduotis, sukurtas Lietuvos menininkų ir technologų. Visas darbas vyko interneto adresu: http://www.programavimovalanda.lt


AČIŪ mentoriams Robertui Sys ir Mindaugui Liktui už įkvėpimą! AČIŪ mokiniams už drąsą, smalsumą, savarankiškumą. AČIŪ mokiniams-talkininkams ir mokytojams už bendradarbiavimą ir supratimą, kad galim kurti kartu. „Programavimas yra ateities skaitymas ir rašymas. Programuotojai sėdės ne tik biuruose, bet ir ateities gamyklose, ne tik rašys kodus, bet ir prižiūrės robotus bei ištisas infrastruktūras“, - kalbėjo mentoriai, pabrėždami, kad tai reikia suprasti, kad galėtum KURTI!

Lapkričio 13 d. devintos klasės mokiniai, lydimi mokytojų Jolantos Jurkevičienės ir Elenos Veikalienės, dalyvavo išvažiuojamojoje istorijos, pilietiškumo pagrindų ir tikybos integruotoje pamokoje „Atmintis gyva“.
Šios pamokos-išvykos metu buvo sutvarkytas kapas, kuris yra Kiburių kaime, prie Maldenių miško (Skaistgirio seniūnija). Šiame kape Antrojo pasaulinio karo metais buvo palaidotas rusų armijos kareivis, žuvęs valydamas ginklą. Rusų kareivį palaidojo Kiburių kaimo gyventojai. Neužilgo to paties kaimo žmonės rado mirusį vokietį belaisvį – jį palaidojo šalia rusų kareivio, toje pačioje duobėje. Nelikus kaime gyventojų, kapas vis mažiau buvo prižiūrimas, todėl apaugo krūmokšniais, erškėčiais. Užduotis nelengva, tačiau devintokai kaipmat ėmėsi darbo: iškirto krūmus, pastatė kryžių, uždegė žvakutes, galiausiai pasimeldė prie sutvarkyto kapo.
Atmintis gyva – ji liudija labai svarbią tiesą, kad mes visi esame lygūs prieš mirtį. Ir visai nesvarbu kokios tautybės esi, kokios tavo politinės pažiūros ar tikėjimas.

Lapkričio 12 – 16 d. mokykloje paminėta Šiaurės šalių bibliotekų savaitė. Ta proga literatūros pamoka 5-6 klasių mokiniams vyko žvakių nušviestoje aktų salėje. Pirmiausia bibliotekininkės Emilijos Karoblytės parengta vaizdinga prezentacija supažindino mokinius su šiaurės šalimis ir įdomiausiais faktais apie gyvenimą jose. Vėliau lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Armonavičienė pakvietė visus patogiai įsitaisyti ir klausytis skaitomos knygos - švedų Eliaso ir Agnes Våhlundų "Superherojų vadovas". Pasibaigus ilgai, bet įtraukiančiai istorijai mokiniams duotas ir namų darbas - nupiešti savo Superherojų.

Lapkričio 9 d. trečiojo projekto "Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti" susitikimo tema - kūrybiškumas. Apie jį 7-10 klasių mokiniams pasakojo ypatingai originali menininkė Jolita Vaitkutė. Su savo krašto mokiniais atvažiavusi susitikti "Aušros" gimnaziją baigusi ir unikaliais kūriniais garsėjanti Jolita bendravo betarpiškai ir atvirai: pasakojo apie mokykloje patirtas patyčias, apie savo kelio ieškojimą, kūrybinius bandymus bei sunkumus, paminėjo žymesnius pasiekimus, atsakinėjo ir į mokinių klausimus. Nebuvo įmanoma nesižavėti ekrane matomomis Jolitos kurtomis instaliacijomis iš maisto produktų ir kitų netikėčiausių kasdienių dalykų. Atsisveikindama menininkė linkėjo mokiniams nebijoti savo keistumo bei ieškoti, bandyti, kurti...

Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos 2-4 klasių komanda: Justas Bačkys, Gintarė Minevičiūtė, Jomantas Žalis (2 kl.), Justas Janulis ir Denisas Kušleika; ketvirtokai – Gerda Jakštė, Emilija Jakuškaitė, Meda Liucveitaitė, Rokas Paleckas, Korenelija Teresiūtė 2018-2019 m. m. Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo  mokyklų mokinių, 2008 metų gimimo ir jaunesnių, kvadrato varžybose užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Lapkričio 7 d. mūsų mokyklos mergaičių komanda: Kornelija Teresiūtė (4 kl.); penktokės – Aida Banytė, Elinga Gecevičiūtė, Vilija Jakuškaitė, Dorotėja Teresiūtė; šeštokės – Deimantė Bačkytė, Austėja Baltuškonytė, Erika Galkutė, Monika Stasytytė, Milda Vitkutė 2018-2019 m. m. Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių kvadrato varžybose užėmė I vietą. Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Paskutinė savaitė prieš taip laukiamas rudens atostogas buvo kupina mokinių kelionių ir išvykų. Tačiau oras jau alsavo rudeniu: lijo, pūtė aršus vėjas ir bandė išvaikyti paskutinius vasaros prisiminimus. Bet spalio 26 rytas sugrąžino saulę. Atrodė, kad kažkas iš aukščiau pasirūpino, jog į išvažiuojamąją integruotą pamoką susiruošę septintokai bei keletas devintokų patirtų kuo daugiau šviesių įspūdžių.
Pakeliauti poeto, jauniausio literatūros klasiko Vytauto Mačernio (1921-1944) svarbiausiais gyvenimo keliais ir takeliais pakvietė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jūratė Armonavičienė. Kelionės pradžioje mokiniai sužinojo, kokias   užduotisjiems skiria anglų kalbos ir dailės mokytojos. Pirmasis sustojimas – Telšiai. Tai miestas, kuriame Vytautas Mačernis mokėsi gimnazijoje, sukūrė pirmuosius eilėraščius. Todėl ir pirmoji bendra keliautojų nuotrauka padaryta prie šių metų spalio 12 dieną atidengto poeto paminklo. Septyniomis kalvomis ir daugybe meškų garsi Žemaitijos sostinė visus nustebino švara, tapybiškais peizažais prie Masčio ežero bei modernumu. Antrasis sustojimas - Šarnelė. Ant Žvyrynėlio kalvos, kur Vytautas Mačernis mėgo lankytis, dabar yra jo amžinojo poilsio vieta. Iš čia atsiveria poetą įkvėpę vaizdai, netoliese matyti ir gimtoji sodyba. Penktadienio popietę, kai švelnus vėjelis kūrė šokį senų medžių šakose, ant kalvos skambėjo mūsų mokinių skaitomos ar mintinai išmoktos eilės. Trečiasis sustojimas – Žemaičių Kalvarija. Keliautojus pasitiko puikus gidas Bronius Kleinauskas. Jis papasakojo apie miestelio Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo baziliką, kaip karo metais joje buvo slepiami žydai. Nusivedė į Vytauto Mačernio žūties vietą ir muziejų, atsakė į begalę mokinių klausimų apie poeto ir jo artimųjų gyvenimą. Grįždami namo mokiniai pasikartojo, ką išgirdo, aptarė, ką pamatė. Ant popieriaus lapelio (senoviškai) arba telefonu (šiuolaikiškai) rašė ir siuntė mokytojoms žinutes apie drauge praleistą turiningą dieną.


Spalio 26 d.   mūsų mokykloje svečiavosi antroji projekto „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ dalyvė, advokatė Ligita Ramanauskaitė. Susitikimas pradėtas nuo teismo proceso simuliacijos, kurios metu ieškovais, atsakovais ir teisėjais tapę mokiniai, klausydami advokatės patarimų, aiškinosi, ar Tomas, Dovilės paprašytas sugrėbti lapus Aldonos kieme, turigauti atlygį už darbą. Vėliau advokatė Ligita pasakojo apie savo darbo užkulisius bei juose kylančius sunkumus. Viešnia išvardijo šiai profesijai reikalingas asmenines savybes, apimančias interesus, vertybes, gebėjimus: tai pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms, įstatymams ir valstybei, gebėjimas bendrauti bei sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu, mokėjimas derinti priešingus interesus, atsakingumas, lankstumas, gebėjimas analizuoti ir apibendrinti informaciją, sisteminis mąstymas, užsienio kalbų mokėjimas, kompiuterinis raštingumas.

Spalio 3 d. 18 mūsų mokyklos mokinių dalyvavo tarptautinėse žaidynėse „Kaimynų taurė“, kurios vyko Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijoje. Mūsų mokyklos tinklinio komanda užėmė II vietą, virvės traukime – II vieta, lengvojoje atletikoje – III vieta. Asmeniniai pasiekimai:  Karolina Baikštytė (8 kl.) 100 m bėgime – I vieta, 1000 m bėgime – II vieta, Monika Danasaitė (8 kl.) 400 m. bėgime –II vieta, Asta Tamošiūnaitė (10 kl.)  400 m bėgime – III vieta, Paulius Graičiūnas 400 m bėgime – II vieta, Edas Lašas (10 kl.) disko metime – II vieta, Gvidas Rimdžius (10 kl.) šuolis į aukštį – II vieta. Galutinė komandinė – II vieta. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis ir tinklinio treneris Romas Sperskis.

Spalio 1 d. mokyklos I – ojo aukšto koridorius tradiciškai pasipuošė Rudenėlio šventės eksponatais. Grožintis jais, negalima atsistebėti ne tik pradinukų, bet matyt ir jų tėvelių išmone. Ir ką tik galima padaryti iš lietuviškų sodo ir daržo gėrybių.

Rugsėjo 28  d. prie mokyklos mokinius pasitiko policijos ,,rėmėjas šuniukas Amsis“. Jį atlydėję Joniškio policijos komisariato pareigūnai Algirdas Sakalauskas ir Daina Kaminskienė aplankė pradinio ugdymo klasių mokinius,  aktų salėje mažiesiems dar kartą priminė kelių eismo taisykles, išdalijo atšvaitus ir mandagaus elgesio atmintines.

Rugsėjo 27 d. 7-8 klasių mokiniai Klaipėdoje dalyvavo sportinėje ir edukacinėje išvykoje, kurioje susipažino ne tik su pajūrio gamta, Klaipėdos krašto istorine praeitimi, bet ir lankėsi nuotykių ir laipynių parke KAR KAR. Išvyką organizavo kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Rugsėjo 26 d. 2-3 klasių mokiniai vyko į Klaipėdą - į profesinio veiklinimo ekskursiją.
Lankytasi Laikrodžių muziejaus edukacinėje pamokoje, kurioje  susipažinta su laiko matavimo prietaisų istorine raida: kalendoriais, saulės, vandens, ugnies, smėlio, mechaniniais laikrodžiais. Apžiūrėti renesanso, baroko, klasicizmo bei modernizmo epochos laikrodžiai. "Roshen" saldainių fabrike susipažinta su fabriko istorija,  gaminama produkcija: karamelinių saldainių gamyba bei patys mokiniai pasigamino rankų darbo saldainį. Klaipėdoje visą dieną siautė audra. Žinoma, be galo norėjosi pamatyti šėlstančią jūrą! Melnragėje k gėrėtasi audringos jūros vaizdais. Išvyką organizavo pradinio ugdymo mokytojos Ramunė Stankaitienė ir Inga Švilpienė.
Rugsėjo 25 d. 1-4 klasių mokiniai vyko į Joniškio Baltąją sinagogą, kur su bendraamžiais iš kitų mokyklų dalyvavo Aplinkos apsaugos ministerijos inicijuojamoje neformalaus ugdymo pamokoje „GAMTUKAI“.

Pirmiausia visi žiūrėjome 3D filmą „Gamtukų kelionė po gamtos pasaulį“, vėliau dalyvavome Žemės egzamine t.y. mįslių konkurse sumaniausiems. ,,Gamtukų“ laboratorijoje mokslininkas pademonstravo 7 įspūdingus eksperimentus su ugnimi, debesimis, žaibais ir ledu – vaikai pamatė dar nematytų dalykų! Visi, apsilankę ,,Gamtukų“ pamokoje, gavo dovanų po dvi šaunias knygeles apie gyvąją ir negyvąją
gamtą.

Rugsėjo 25 d.  šiais metais mūsų mokyklos 2-3 klasių mokiniai dalyvauja ankstyvosios prevencijos programoje „Obuolio draugai“. Ši programa yra skirta tiek ugdyti(s) vaiko kasdieninių sunkumų įveikimo gebėjimus, tiek ir jo atsparumą įvairioms gyvenimo krizėms. Vaikai užsiėmimų metų, padedami socialinės pedagogės, mokysis susivokti savo jausmuose, įžvelgti sunkius jausmus sukėlusias situacijas ar priežastis, mokysis įveikti nemalonių jausmų sukeltą įtampą, juos išreiškiant, įvardijant, pripažįstant, taikant specialius atsipalaidavimo būdus, taip pat mokysis savo jėgomis pozityviai spręsti kilusias problemas ar kreiptis pagalbos į aplinkinius.
Pirmasis programos užsiėmimas - su  trečios klasės mokiniais.

Rugsėjo 25 d. Mūsų mokykla dalyvauja žurnalisto Andriaus Tapino ir Laisvės TV inicijuotame projekte "Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti", kurio metu su mokiniais jiems rūpimomis temomis pabendrauti atvyksta įvairių sričių profesionalai, įžymūs žmonės.  Pirmasis projekto susitikimas - su 7-10 klasių mokiniais kalbėjosi ir į jų klausimus atvirai atsakinėjo LRT radijo laidų vedėjas ir portalo lrt.lt žurnalistas Mindaugas Jackevičius. Pats kilęs iš kaimo, pokalbiui Mindaugas tokią temą ir pasirinko - "Aš ir esu žmogus iš kaimo". Ačiū svečiui už įkvėpimą ir paskleistą pozityvią nuotaiką.

Rugsėjo 22 – 23 d. 10 mokyklos mokinių lydimi tikybos vyr. mokytojos Elenos Veikalienės dalyvavo susitikime su popiežiumi Pranciškumi Vilniuje ir Kaune.

Rugsėjo 18 d. mūsų mokykloje, matyt, jau tradiciškai tampa vienas svarbiausių visos mokyklos bendruomenės įvykių – mokyklos sportiniai pasiekimai. 3 mūsų mokyklos rezultatyviausi sportininkai Austėja Baltuškonytė (6 kl.), Edas Lašas ir Gvidas Rimdžius (10 kl.) bei pavasarį mūsų mokyklą baigusi Simona Svirplytė dalyvavo 2017- 2018 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių bendrojo ugdymo mokyklų nugalėtojų apdovanojimuose Valdovų rūmuose, Vilniuje. Žinoma,  prie šių mokinių sportinius gebėjimų ugdymo labai prisidėjos stalo teniso  treneris Linas Česnulis, tnklinio treneris Romas Sperskis, kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Rugsėjo pirmosiomis dienomis mokyklos bendruomenės narius pasitiko 2 parodos. Pirmąjame mokyklos aukšte eksponuojamas visas ,, Gataučionių“ kaimas, su būdingiausiais tarpukario Lietuvos miestelių statiniais. Ekspozicija - puiki priemonė ypač pradinio ugdymo mokiniams susipažinti su praeities architektūros ypatybėmis. Ekspozicija buvo ruošiama per technologijų pamokas, mokinius projektui ,,įkvėpė“ technologijų vyr. mokytojas Paulius Andruškevičius. Antrąjame mokyklos aukšte galima pasigrožėti pavasarį vykusio plenero Jakiškių dvare 5-10 klasių mokinių dailės darbais ir plenero akimirkų užfiksuotomis nuotraukomis. Plenerui vadovavo dailės mokytoja metodininkė Laima Andruškevičienė, talkino technologijų vyr. mokytojas Paulius Andruškevičius.

Rugsėjo I – osios skambutis  šiais mokslo metais nuskambėjo netradiciškai rugsėjo 3 d. Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerija leido mokykloms pasirinkti, kada organizuoti šventę, nes rugsėjo 1 d. buvo šeštadienis. Mūsų mokyklos bendruomenė nutarė mokslo metus pradėti pirmadienį (rugsėjo 3 d. ). Po vasaros grįžusius  pirmiausia pasitiko klasių auklėtojai, vyko klasė valandėlės, mokiniai supažindinti su Mokyklos tvarkos taisyklėmis. Į mokyklos kiemą šventiškai pasipuošę dešimtokai atvedė pirmokėlius, iškilmingoje rikiuotėje visą mokyklos bendruomenę sveikino mokyklos direktorius Linas Česnulis,  pačius geriausius linkėjimus naujų mokslo metų proga išsakė Joniškio rajono savivaldybės tarybos narys Romas Karūžna.

Kovo 29 d. rajoniniame 5-8 klasių mokinių knygų skaitymo konkurse ,,Knygų pelėda“ mūsų mokyklos komanda: Austėja Baltuškonytė, Viljamas Bauža (5 kl.), Meda Beconytė, Gabija Griciūtė (6 kl.), Viktorija Juldaševa, Rokas Kakčiukas, Gabija Paleckaitė, Ignas Radžvilas tapo konkurso nugalėtojais. Mokinius konkursui parengė lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jūratė Armonavičienė.
Kovo 27 d. rajoninėje 5-8 klasių matematikos olimpiadoje mūsų mokyklos 5 kl. mokinys Viljamas Bauža ir aštuntokė Viktorija Juldaševa savo amžiaus grupėse užėmė II vietas. Mokinius olimpiadai parengė matematikos vyr. mokytojos Rasa Šiuipienė ir Violeta Žemeckienė.

Žemės dieną – kovo 20 –ąją mokyklos dešimtokai leido Joniškio Žemės ūkio mokykloje. Nuo ryto buvo supažindinti su mokyklos patalpomis ir profesijų mokymosi galimybėmis. Vėliau vyko žemės dienai skirta viktorina, kurioje 3 etape reikėjo iš atliekų padaryti kūrybinį darbą skirta Lietuvos 100-mečiui.
Kovo 22 d.  8-10 klasių mokiniai dalyvavo profesinio informavimo, konsultavimo renginyje „Profesijų mugė 2018“. Mugės dalyviai galėjo pasimokyti klijuoti plyteles, dažyti sienas, projektuoti namus, pasigaminti pjaustymo lentutę ir t.t. Maža to - mugės metu vykusioje loterijoje buvo galima laimėti įvairių prizų: nuo šukuosenos iki skanaus šokoloduko ). Tad veiklos tikrai netrūko, o ir naudos būta nemažai!

Sausio 21 d. mūsų mokyklos mokiniai sėkmingai pradėjo 2018 metus. Jau šį mėnesį iškovotos kelios svarbios pergalės. Mokyklos mergaičių krepšinio komanda 3x3 tarpzoninėse varžybose, kurios vyko Bariūnų sporto salėje, įveikė visas priešininkes ir pateko į Lietuvos finalą, vyksiantį Jonavoje, kur varžysis 12 pajėgiausių komandų. Komandoje žaidė Simona Svirplytė, Karolina Baikštytė, Monika Danasaitė ir Arūnė Žąsinaitė. Parengė mokytojas Audrius Mameniškis.

Balandžio 14–20 dienomis trys devintokai (Edas Lašas, Mantas Petraitis, Gabrielė Stulpinaitė) Ir trys dešimtokės (Austėja Taraškutė, Greta Bajalytė ir Simona Svirplytė) lydimi mokyklos direktoriaus Lino Česnulio bei mokytojos Šarūnės Apinytės išvyko į Erasmus+ projekto „Jobortunities – make work for young people work“ paskutinį susitikimą Estijoje. Ten pasigrožėjo Talino senamiesčiu, aplankė Hidrolėktuvų uosto muziejų. Vėliau su projekto grupe viešėjo viename iš Estijos televizijos studijų, laivybos uoste. Pirmadienio naktį persikėlė į antrą pagal dydį Estijos salą - Hiiumaa, kur nuo antradienio prasidėjo projekto darbai. Mokiniams reikėjo kurti įmones, mokėsi imti interviu, vyko kūrybinės veiklos, šokių pamokos, žinių patikrinimas per kahoot žaidimą.. Aplankė plastmasės fabriką ir salos lankytinas vietas.

Kovo 12-16 dienomis mokyklos mokiniai dalyvavo socialinėje akcijoje „Užkrėsk gerumu“. Visą savaitę vyresnieji mokiniai kiekvieną rytą rinkosi vis kitą mažąjį draugą iš pradinių klasių. Kiekvieną pertrauką draugai turėjo užsiėmimų: piešė, žaidė stalo žaidimus, fotografavosi, bendravo ir atsakinėjo į vienas kitam užduotus klausimus. Akcijos užbaigimo proga mokiniai žiūrėjo filmą „Gerumo stebuklas“, po filmo buvo diskutuojamą apie kiekvieno žmogaus svarbą mūsų gyvenime. Akciją mokykloje inicijavo socialinė pedagogė Gerda Kinderienė.Respublikinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų piešinių parodoje „Mažoj širdelėj – Lietuva“, skirtai Valstybės atkūrimo 100-ečiui paminėti dalyvavo 153 resbulikos švietimo įstaigos  ir 850 jaunųjų dailininkų. Tame tarpe ir mūsų mokyklos priešmokyklinukai: Gabrielė Bašytė, Skaistė Osincevaitė, Patricija Vepštaitė, Kristupas Gaidjurgis.

Mokykla dalyvauja akcijoje „Apkabinkime Žemę 2018. Lietuva dėkoja.“, kurios tikslas – padėkoti toms valstybėms, kurios kažkada išdrįso pasakyti mūsų šaliai: „Lietuva, mes pripažįstame Tave kaip valstybę, ir nuo šiol Tu esi lygiateisė narė Pasaulio šalių šeimoje.“ Sakome AČIŪ šalims, su kuriomis kartu dalyvaujame Erasmus+ projekte „Jobortunities“.

Kovo 9 d. mokykloje vyko projektinė diena, skirta Kovo 11-osios paminėjimui. Dalyvauta įvairiose veiklose: mokiniai pynė apyrankes, dėliojo stiklo kūrinius, minkė modeliną, gamino skanėstus, žaidė stalo žaidimus, mokėsi išgyvenimo gudrybių, kūreno laužą, lipdė besmegenius, o mokytojos bei mokykloje apsilankiusios mamos lepino rankas gydomosiomis vonelėmis. Pirmokai bei antrokai viešėjo Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus rengiamoje edukacijoje "Lietuva mūsų širdyse". Edukacija skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Mažieji lankytojai ne tik puošė modelino paukštelius, bet ir lankėsi etnografijos ekspozicijoje.

Kovo 8 d.  mokykloje laikas ėmė suktis atgal - dešimtokams nuaidėjo Šimtadienio šventė, pranešusi, kad mokytis šioje mokykloje liko tik 100 dienų. Mokyklos vyriausi mokiniai pakviesti į Skrydį, prieš tai atidžiai praskenavus jų daiktus, patikrinus loginį mąstymą, sudėliojus tinkamas emocijas, prisiminus vaikystės pastabas ir rašinėlius. Pusatestačiai įteikti, tortai suvalgyti, šimtadienio kalendorius pradeda skaičiuoti dienas.

Kovo 1 d. mūsų mokyklos berniukų komandą lydėjo nepaprasta sėkmė.  201—2018 m.m. Lietuvos žaidynių kaimo vietovių mokyklų vaikinų (2001m. gimimo ir jaunesnių tinklinio finalinėse varžybose, kurios vyko Vilniaus r. sav. Egliškėse mūsų mokyklos berniukų komanda užėmė II vietą. Mokinius varžyboms parengė tinklinio treneris Romas Sperskis.

Vasario  15 d. vyko projektinė diena Lietuvos 100- mečio minėjimui. Pamokas pakeitė netradicinės veiklos, hotdogų ir sausainių kepimas. Istorijos kabinete buvo rodomas filmukas apie Lietuvos istoriją. Vyko tinklinio, teniso, krepšinio bei šaškių varžybos. O mokyklos keliautojų būrelis „Be stabdžių“ 15-16 d. Lietuvos valstybės šimtmetį šventė išradingai – laisvę simbolizuojančio paukščio formos maršrutu keliaudami per Lietuvą ir tardami AČIŪ visiems, kieno dėka šioje šalyje yra gera, linksma, saugu ir įdomu gyventi!  Kelionės akimirkos – filmuke.

Pasitinkant Lietuvos valstybės šimtmetį Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnai su jaunaisiais policijos rėmėjais vasario 16-ąją lankysis Joniškio rajono senelių namuose. Senoliams bus įteikiamos Lietuvos vėliavėlės ir Gataučių Marcės Katiliūtės 4 kl. mokinių daryti spalvingi paukšteliai, įsiliejantys į rajoninę akciją "Laisvės skrydis". Už nuoširdų bendradarbiavimą ir geranoriškumą 4 kl. mokytojai Gitanai Janiulienei, jos mokiniams bei socialinei pedagogei Gerdai Kinderienei Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnas Algirdas Sakalauskas įteikė atminimo dovanėles. Viena iš jų - šuniukas Amsis

Vasario 2 d. Edas Lašas (9 kl.) ir Vakarė Vaičiulytė (10 kl.) dalyvavo Lietuvos mokinių fizikos olimpiados rajoniniame etape Joniškio ,,Aušros“ gimnazijoje. Mokinius parengė fizikos mokytoja metodininkė Birutė Spirgienė.

Sausio 31 d. dešimtokės Greta Bajalytė ir Austėja Taraškutė Dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos organizuotame rajoniniame mokinių savivaldų pirmininkų posėdyje Joniškio rajono savivaldybėje.
Rajono mokyklų tinklinio varžybose tiek merginos, tiek vaikinai iškovojo pirmąsias vietas ir sausio 28 d. varžysis zoninėse varžybose. Mergaičių komanda : Simona Svirplytė, Gabija Paleckaitė, Karolina Baikštytė, Gabrielė Stulpinaitė, Liveta Dantaitė, Viktorija Juldaševa, Eva Gruzdytė, Monika Danasaitė.  Berniukų komanda: Aivaras Danasas, Matas Dabrikas, Rokas Kakčiukas, Lukas Daukšas, Evaldas Skliarovas, Nojus Kakčiukas, Vismantas Galkus, Gvidas Rimdžius. Treneris – Romas Sperskis.

Gruodžio 20 d. mokykloje vyko tradicinis, inicijuotas buvusio mokyklos mokinio Jono Rimdžiaus Kalėdinis, draugiškas krepšinio turnyras ,,Jono Rimdžiaus taurė“. Dėl šio prizo varžėsi 4 krepšinio komandos: Joniškio rajono Gasčiūnų ir Gataučių M. Katiliutės mokyklos bei Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos ir Meškuičių gimnazijos krepšininkai.  Pirmąją vietą ir taurę iškovojo mūsų mokyklos krepšininkai: Rokas Kakčiukas (8 kl.), devintokai: Normantas Balčiūnas, Matas Dabrikas, Nedas Krzivickas, Edas Lašas, Gvidas Rimdžius; dešimtokai – Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Evaldas Skliarovas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gruodžio 19 d.  mokykloje vyko Adventinis renginys, pakvietęs susikaupti bei prisiminti šv. Kalėdų prasmę. Tikybos mokytojos Elenos Veikalienės ir 8 klasės mokinių parengta miniatiūra papasakojo apie pirmąjį Kalėdų Senelį - šv. Mikalojų - ir jo dovanas neturtingiesiems. Vėliau renginio viešnia - Joniškio M. Slančiausko progimnazijos tikybos mokytoja Edita Žarkauskaitė mažuosius renginio dalyvius mokė žaismingų giesmių, o "Bendraamžių" teatro aktorės pravedė nuotaikingų žaidimų. Vyresnieji buvo supažindinti su adventinėmis giesmėmis bei žydiškais liturginiais šokiais.

Gruodžio 6 d. 8 mūsų mokyklos mokiniai lydimi specialiosios pedagogės Renatos Kvedaraitės dalyvavo Skaisgirio gimnazijos organizuotame respublikiniame kalėdiniame renginyje ,,Kalėdinių darbelių akademija“.

Gruodžio 6 d. Gruodžio 6 d. mūsų mokykloje vyko 2017-2018 mokslo metų Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo mokyklų mokinių svarsčių kilnojimo varžybos. Mūsų mokyklos komanda užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Lapkričio 28 d. 6 mūsų mokyklos 7-8 klasių mokiniai dalyvavo rajoninio mokinių konkurso- protmūšio ,,Gamtos kodų labirintai“rudeniniame ture.

Lapkričio 28 d. Joniškio „Aušros“ gimnazijoje dalyvavo 10 mūsų mokyklos 7-10 klasių mokinių jaunųjų matematikų komandinėse varžybose, skirtose Joniškio ,,Aušros“ gimnazijos įsteigtam prizui laimėti. Mokinius varžyboms parengė matematikos vyr. mokytojos Violeta Žemeckienė ir Rasa Šiuipienė.

Lapkričio 29-oji – projektinė diena mokykloje, skirta Joniškio krašto istorijai, o kartu ir Joniškio Švietimo centro 20-mečio minėjimui. Iš pat ryto 5-10 klasių mokiniai vyko į Joniškį, kur jų laukė orientacinis žaidimas, ieškant žymių miesto objektų. Pasiskirstę grupėmis, pagal užuominas mokiniai ieškojo paslėptų QR kodų, juos nuskenavę išmaniuoju telefonu perskaitė užduotis, kurias čia pat ir atliko. Prie kiekvieno objekto reikėjo pasidaryti ir asmenukę. Suradę visus objektus, visi grįžo į mokyklą – čia vyko protų mūšis, patikrinęs žinias apie savo kraštą, lavinęs atmintį, pastabumą bei loginį mąstymą. Susumavus visos dienos rezultatus, paaiškėjo didžiausi Joniškio krašto žinovai – 8 ir 9 klasės, surinkusios vienodą skaičių taškų. Diena baigėsi ne tik suvalgius saldžius prizus, bet ir sužinojus bent keletą naujų dalykų! Projektinę dieną organizavo mokytojos Jolanta Jurkevičienė ir Emilija Karoblytė, vykdyti veiklą padėjo ir klasių auklėtojai.

Lapkričio 24 d.vyko specialiosios pedagogės Renatos Kvedaraitės organizuotas tradicinis rajoninis renginys „Būkime kartu“, lapkričio viduryje vykęs mūsų mokykloje, šįkart buvo skirtas Švietimo centro 20-mečiui paminėti. Renginyje be gatautiškių dalyvavo ir „Saulės“ pagrindinės mokyklos, M. Slančiausko progimnazijos, Kriukų bei Gasčiūnų pagrindinių mokyklų komandos.Diena  -  pilna veiklos: sporto salėje vyko smiginio, kvadrato varžybos bei linksmosios estafetės, dailės mokytoja Laima mokė iš kompaktinių diskų bei šaldytų lapų pasigaminti medalionus, o mokytojos Renatos kabinete vyko grupinis mandalų spalvinimas.

Lapkričio 22 d. Joniškio r. Kriukų pagrindinėje mokykloje mūsų mokyklos berniukų komanda dalyvavo  draugiškose kvadrato varžybose.

Lapkričio 21 dieną  mūsų mokyklos 3-5 klasių mokiniai dalyvavo išvažiuojamojoje integruotoje  tikybos, lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo, gamtos ir žmogaus dalykų pamokoje Joniškyje. Mokiniai ir juos lydėjusios mokytojos aplankė Joniškio istorijos ir kultūros muziejų.  Muziejininkas Darius Vičas supažindino su dailininko Adomo Varno nutapytais Kryžiaus kelių paveikslais, vertingomis XVI-XIX a. religinėmis knygomis. Pasidžiaugę gražiai tvarkomu muziejumi, nuvykome į Joniškio Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią. Čia tikybos mokytoja Elena pamokino, kaip reikia elgtis atėjus į bažnyčią, o muziejininkas Darius papasakojo apie XVII a. gyvenusį Šv. Martinijoną ir jo paveikslą, supažindino su  Angelo Sargo, evangelistų ir kitais paveikslais. Mokiniai pamatė vargonus, sakyklą. Raudonojoje sinagogoje susipažinome su žydų religija, papročiais, tradicijomis. Vaikai sinagogoje įrengtu kompiuteriniu terminalu galėjo peržiūrėti vaizdo įrašų galeriją, kurioje patalpintos žydų istoriją ir kultūrą įprasminusių renginių akimirkos. Terminale yra įdiegtas interaktyvus edukacinis žaidimas, kuris vaikus labai sudomino. Baltojoje sinagogoje apžiūrėjome  įrengtą modernią ekspoziciją „Joniškio miesto istorijos raida“. Ekspozicija sudaryta iš istorinių Joniškio miesto pastatus imituojančių namų, įrengtos pakabinamos tarpukario Joniškio pastatų stogų, fasadų panoraminės imitacijos. Mokiniai džiaugėsi netradicine pamoka. Jiems patiko paveikslai muziejuje, kompiuterinis edukacinis žaidimas Raudonojoje sinagogoje, visi eksponatai Baltojoje sinagogoje, o ir Joniškio bažnyčia  buvo įdomi savo istorija. Išvažiuojamojoje pamokoje mokinius lydėjo mokytojos Šarūnė Apinytė,  Gitana Janiulienė, lydinčioji padėjėja Indra Matutienė ir už išvyką atsakinga mokytoja  Elena Veikalienė.

Lapkričio 16 d. 10 mūsų mokyklos mokinių dalyvavo tradiciniame matematikos komandiniame konkurse, skirtame Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos įsteigtam prizui laimėti. Mokinius konkursui parengė matematikos vyr. mokytojos: Violeta Žemeckienė ir Rasa Šiuipienė.

Lapkričio 14 dieną garsiausiai Švedijos ir vienai populiariausių viso pasaulio vaikų rašytojai Astridai Lindgren suėjo 110 metų. Ši proga žaismingai paminėta mokyklos bibliotekoje bei literatūros pamokose. Visą savaitę bibliotekoje vykstančioje parodoje galima sužinoti įdomių dalykų apie rašytoją, pavartyti jos knygas, prisiminti ir nuspalvinti knygų personažus, pasidaryti asmenukę su Pepe Ilgakojine, leistis į virtualią kelionę po Astridos Lindgren pramogų parką jos gimtajame mieste.Artimiau susipažinti su rašytoja per literatūros pamoką į biblioteką užsuko šeštokai. O 5 klasės mokinių literatūros pamoka vyko Linkaičių kaimo bibliotekoje. Į Astridos Lindgren knygų pasaulį pakvietė bibliotekininkė Aleksandra Stulginskienė. Ji papasakojo apie rašytoją, parodė vaikiškų knygų parodėlę, skirtą Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Pasidalinę į tris komandas, penktokai žaidė Pepės Ilgakojinės žaidimus su daiktais, turėjo kuo išradingiau pabaigti pradėtus sakinius (Pvz.: Norint patekti į laivo katastrofą, reikia... nusipirkti bilietus į „Titaniką“), atspėti, kiek paslaptingame butelyje pupelių. Linksmybių pabaigoje atsirado ir senas lagaminas, kurio turinį reikėjo atspėti. Pasirodo, ten slėpėsi bibliotekos skaitytojo kortelė (formuliaras). Įsiamžindami nuotraukoje kai kurie penktokai galėjo įsivaizduoti, kad atsidūrė Stokholmo daugiabučių namų pastogėje – pas Karlsoną, kuris gyvena ant stogo.

Lapkričio 8 d. mūsų mokyklos 4-6 klasių mokiniai dalyvavo 2017-2018 mokslo metų Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo mokyklų mokinių, 2005 metų gimimo ir jaunesnių, kvadrato varžybose, vykusiose Joniškio vaikų lopšelio – darželio ,,Saulutė“ Bariūnų skyriuje. Berniukų ir mergaičių komandos laimėjo I –ąsias vietas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Spalio 26 d. Joniškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuotame mokinių konkurse ,,Sveikuolių sveikuoliai“ mūsų mokyklos komanda užėmė II vietą.

Spalio 19 d. 17 penktos klasės mokinių ir klasės vadovė Rasa Šiuipienė dalyvavo pažintinėje ir kultūrinėje veikloje išvykoje į Anykščių apylinkių lankytinas vietas.

Spalio 18 d. Šiaulių Didždvario gimnazijos matematikos olimpiadoje – konkurse skirtame Šiaulių krašto merginomsdalyvavo mūsų mokyklos jaunosios matematikės: Miglė Gailiušaitė, Jurgita Mekytė (7 kl.), Viktorija Juldaševa (8 kl.). Mokines konkursui parengė matenmatikos vyr. mokytojos Violeta Žemeckienė ir Rasa Šiuipienė.

Spalio 14 -21 d. 6 dešimtokai lydimi mokyklos direktoriaus Lino Česnulio ir  mokytojų Šarūnės Apinytės bei Emilijos Karoblytės dalyvavo programos ,,Erasmus projekto Nr. 2016-1-DE03-KA219-023045_3 ,,Jobortunites – Making Work for Young People Work“ trečiajame susitikime Escola Secundaria de Viriato Viseu mieste Portugalijoje.

Spalio 5 d. tradiciškai dešimtokai ,,perima į savo rankas mokyklos valdymą“. Mokytojų dienos proga jie tampa jaunesniais ,,kolegomis“.

Spalio 3 d. 8 klasės mokiniai dalyvavo  lydimi klasės vadovės Salomėjos Užkurienės dalyvavo kultūrinėje pažintinėje veikloje Kaune.

Nuo spalio 2 dienos (2017-2018 mokslo metais)  mokykla kartu su 195 Lietuvos švietimo įstaigomis įsijungė į ilgalaikį prevencinį projektą "Žaidimai moko". Projekto, kurį koordinuoja specialioji pedagogė - logopedė Renata Kvedaraitė", dalyviai 5-6 metų vaikai.

Rugsėjo 29 d. mokyklos mokiniai dalyvavo masiniame bėgime, skirtame ,,Judumo savaitei“.

Rugsėjo 28 d. 10 klasės mokiniai lydimi mokytojų Jolantos Jurkevičienės ir Emilijos Karoblytės dalyvavo netradicinėje pamokoje – išvykoje Kaune. Ši pamoka susieta su 10 klasės Lietuvos ir užsienio lietuvių pasipriešinimo istorijos mokymo programa. Pamokos metu lankėmės spaustuvėje ,,ab“, kuri yra puikiausias pavyzdys, kaip tarybiniu laikotarpiu eiliniai Lietuvos gyventojai taikiu būdu priešinosi tuometinei valdžiai. Taip pat tradiciškai buvo sutvarkyta M. Katiliūtės kapavietė Petrašiūnų kapinėse.

Rugsėjo 27 d.  Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijoje  vyko kasmetinės "Kaimynų Taurės" žaidynės. Jose dalyvavo 6 mokyklos ir mūsų sportininkai parsivežė nemažai medalių.
Karolina Baikštytė (7 kl.) iškovojo dvi trečias vietas: 100 m  ir 1000 m bėgimo rungtyse.  Eva Gruzdytė (8 kl.)  I  vieta - šuolis į tolį. Simona Svirplytė (10 kl.) I vieta - šuolis į aukštį ir II vieta 400 m bėgimo rungtyje. Aivaras Danasas (10 kl.) II vieta - 400 m bėgime. Virvės traukimo rungtyje -  II vieta. Mergaičių tinklinio komanda iškovojo II vietą. Bendroje lengvosios atletikos įskaitoje užimta III vieta, komandinėje įskaitoje – III vieta.

Rugsėjo 26 d. mokykloje vyko Europos kalbų diena, kurios metu mokiniai dainavo ir šoko pagal įvairių Europos tautų muziką.

Rugsėjo 22 d. mokyklos jaunieji dailininkai su dailės mokytoja Laima Andruškevičiene dalyvavo plenere, skirtame Saulės mūšiui paminėti.

Rugsėjo 18 d. mokykloje  - džiugus ir jau tradiciniu tampantis įvykis.  5 mokyklos mokiniai: Karolina Baikštytė (7 kl.), Eva Gruzdytė (8 kl.),  Aivaras Danasas, Vismantas Galkus ir Simona Svirplytė lydimo mokyklos direktoriaus Lino Česnulio ir kūno kultūros vyr. mokytojo Audriaus Mameniškio dalyvavo 2016-2017 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių savivaldybių ir bendrojo ugdymo mokyklų nugalėtojų apdovanojimuose Vilniaus mažajame teatre. Mūsų mokykla trečia kartą tampa žaidynių nugalėtoja.

Rugsėjo 15 – 16 dienomis aktyviausi  keliautojų būrelio "Be stabdžių" nariai išsiruošė į kitą Lietuvos kraštą - Dzūkiją - antrą kartą dalyvauti Pėsčiųjų žygių asociacijos organizuojamame žygyje " Birutiečių keliais". Pakeliui aplankytos ir Kauno įdomybės.

Rugsėjo I-oji, kaip ir kasmet kiekvieną mokyklos bendruomenės narį paliečia savaip. Pradinukams ir jų tėveliams – džiugus nerimas, kaip seksis mano mažyliui, penktokams – antro mokyklos aukšto gyvenimo ypatumai, dešimtokams – nejaugi jau paskutiniai metai mokykloje, mokytojams – nauji iššūkiai ir ugdymo naujovės. Kaip ten bebūtų, bet Rugsėjo I-oji visų labai laukiama ir džiugi šventė. Tradiciškai mokyklos bendruomenę sveikino Joniškio rajono tarybos narys Romas Sperskis ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Aivaras Rudnickas.

Gruodžio 15 d. Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje vyko Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo vietovių mokyklų  mokinių, 2000 m. gimimo ir jaunesnių, krepšinio 3x3 varžybos. Mūsų mokyklos komandos - mergaičių: Monika Danasaitė (6 kl.), Gabija Paleckaitė (7 kl.),  Simona Svirplytė ir Arūnė Žąsinaitė bei berniukų: Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas  (9 kl.), Gediminas Janulis (10 kl.) užėmė II vietas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gruodžio 15 d. Joniškio Kriukų pagrindinėje mokykloje vyko Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo vietovių mokyklų  mokinių, 2006 m. gimimo ir jaunesnių, kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Vilija Jakuškaitė, Dorotėja Teresiūtė, Jokūbas Žalis (3 kl.), Dovydas Adomaitis, Vilius Jokubauskas, Aironas Juzėnas, Arimantas Rudaitis, Monika Stasytytė, Deimantė Šnaraitė, Milda Vitkutė (4 kl.) užėmė II vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Spalio 26 d. mokykloje vyko draugiškas kvadrato turnyras, kuriame dalyvavo Biržų r. Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos, Šiaulių r.  Meškuičių gimnazijos jaunieji sportininkai. Mūsų mokyklos mergaičių komanda: Dorotėja teresiūtė (3 kl.), Monika Stasytytė, Milda Vitkutė (4 kl.), Meda Beconytė, Liveta Dantaitė, Austėja Gelažytė (5 kl.), Karolina Baikštytė, Monika Danasaitė, Jurgita Mekytė, Liandra Skarulytė, Ieva Tamošiūnaitė užėmė I vietą. Berniukų komanda: Vilius Jokubauskas (4 kl.), Tomas Bajalis, Deimantas Daukintas, Saimonas Gecevičius, Arentas Liubauskas, Džiugas Pelenis, Rokas Petrušiūnas, Emilis Rudaitis, Nerijus Vilimas (5 kl.), Lukas Mockus, Gedas Norkus (6 kl.) užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Spalio 26 d. vyko stalo teniso varžybos ,,Policijos taurė“. Mūsų mokyklos dešimtokas Gediminas Janulis užėmė II vietą.  Mokinį varžyboms parengė mokyklos direktorius Linas Česnulis.

Rugsėjo 9 d. antrą kartą mokyklos istorijoje – neeilinis mokyklos bendruomenės sporto pasiekimų įvykis. Mūsų mokykla 2015-2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo progimnazijų, pagrindinių mokyklų tarpe tapo nugalėtoja. Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos respublikos Vyriausybės skyrė 500 eurų čekį bei nugalėtojų taurę, kurios įteikimas vyko Lietuvos Respublikos Prezidentūroje. Taurę iš Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų priėmė mokinė Simona Svirplytė. Apdovanojimo ceremonijoje dalyvavo mokiniai Aiva Daukšaitė, Aurelija Norkutė, Aivaras Daukšas ir Vismantas Galkus. Tai ne tik visų mokyklos mokinių, dalyvavusių sporto varžybose didžiulis nuopelnas, bet apdovanojimo nebūtų be mokyklos direktoriaus Lino Česnulio, kūno kultūros vyr. mokytojo Audriaus Mameniškio, trenerio Romo Sperskio  didžiulių pastangų ir asmeninio pavyzdžio kelti mokinių motyvaciją sportinei veiklai ir sveikai gyvensenai.

Kaip visuomet, vasara prabėgo nepastebimai, ir nuo šiandien mokykla vėl prisipildys šurmulio, balsų, juoko... Saulėtą ketvirtadienį skambutis sukvietė visus mokyklos bendruomenės narius kartu pradėti dar vienus mokslo metus mūsų mokykloje. O jie ypatingi. Mokykla minės 3 sukaktis:  mokyklos Šimtmečio jubiliejų, Dešimtmečio jubiliejų, kai mokyklai suteiktas Marcės Katiliūtės vardas ir pačios dailininkės mirimo 80- osios metinės.

Gegužės 14 d. Šiaulių miesto stadione vyko 2015-2016 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų lengvosios atletikos atskirų rungčių finalinės varžybos, kuriose sėkmingai pasirodė mūsų mokyklos lengvaatlečiai. Devintokė Erika Dagytė 100 m bėgime respublikoje iškovojo III vietą, Simona Svirplytė (8 kl.) šuolio į aukštį rungtyje užėmė IV vietą, Simona Baikštytė (5 kl.) 1 km bėgime – V vieta. Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gegužės 5 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko 2015-2016 m. m. Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo mokyklų mokinių lengvosios atletikos varžybos. Puikiai sekėsi mūsų mokyklos sportininkams. Giedrė Vikniūtė (10 kl.) rutulio stūmime, Erika Dagytė (9 kl). 100 m bėgime, Simona Svirplytė (8 kl.) šuolio į aukštį rungtyje, Monika Danasaitė (5 kl.) 400 m bėgime, Karolina Baikštytė (5 kl.) 1 km bėgime užėmė pirmąsias vietas,  Karolina Danasaitė (10 kl.) šuolio į tolį rungtyje užėmė II vietą. Taip pat mergaičių komanda bendroje įskaitoje užėmė I vietą. Labai gerai sekėsi ir berniukams: Aivaras Daukšas (10 kl.) 1 km bėgime užėmė I vietą, Miniotas Saulius (10 kl.)  šuolio į aukštį rungtyje užėmė II vietą, Tomas Dalgė (8 kl.) 1 km bėgime – II vieta, Lukas Pilipas (9 kl.) rutulio stūmime III vieta. Berniukų  komanda bendroje įskaitoje užėmė II vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Mokyklos bendruomenę pradžiugino tarptautinio matematikos komkurso „Kengūra“ rezultatai. Į rajono geriausiųjų dešimtuką pateko mūsų mokyklos mokiniai: Aurelijus Staškus (8 kl.) – III vieta, Armandas Maižius (8 kl.) – IV vieta, Erika Dagytė (9 kl.) – VII vieta, Gabrielė Klimaitė (9 kl.) VIII vieta, Miglė Gailiušaitė (5 kl.) – IX vieta, Eimantas Šaknys (7 kl.) – X vieta. Mokytojos Violeta Žemeckienė ir Rūta Kauneckienė.

Balandžio 29 d. Joniškio žemės ūkio mokykloje mergaičių tinklinio turnyras „Draugystės taurė“. Mūsų mokyklos komanda: Liveta Dantaitė (4 kl.), Gabrielė Stulpinaitė (7 kl.), Simona Svirplytė (8 kl.), Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Aurelija Norkutė (9 kl.), Gabrielė Taraškutė (10 kl.) užėmė III vietą. Mokines varžyboms parengė neformaliojo švietimo tinklinio būrelio mokytojas Romas Sperskis.

Balandžio 26 d. Joniškio Mato Slančiausko 2015–2016 mokslo metų 8 klasės mokinių fizikos olimpiados rajoninis etapas, kuriame dalyvavo mūsų mokyklos aštuntokai: Armandas Maižius, Aurelijus Staškus, Simona Svirplytė, Vakarė Vaičiulytė. Mokinius olimpiadai parengė fizikos mokytoja metodininkė Birutė Spirgienė.

Balandžio 25 d. Joniškio poilsio zonoje „Sidabra“ vyko 2015-2016 m. m. Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo mokyklų mokinių virvės traukimo varžybose mūsų mokyklos komanda: Matas Dabrikas, Erikas Venckus (7 kl.), Arminas Levindravičius, lukas Pilipas (9 kl.), Lukas Aukselis, Aivaras Daukšas, Valentinas Lukšas, Saulius Miniotas, Darius Paliukas, Edvinas Tamašauskas, Giedrė Vikniūtė užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Balandžio 23-24 dienomis iššūkio nepabijoję 7 ir 9 klasių mokiniai (8 mokiniai) pirmą kartą dalyvavo XXIX-ajame pėsčiųjų turistiniame maratone "Kiek noriu, tiek einu". Kiek norėjo, tiek ir ėjo, kiek reikėjo, tiek ir gulėjo, pertraukose nuolat ką nors kramtė, laikas nuo laiko padejuodavo, kad jau kojos nelaiko, bet dėtis nebuvo kur, tad teko žygiuot į priekį. Dieninio žygio dalyviai nuėjo 32 km, o pasiryžę eiti ir naktį - 43 km. Žygį inicijavo mokyklos bibliotekininkė Emilija Karoblytė.

Balandžio 23 d. Lietuvos svarsčių kilnojimo fedaracijos XVIII dvikovės čempionate, mūsų mokyklos dešimtokė Giedrė Vikniūtė mergaičių grupėje, svorio kategorijoje virš 63 kg iškovojo I vietą ir pateko į Europos čempionatą. Sėkmė Giedrę lydėjo ir merginų grupėje virš 68  kg užimta II vieta, moterų  - virš 68 kg atiteko III vieta.

Balandžio 23 d.  8 klasės mokinys Aurelijus Staškus dalyvo 7–8 klasių Lietuvos moksleivių matematikos olimpiadoje Šiaulių universitete. Mokinį olimpiadai parengė matematikos vyr. mokytoja Violeta Žemeckienė.

Balandžio 20 d. Joniškio Mato Slančiausko progimnazijoje vyko rajoninis 8-9 klasių mokinių konkursas ,,Linksmai apie profesijas“. Mūsų mokyklos komanda: Tomas Dalgė, Simona Svirplytė, Vakarė Vaičiulytė (8 kl.), Auksė Bašytė ir Karolina Pakalnytė (9 kl.) užėmė V vietą. Mokius konkursui parengė mokinių ugdymo karjeros koordinatorė Violeta Žemeckienė.

Balandžio 4 d. Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko krepšinio turnyras ,,Dešimtokų taurė“. Mūsų mokyklos komanda: Nedas Krzivickas, Gvidas Rimdžius (7 kl.), Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas (8 kl.), Gediminas Janulis (9 kl.), Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas (10 kl.) užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Balandžio 2 d. Vilniaus rajono Avižienių gimnazijoje vyko 2015-2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų vaikinų tinklinio finalinės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Matas Dabrikas (7 kl.), Aivaras Danasas, Vismantas Galkus (8 kl.), Gediminas Janulis, Aurilijus Petraitis, Modestas Petraitis (9 kl.), Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas (10 kl.) užėmė IV vietą. Mokinius varžyboms parengė tinklinio treneris Romas Sperskis ir kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Balandžio 2 d. Telšių rajono Degaičių pagrindinėje mokykloje vyko Žemaitijos regiono svarsčių kilnojimo turnyras „Degaičiai 2016“ . Mūsų mokyklos dešimtokė Giedrė Vikniūtė  jaunių grupėje užėmė I vietą ir apdovanota ,,Stipriausios dalyvės“ taure.

Balandžio 1 d. 10 klasės mokiniams istorijos pamoka vyko Radviliškio rajone Mėnaičių kaime esančiame Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio memoriale. Mokiniai apžiūrėjo autentiškai atstatytą Lietuvos partizanų vyriausiosios vadavietės bunkerį, kuris karo metais buvo įrengtas po klėties grindimis, klausėsi tų laikų liudininkės, dabartinės sodybos šeimininkės atsiminimų, savo akimis išvydo vietą, kur 1949 m. vasario 16-ąją visų Lietuvos partizaninio karo apygardų vadai pasirašė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos Deklaraciją. Pamoką inicijavo ir organizavo istorijos ir pilietiškumo pagrindų mokytoja metodininkė Jolanta Jurkevičienė.

Vasario 27 d. mūsų mokyklą pasiekė džiugi žinia. Lietuvos svarsčių kilnojimo federacija organizavo IV Lietuvos svarsčių kilnojimo federacijos ilgo ciklo čempionatą, kuriame mergaičių ir merginų amžiaus grupėje, svorio kategorijoje virš 63 kg II – asias vietas, o moterų amžiaus grupėje – III vietą iškovojo mūsų mokyklos dešimtokė Giedrė Vikniūtė.

Vasario 24 d. mokykloje vyko 2015-2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų mokinių, 2003 m. gimimo ir jaunesnių, ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Tomas Bajalis, Rokas Petrušiūnas (4 kl.), Karolina Baikštytė, Simona Brinytė, Monika Danasaitė, Jurgita Mekytė, Lukas Mockus, Gedas Norkus, Liandra Skarulytė (5 kl.), Rūta Danasaitė, Viktorija Juldaševa, Ignas Radžvilas, Kornelijus Skarulis, Arnoldas Vielius (6 kl.) užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Vasario 21-22 d. mokykloje vyko neformaliojo vaikų švietimo programos ,,Lietuvos skautijos vaikų ir jaunimo programa (Joniškio r. sav.)“ renginys, skirtas paminėti skautų įkūrėjo gimtadienį. Mūsų mokykloje renginio iniciatorė ir organizatorė bibliotekininkė Emilija Karoblytė.

Vasario 20 d. mūsų mokyklos stalo teniso komanda: Nedas krzivickas, Erikas Venckus (7 kl.), Aivaras Danasas (8 kl.), Arminas Levindravičius, Lukas Pilipas (9 kl.), Lukas Aukselis ir Aivaras Daukšas (10 kl.) dalyvavo Kupiškio rajono Noriūnų seniūnijos stalo teniso turnyre „Juozo Katiliaus taurė 2016“, kuris vyko Kupiškio rajono Jono Černiaus pagrindinėje mokykloje. Turnyre I vieta atiteko mūsų mokyklos dešimtokui Aivarui Daukšui, III vieta – Lukui Aukseliui (10 kl.). Suaugusiųjų tarpe III vietą užėmė mūsų mokyklos direktorius Linas Česnulis. Mokinius varžyboms parengė neformaliojo švietimo stalo teniso būrelio mokytojas Linas Česnulis.

Vasario 17 d. mokykloje vyko rajoninės stalo teniso varžybos, kuriose susitiko Mindaugių, Gataučių ir Kriukų pagrindinių mokyklų bei Skaistgirio gimnazijos komandos. Mūsų mokyklos berniukų teniso komanda: Erikas Venckus (7 kl.), Aivaras Danasas (8 kl.), Gediminas Janulis ir Arminas Levindravičius (9 kl.) laimėjo I-ą vietą. Mergaičių komanda: Liandra Skarulytė, Monika Danasaitė (5 kl.), Gabrielė Stulpinaitė (7 kl.) užėmė  II-ą vietą. Mokines varžyboms parengė mokyklos direktorius Linas Česnulis.

Vasario 16-ąją – Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną norime sukurti ypatingą šventę visai mokyklos bendruomenei. Mokyklos direktoriaus iniciatyva tradicinės pamokos pakeičiamos organizuota projektinė veikla, kurioje savo gebėjimus atskleidžia sportininkai,  menininkai jų mokytojai ir tėveliai. Kūrybinėse dirbtuvėse molio gabalai virto dailiais krepšeliais, siūlais apvynioti balionai – ažūriniais papuošimais, dirbtiniai kiaušiniai – velykinėmis dekoracijomis, o pirmo aukšto fojė pasipuošė trispalviais laisvės paukščiais. Vyko šaškių bei stalo teniso varžybos, aktų salėje skambėjo karaokė. Didžiausios kovos virė sporto salėje: prasidėjusios nuo futbolo ir kvadrato, tęsėsi abipus tinklinio tinklo. Pasisotinus mokinių keptais ,,hotdog‘ais‘‘, liko išsiaiškinti visų rungčių nugalėtojus. Šaškių čempionais tapo 7 klasės I komanda, stalo teniso virtuozais pripažinti Aivaras Daukšas (10 kl.) ir Liandra Skarulytė (5 kl.), tinklinio nugalėtojais tapo 8 klasės komanda! Visi šventinės dienos dalyviai apdovanoti šakočiais ir šokoladais!

Sausio 21 d. Akmenės rajono Papilės Simono Daukanto gimnazijoje vyko 2015-2016 mokslo metų  Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų mokinių, 1999 m. gimimo ir jaunesnių, krepšinio 3x3 zoninės varžybos. Mūsų mokyklos mergaičių komanda: Simona Svirplytė (8 kl.), Erika Dagytė, Aurelija Norkutė (9 kl.) užėmė I vietą. Berniukų komanda: Aivaras Danasas, Vismantas Galkus (9 kl.), Gediminas Janulis (9 kl.), Saulius Miniotas (10 kl.) užėmė II vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Sausio 21 d. 5-6 klasių mokiniai dalyvavo išvažiuojamoje tikybos pamokoje ,,Tikėjimo pažinimo susitikimai“ Panevėžyje. Išvyką inicijavo tikybos vyr. mokytoja Elena Veikalienė.

Sausio 16 d.  vyko 2015-2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų mergaičių, 1999 metų gimimo ir jaunesnių, tinklinio tarpzoninės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Gabrielė Stulpinaitė  (7 kl.), Simona Svirplytė (8 kl.), Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Aurelija Norkutė (9kl.), Marija Poškutė, Gabrielė Taraškutė, Giedrė Vikniūtė (10 kl.) užėmė II vietą. Mokines varžyboms parengė tinklinio treneris Romas Sperskis.

Sausio 16 d.  vyko 2015-2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų berniukų, 1999 metų gimimo ir jaunesnių, tinklinio tarpzoninės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Matas Dabrikas  (7 kl.), Aivaras Danasas, Vismantas Galkus (8 kl.), Gediminas Janulis, Aurilijus Petraitis, Modestas Petraitis (9kl.), Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas(10 kl.) užėmė II vietą. Mokines varžyboms parengė tinklinio treneris Romas Sperskis.

Sausio 16 d.  vyko 2015-2016 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų mokinių, 2003 metų gimimo ir jaunesnių, kvadrato zoninės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: ketvirtokai – Tomas Bajalis, Meda Beconyte, Liveta Dantaitė, Austėja Gelažytė, Arentas Liubauskas, Rokas Petrašiūnas, Emilis Rudaitis; penktokai- Karolina Baikštytė, Monika Danasaitė, Jurgita Mekytė, Lukas Mockus, Gedas Norkus, Eimantė Peleckytė, Liandra Skarulytė; šeštokai- Eva Gruzdytė, Grantas Gecevičius, Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Kornelijus Skarulis, Arnoldas Vielius užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Sausio 15 d. mokykloje vyko svarmens kėlimo varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Erikas Venckus (7 kl.), Auksė Bašytė, Arminas Levindravičius, Lukas Pilipas (9 kl.), Lukas Aukselis, Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas, Darius Paliukas, Giedrė Vikniūtė (10 kl.) užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Sausio 13 d. mokykloje paminėta Lietuvos laisvės gynėjų diena. Ryto tamsą sklaidė languose įsižiebusios atminimo žvakės, fotonuotraukomis prabilo stendai mokyklos foje ir bibliotekoje... Dar neišaušus mokiniai pakviesti į aktų salę - aštuntokų ir istorijos mokytojos Jolantos Jurkevičienės rekonstruoti sausio 13 – osios įvykiai  trumpam nukėlė visus į aną atmintiną naktį prieš 25 metus, kai Vilniaus gatvėse žlegsėjo tankai, tratėjo automatai ir dainavo bebaimiai lietuviai... Tylos minute pagerbti žuvusieji.
Mes prisimenam, kodėl jau 25 metus esame laisvi!.

Sausio 12 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko 2015-2016 m. m. Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo vietovių mokyklų mokinių, 1999 m. gimimo ir jaunesnių, krepšinio 3x3 varžybose mūsų mokyklos mergaičių ir berniukų komandos: aštuntokai - Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Simona Svirplytė, devintokai – Erika Dagytė, Gediminas Janulis, Aurelija Norkutė, Rasa Tamošiūnaitė ir Saulius Miniotas (10 kl.) užėmė I vietas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

2016 METAI

Gruodžio 21 d.  vyko mokyklos inicijuojamas ir organizuojamas tradicinis kalėdinis krepšinio turnyras ,,Jono Rimdžiaus taurė“. Mūsų mokyklos komanda: šeštokas – Rokas Kakčiukas,  septintokas - Gvidas Rimdžius, aštubtokai – Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, dešimtokai – Aivaras Daukšas ir Saulius Miniotas užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis. Svečių komandoms atiteko šios vietos: II vieta – Gasčiūnų pagrindinei mokyklai, III vieta – Joniškio sporto centrui, IV vieta – Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijai.

Gruodžio 17 d. gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko 2015-2016 m. m. Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo  mokyklų berniukų, 2002 m. gimimo ir jaunesnių, 5x5 futbolo varžybos. Mūsų mokyklos komanda:  Rokas Kakčiukas (6 kl.), septintokai – Domas Aukselis, Normantas Balčiūnas, Matas Dabrikas, Linas Juodris, Edas Lašas, Mantas Petrušiūnas, Gvidas Rimdžius, Erikas Venckus, aštuntokas -  Nojus Kakčiukas užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr mokytojas Audrius Mameniškis.

Gruodžio 11 d. Akmenės rajono Papilės Simono Daukanto gimnazijoje vyko 2015-2016 m. m. Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo vietovių mokyklų mokinių, 2005 m. gimimo ir jaunesnių, kvadrato zoninės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: trečiokai – Vilius Jokubauskas, Monika Stasytytė, ketvirtokai – Tomas Bajalis, Meda Beconytė, Liveta Dantaitė, Deimantas Daukintas, Austėja Gelažytė, Marta Hausmanaitė, Arentas Liubauskas, Rokas Petrušiūnas užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr mokytojas Audrius Mameniškis.

Gruodžio 3 d. mūsų mokykloje vyko 2015-2016 m. m. Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo mokyklų mergaičių, 1999 m. gimimo ir jaunesnių, tinklinio varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Gabrielė Stulpinaitė (7 kl.), Simona Svirplytė (8 kl.),  Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Aurelija Norkutė (9 kl.),  Karolina Danasaitė, Marija Poškutė, Gabrielė Taraškutė, Giedrė Vikniūtė užėmė II vietą. Mokines varžyboms parengė treneris Romas Sperskis.

Gruodžio 2 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko vyko 2015-2016 m. m. Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo mokyklų berniukų, 1999 m. gimimo ir jaunesnių, tinklinio varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Matas Dabrikas (7 kl.), Aivaras Danasas, Vismantas Galkus (8 kl.), Gediminas janulis, Aurilijus Petraitis, Modestas Petraitis (9 kl.), Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas (10 kl.) užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė treneris Romas Sperskis.

Lapkričio 25 d. Kriukų pagrindinėje mokykloje vyko 2015-2016 m.m.  Joniškio rajono mokyklų žaidynių bendrojo lavinimo kaimo mokyklų pradinių klasių mokinių, 2005 m. gimimo ir jaunesnių, kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos komanda: trečiokai – Vilius Jokubauskas, Monika Stasytytė; ketvirtokai – Tomas Bajalis, Meda beconytė, Liveta Dantaitė, Austėja Gelažytė, Marta Hausmanaitė, Arentas Liubauskas, Rokas Petrušiūnas, Emilis Rudaitis užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius  Mameniškis.

Lapkričio 19 d. mūsų mokykloje vyko 2015-2016 m. m. Joniškio rajono mokinių olimpinių žaidynių bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos komanda: ketvirtokės  -Meda Beconytė, Liveta Dantaitė; penktokės – Karolina Bakštytė, Monika Danasaitė, Eimantė Peleckytė, Jurgita Mekytė, Liandra Skarulytė šeštokės –Rūta Danasaitė, Eva Gruzdytė, Viktorija Juldaševa užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Lapkričio 18 d. mūsų mokykloje vyko 2015-2016 m. m. Joniškio rajono mokinių olimpinių žaidynių bendrojo lavinimo mokyklų berniukų kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos komanda: ketvirtokai  - Tomas Bajalis, Arentas Liubauskas, Rokas Petrušiūnas, Emilis Rudaitis; Lukas Mockus (5 kl.), šeštokai – Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Kornelijus Skarulis, Arnoldas Vielius užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Spalio 23 dienos trečiokų kelionė traukiniu. Įprasta ir net kasdieniška žmonėms keliauti automobiliu, autobusu ar pėsčiomis. O štai traukiniu ne kiekvienam pasitaiko pakeliauti.
Dauguma trečiokų taip pat nei karto nebuvo keliavę šia transporto priemone. Ir jie degė noru tai išbandyti. Per integruotas pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos pamokas trečiokai sužinojo daug įdomaus apie traukinius, jų paskirtį ir keliones šia transporto priemone. Mokykloje vyko teorinė užsiėmimų dalis, o spalio 23 dieną trečiokai, lydimi mokytojų I.Švilpienės ir E.Karoblytės, išsiruošė į mokomąją ekskursiją traukiniu. Buvo pasirinktas trumpas ir nenuobodus maršrutas Šiauliai–Radviliškis–Šiauliai. Parvažiavę į Šiaulius apsilankėme AB „Lietuvos geležinkeliai“ filialo „Šiaulių geležinkelių infrastruktūros“ teritorijoje įsikūrusiame geležinkelių muziejuje. Ten buvo leidžiama ne tik apžiūrėti lauko teritorijoje pastatytus garvežius, vagonus, drezinas, bet ir į juos įlipti. Kelionės metu trečiokai įgijo daug naujų socialinių įgūdžių, grįžo pilni gerų įspūdžių bei pakilios nuotaikos. Grįžus į mokyklą buvo aptartos ir apibendrintos visos veiklos. Visi trečiokai sutiko: traukiniu keliauti smagu!

Spalio 6 d. mokyklai atsiųsta LR Teisingumo ministro Juozo Bernatonio padėka už dalyvavimą Konstitucijos egzamine. Šiemet mūsų mokykloje užfiksuotas rekordinis dalyvių skaičius – 50 pradinio ugdymo mokinių ir 30 - devintokų bei dešimtokų.

Spalio 5 d. mokykloje vyko tradicinė savivaldos diena, kai ugdymo procesą į savo rankas ,,perėmė“ dešimtokai. Į kasdienišką mokytojų gyvenimą jie pažvelgė kūrybiškai: koks turėtų būti mokytojas, kad jis taptų svarbiausiu ypatingais mokinio gyvenimo momentais.

Rugsėjo 29 d.  7-10 klasių mokiniai tradiciškai vyko į Kauno miesto Petrašiūnų kapines, kuriose palaidota žymi mūsų krašto tarpukario dailininkė Marcė Katiliūtė. Mūsų mokykla, kaip dailininkės vardo puoselėtoja ir propaguotoja rūpinasi kapavietės priežiūra.  Pavasarį ir rudenį pasodinamos sezoninės gėlės, uždegamos žvakelės, tylos minute pagerbiamas dailininkės atminimas.

Rugsėjo 29 d.  mokyklos mokiniai aktyviai dalyvavo Lietuvos Respublikos Konstitucijos egzaminas 2015 veiklose.  Penkiasdešimt 1-4 klasių mokinių atliko kūrybinę užduotį „Mano Lietuvai -25“, o trisdešimt penki 9-10 atliko testo užduotis.

Rugsėjo 25 d.  Biržų rajono Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinėje mokykloje vyko lengvosios atletikos varžybos signataro Petro Poškaus taurei laimėti. Mūsų mokyklos sportininkai asmeninėse varžybose užėmė šias vietas: I vieta - aštuntokė Simona Svirplytė (šuolio į aukštį rungtis); III vieta – devintokas Tomas Vertelka  ir dešimtokė Giedrė Vikniūtė (rutulio stūmimo rungtis), III vieta – dešimtokė Karolina Danasaitė (šuolio į tolį rungtyje).

Birželio 7 d. pirmą kartą mokyklos istorijoje – neeilinis mokyklos bendruomenės sporto pasiekimų įvykis. Mūsų mokykla 2014-2015 mokslo metų Lietuvos mokyklų žaidynių kaimo progimnazijų, pagrindinių mokyklų tarpe tapo nugalėtoja. Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos respublikos Vyriausybės skyrė 500 eurų čekį bei nugalėtojų taurę. Tai ne tik visų mokyklos mokinių, dalyvavusių sporto varžybose didžiulis nuopelnas, bet apdovanojimo nebūtų be mokyklos direktoriaus Lino Česnulio, kūno kultūros vyr. mokytojo Audriaus Mameniškio, trenerio Romo Sperskio  didžiulių pastangų ir asmeninio pavyzdžio kelti mokinių motyvaciją sportinei veiklai ir sveikai gyvensenai.

Birželio 6 d. Žagarėje vyko Joniškio rajono Meno (dainų) šventė. Joje dalyvavo mūsų mokyklos choristai vadovaujami muzikos vyr. mokytojos Danguolės Korsakienės ir pradinių klasių šokėjai vadovaujami pradinio ugdymo vyr. mokytojos Gitanos Janiulienės.

Gegužės 24 d. Rokiškio r. savivaldybės Jūžintų Jono Oto Širvio vidurinėje mokykloje vyko virvės traukimo varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Aušrius Morkūnas, Mantas Vilimas (10 kl.), Lukas Aukselis, Aivaras Daukšas, Darius Paliukas, Saulius Miniotas, Edvinas Tamašauskas (9 kl.), Arminas Levindravičius, Lukas Pilipas (8 kl.), Erikas Venckus (6 kl.) pateko į Lietuvos šešioliktuką. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gegužės 15 d. Šiaulių lengvosios atletikos stadione vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų finalinės atskirų rungčių lengvosios atletikos varžybos. Mergaičių komanda: Svirplytė Simona, Švanaitė Daiva (7 kl.), Dagytė Erika, Klimaitė Karolina (8 kl.), Danasaitė Karolina, Vikniūtė  Giedrė užėmė V vietą. Asmeninės vietos: 100 m  bėgime  (13.54 s) Dagytė Erika  užėmė I vietą ir tapo čempione Lietuvoje. Svirplytė  Simona IV vieta šuolis į aukštį  – 1,45 m,  Švanaitė Daiva V vieta – 1000 m (3.34.33) bėgime, Karolina Danasaitė šuolis į tolį VII vieta – 4,38 m. Visa komanda pasiekė asmeninius ir mokyklos rekordus. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gegužės 8 d.  Skaistgirio gimnazijoje  vyko 2014–2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo miesto ir  kaimo mokyklų  mokinių lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybos. Mūsų mokyklos mergaičių komanda:  Asta Tamošiūnaitė (6 kl.), Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė (7 kl.), Erika Dagytė, Karolina Klimaitė (8 kl.), Karolina Danasaitė, Giedrė Vikniūtė (9 kl.)  užėmė I vietą. Mokines varžyboms parengė mokytojas Audrius Mameniškis.

Gegužės 7 d.  Skaistgirio gimnazijoje  vyko 2014–2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo  kaimo mokyklų  mokinių, 2001 metų gimimo ir jaunesnių, lengvosios atletikos keturkovės varžybos. Mūsų mokyklos mergaičių komanda:  Monika Danasaitė (4 kl.), Eva Gruzdytė (5 kl.), Asta Tamošiūnaitė (6 kl.), Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė, Vakarė Vaičiulytė  (7 kl.), užėmė III vietą. Mokines varžyboms parengė mokytojas Audrius Mameniškis.

Balandžio 27 d.  Joniškio Mato Slančiausko progimnazijoje  vyko 2014–2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo mokyklų lengvosios atletikos trikovės varžybos. Mūsų mokyklos mergaičių komanda: Meda Beconytė, Liveta Dantaitė (3 kl.), Karolina Baikštytė, Simona Brinytė, Monika Danasaitė (4 kl.) užėmė II vietą. Berniukų komanda: Tomas Bajalis, Arentas Liubauskas, Rokas Petrušiūnas (3 kl.), Lukas Mockus, Gedas Norkus (4 kl.) užėmė III vietą.

Balandžio 27 d. Šiaulių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Joniškio priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba organizavo protų mūšį moksleiviams „Ugnis“. Mūsų mokyklos komanda „Kibirkštukas“: Aivaras Daukšas, Gabrielė Morozenko, Darius Paliukas (9 kl.), Roneta Levindravičiūtė, Lukas Svirplys (10 kl.) užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė mokytojas Audrius Mameniškis.

Balandžio 23 d. 2014-2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo kaimo ir miesto mokyklų mokinių virvės traukimo varžybose mūsų mokyklos komanda: Erikas Venckus (6 kl.), Arminas Levindravičius, Lukas Pilipas, Rytis Vaičiulis (8kl.), Lukas Aukselis, Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas, Darius Paliukas, Edvinas Tamašauskas (9 kl.), Aušrius Morkūnas, Mantas Vilimas (10 kl.) užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Kovo 26 d. Joniškio „Saulės“ mokykloje vyko Joniškio rajono 5-8 klasių mokinių matematikos olimpiados antrasis (rajono) etapas. Mūsų mokyklos mokiniai Rokas Kakčiukas (5 kl.). Armandas Maižius (7 kl.), Aurelijus Staškus (7 kl.) savo amžiaus grupėse užėmė III vietas. Mokinius olimpiadai parengė matematikos vyr. mokytoja Violeta Žemeckienė.

Kovo 14 d. Marijampolės rajono Mokolų pagrindinėje mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų mokinių, 2002 m. gimimo ir jaunesnių „Drąsūs,stiprūs, vikrūs“ tarpzoninės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: ketvirtokės – Karolina Baikštytė, Monika Danasaitė, Liandra Skarulytė,  penktokai – Rūta Danasaitė, Eva Gruzdytė, Viktorija Juldaševa, Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Arnoldas Vielius, šeštokai – Domas Aukselis, Matas Dabrikas, Nedas Krivickas, Tadas Norkus, Gabrielė Stulpinaitė, Asta Tamošiūnaitė, Erikas Venckus, septintokai - Nojus Kakčiukas, Vakarė Vaičiulytė užėmė II vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Vasario 10 d.   Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo kaimo mokyklų mokinių,  1998 m. gimimo ir ir krepšinio 3x3varžybos. Mūsų mokyklos mergaičių komanda: Simona Svirplytė ir Daiva Švanaitė (7 kl.), Erika Dagytė(8 kl.), Karolina Danasaitė (9 kl.) užėmė II vietą. Berniukų komanda: Aivaras Danasas (7 kl.), Gediminas Janulis (8 kl.), Saulius Miniotas (9 kl.), Aušrius Morkūnas (10 kl.) taip pat iškovojo II vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Sausio 22 d.  mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo kaimo mokyklų mokinių, gimusių 1999 m. ir jaunesnių stalo teniso varžybos. Mūsų mokyklą atstovavo trys jaunųjų stalo teniso žaidėjų komandos.  Arminas Levindravičius, Aivaras Daukšas (9 kl.), Tomas Vertelka (8 kl.) užėmė I vietą, Gediminas Janulis (8 kl.) Lukas Aukselis  ir Saulius Miniotas (9 kl.), užėmė II vietą, Karolina Baikštytė (4 kl.), Eva Gruzdytė (5 kl.), Daiva Švanaitė (8 kl.) užėmė II vietą. Mokinius varžyboms parengė mokyklos direktorius Linas Česnulis.

Sausio 17 d. Biržų miesto „Aušros“ vidurinėje mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų  vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo kaimo mokyklų  mokinių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ zoninės varžybos. Mūsų mokyklos 1-4 klasių mokinių komanda: pirmokas – Jokūbas Žalis, antrokai – Dovydas Adomaitis, Vilius Jokubauskas, Monika Stasytytė, trečiokai – Tomas Bajalis, Meda Beconytė, Liveta Dantaitė, Arentas Liubauskas, Rokas Petrušiūnas, Emilis Rudaitis, ketvirtokai – Karolina Baikštytė, Simona Brinytė, Deimantas Jurgelis, Jurgita Mekytė, Lukas Mockus, Gedas Norkus, Liandra Skarulytėužėmė II vietą.  Dar didesnė sėkmė lydėjo 4-7 klasių mokinių komandą: ketvirtokė – Monika Danasaitė, penktokai – Rūta Danasaitė, Eva Gruzdytė, Viktorija Juldaševa, Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Arnoldas Vielius, šeštokai – Domas Aukselis,Normantas Balčiūnas, Nedas Krzivickas, Gvidas Rimdžius, Gabrielė Stulpinaitė, Asta Tamošiūnaitė, Erikas Venckus, septintokai – Nojus Kakčiukas, Vakarė Vaičiulytė užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Sausio 13 d. mūsų mokykloje vyko 2014–2015 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo kaimo mokyklų mokinių, 2002 metų gimimo ir jaunesnių, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Mūsų mokyklos komanda: ketvirtokė- Karolina Baikštytė, penktokai – Rūta Danasaitė, Eva Gruzdytė, Viktorija Juldaševa, Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, šeštokai – Normantas Balčiūnas, Nedas Krzivickas, Gvidas Rimdžius, Gabrielė Stulpinaitė, Asta Tamošiūnaitė, Erikas Venckus, septintokai – Nojus Kakčiukas, Vakarė Vaičiulytė užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Sausio 10 d. Akmenės rajono Papilės Simono Daukanto gimnazijoje vyko 2014–2015 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo kaimo mokyklų mokinių, 2002 metų gimimo ir jaunesnių, kvadrato zoninės varžybos Mūsų mokyklos berniukų komanda: penktokai – Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Arnoldas Vielius, šeštokai – Domas Aukselis, Normantas Balčiūnas, Nedas Krzivickas, Edas Lašas, Tadas Norkus, Mantas Petrušiūna, Gvidas Rimdžius Eimantas Šaknys, Erikas Venckus, septintokas- Nojus Kakčiukas sužėmė I vietą.  Mergaičių komanda: trečiokė – Liveta Dantaitė,  ketvirtokės – Karolina Baikštytė, Monika Danasaitė, Liandra Skarulytė, penktokės – Rūta Danasaitė, Eva Gruzdytė, Viktorija Juldaševa, šeštokės – Deimantė Skudžiūnaitė, Gabrielė Stulpinaitė, Asta Tamošiūnaitė, septintokė – Vakarė Vaičiulytė užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis

Sausio 8 d.  mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo kaimo mokyklų pradinių klasių, 2004 m. gimimo ir jaunesnių „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Jokūbas Žalis (1kl.), Monika Stasytytė (2 kl.),  trečiokai – Tomas Bajalis, Liveta Dantaitė, Rokas Petrušiūnas, Emilis Rudaiti, ketvirtokai – Karolina Baikštytė, Simona Brinytė, Monika Danasaitė, Deimantas Jurgelis, Jurgita Mekytė, Lukas Mockus, Gedas Norkus, Liandra Skarulytė užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

2015 METAI

Šių metų gruodžio 23d. Gataučių Marcės Katiliūtės mokyklos ikimokyklinės grupės  mažoji dailininkė Gabija Gaidjurgytė sulaukė išskirtinio dėmesio. Joniškio rajono savivaldybėje Gabijai buvo įteiktas garbingas apdovanojimas. Gabija tapo jauniausia piešinių konkurso nugalėtoja. Ikimokyklinukę konkursui parengė mokytoja Banga Gasiūnienė.

Gruodžio 19 d.  mokyklos bendruomenė rinkosi į kalėdinę šventę. Ikimokyklinukus, priešmokyklinukus ir pradinių klasių mokinius su artėjančiomis šventėmis pasveikino Joniškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Ingrida Mačiulienė. „Besmegeniai“, „snieguolies“ ir kiti vaikų pamėgti personažai sulaukė ne tik Kalėdų Senelio, bet ir kiekvienas už padeklamuotą eilėraštuką ar sudainuotą dainelę gavo saldžią dovanėlę. Vyresnių klasių mokiniai parodijavo sportinius pasiekimus: penktokai pakvietė į „Kapitono Flinto mankštą“, šeštokai parodė, kad ir šimtakojis vikšrelis gali puikiai mankštintis, septintokai supažindino su spartakiadų ypatumais, aštuntokais sukūrė ypatingą sportinį „VIII kanalą“, devintokai priminė krepšinio čempionato „vinį“ Naujosios Zelandijos krepšinio komandos maorių tautinį šokį, dešimtokai įsitikinę, kad „nepateks“ į olimpinę rinktinę „pasitenkino gražuoliukų“ vaidmeniu atlikdami M. Jankavičiaus dainą „Čiuožki“. Visiems mokiniams buvo perduotos Kalėdų Senelio lauktuvės, o vakarą vainikavo šventinė diskoteka.

Gruodžio 17 d.  vyko  mokyklos inicijuojamas ir organizuojamas tradicinis kalėdinis krepšinio turnyras „Jono Rimdžiaus taurė“.  Mūsų mokyklos komanda: penktokai – Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Arnoldas Vielius, šeštokai – Nedas Krzivickas, Gvidas Rimdžius, septintokai – Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, devintokas – Saulius Miniotas užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis. Svečių komandoms atiteko II vieta – Gasčiūnų pagrindinei mokyklai, III vieta – Joniškio Mato Slančiausko progimnazijai.

Gruodžio 15 d.  Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje vyko Kalėdinis kvadrato turnyras. Mūsų mokyklos komanda: penktokai – Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Arnoldas Vielius, šeštokai – Nedas Krzivickas, Tadas Norkus, Mantas Petrušiūnas, Gvidas Rimdžius, Erikas Venckus, septintokas – Nojus Kakčiukas užėmė II - III vietas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gruodžio 11 d. Gataučių M. Katiliūtės  mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo  kaimo mokyklų mergaičių, 2002 m. gimimo ir jaunesnių kvadrato  varžybos. Mūsų mokyklos komanda: trečiokės – Meda Beconytė, Liveta Dantaitė, ketvirtokės -  Karolina Baikštytė, Monika Danasaitė, Liandra Skarulytėužėmė, penktokės – Rūta Danasaitė, Eva Gruzdytė, Viktorija Juldaševa, šeštokės – Gabrielė Stulpinaitė, Asta Tamošiūnaitė, septintokė  - Vakarė Vaičiulytė užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gruodžio 10 d. Kriukų pagrindinėje mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo  kaimo mokyklų berniukų, 2002 m. gimimo ir jaunesnių kvadrato  varžybos. Mūsų mokyklos komanda: penktokai – Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, šeštokai – Normantas Balčiūnas, Nedas Krzivickas, Edas Lašas, Tadas Norkus, Mantas Petrušiūnas, Gvidas Rimdžius, Erikas Venckus, septintokas Nojus Kakčiukas užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gruodžio 4 d. Kriukų pagrindinėje mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo  kaimo mokyklų pradinių klasių mokinių, 2004 m. gimimo ir jaunesnių kvadrato  varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Monika Stasytytė (2 kl.), trečiokai – Tomas Bajalis, Meda Beconytė, Liveta Dantaitė, Rokas Petrušiūnas, Emilis Rudaitis, ketvirtokai – Karolina Baikštytė, Monika Danasaitė,  Deimantas Jurgelis, Lukas Mockus, Gedas Norkus, Liandra skarulytė iužėmė II vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Lapkričio 27 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo  kaimo mokyklų berniukų 5x5 futbolo varžybos. Mūsų mokyklos komanda: šeštokai – Normantas Balčiūnas, Mantas Petrušiūnas, Gvidas Rimdžius, Erikas Venckus, septintokai – Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Lapkričio 27 d. 2-5 klasių mokiniai  už geriausius pasiekimus išvyko į mokomąją ekskursiją į Šiaulius.

Lapkričio 27 d. 9 – 10 klasių mokiniai dalyvavo respublikinėje viktorinoje, skirtoje Kristijono Donelaičio 300 – osioms gimimo metinėms „Kaimynų protų mūšis“ Šiaulių r. Meškuičių Gimnazijoje. Mokinius viktorinai parengė lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jūratė Armonavičienė.

Lapkričio 25 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko 2014-2015 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo  kaimo mokyklų mergaičių 5x5 futbolo varžybos. Mūsų mokyklos komanda: septintokės – Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė, aštuntokės – Donata Aliejūnaitė, Auksė Bašytė, Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Karolina Klimaitė, Aurelija Norkutė, Rasa Tamošiūnaitė užėmė III vietą. Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Lapkričio 19 d. mokykloje vyko draugiškos Kvadrato varžybos, kuriose dalyvavo Biržų rajono Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinės mokyklos, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos ir Gataučių M. Katiliūtės mokyklos bei Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos komandos. Mūsų mokyklos mergaičių komanda užėmė II vietą, o berniukų komanda III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Lapkričio 14 d. mokyklos teatras vadovaujamas socialinės pedagogės Juventos Jurgelienės Tolerancijos dienos minėjime Joniškio Mato Slančiausko progimnazijoje parodė spektaklį „Be pavadinimo“.

Lapkričio 13 d. 5-10 klasių mokiniai dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės organizuotoje folkšokių popietėje, kuri vyko Joniškio „Saulės“ mokykloje.

Lapkričio 12 d. mūsų mokyklos komanda: aštuntokai - Gediminas Janulis (8 klasė), Arminas Levindravičius, devintokai – Lukas Aukselis ir Aivaras Daukšas dalyvavo Joniškio rajono policijos komisariato jaunųjų policijos rėmėjų stalo teniso turnyre Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje.

Lapkričio 5 d. Žiemgalos-Aukštaičių kultūros draugijos Joniškio skyrius vykdo projektą „Senųjų Joniškio krašto kapinių tyrinėjimai", kurio tikslas – surengti ekspedicijas į Joniškio rajono neveikiančias senąsias kapines, siekiant užfiksuoti ir inventorizuoti senuosius atkapinius paminklus, taip pat organizuoti kapinių tvarkymo talkas. Projekto uždaviniai – ekspedicijų metu nufotografuoti senuosius kapinių paminklus, iššifruoti jų epitafijas, nubraižyti schemas, nustatyti kapų išsidėstymą. Projektas aktualus tuo, kad senųjų neveikiančių kapinių tyrinėjimai leis patikslinti kapinių istoriją, nustatyti palaidotų žmonių asmenybes. Joniškio rajono neveikiančios kapinės sparčiai nyksta, daug paminklų pavogta ir nuniokota. Kai kurie Joniškio rajono kaimai išnyko, tačiau išliko apleistos šimtametės jų kapinaitės. Ekspedicijose dalyvavo kraštotyrine veikla besidomintys mūsų mokyklos mokiniai. Vaizgučių dvarvietės dvarininkų asmeninėse kapinaitėse buvo pakelti nuvirtę antkapiai, sutvarkyta aplinka bei laidojimo rūsys.

2014-2015 mokslo metų vienas iš mokyklos tikslų – mokyklos patrauklumo didinimas, įvairinant mokinių užimtumą, plečiant mokymuisi stimuliuojančią aplinką. Mokinių taryba, planuodama šių mokslo metų veiklą šio tikslo įgyvendinimui skyrė ypatingą dėmesį. Kiekvienoje klasėje yra turiningai laisvalaikį leidžiančių mokinių: fotografuoja, sportuoja, piešia, lipdo, kolekcionuoja... Ir patiems įdomu, ir aplinkiniai praplečia akiratį. Todėl ir kilo idėja – organizuoti mokinių laisvalaikio kūrybos parodas.  Lapkričio 3 d. mokykloje įvyko pirmasis mokinių fotonuotraukų parodos, skirtos Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti „Saulė vis ratu...“ pagal poemą „Metai“ atidarymas. Parodą atidarė ir  simbolinę juostelę perkirpo mokyklos direktorius Linas Česnulis. Fotonuotraukų autorės aštuntokė Vygailė Memeniškytė, devintokė Giedrė Vikniūtė, kaip ir priklauso jaunoms kūrėjoms kukliai šypsojosi. Nors jų nuotraukose užfiksuotas ne tik įspūdingiausių Lietuvos vietų, bet ir gyvenamų apylinkių gamtos vaizdai visais keturiais metų laikais. Mokinukėms parodėlę pagausinti savo nuotraukomis padėjo lietuvių kalbos mokytoja Jūratė Armonavičienė. Visoms autorėms įteiktos gėlės. Manome, kad pirmosios parodos atidarymas padrąsins  ir kitus mokinius eksponuoti savo kūrybą.

Spalio 28 d. mokinių tarybos atstovai septintokė Simona Svirplytė, aštuntokė Aiva Daukšaitė, devintokė Gabrielė Taraškutė, dešimtokas Lukas Svirplys lydimi mokytojos Jolantos Jurkevičienės lankėsi Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Tai mokinių tarybos inicijuotos akcijos „Aplankyk mane“ rezultatas. Visa mokyklos bendruomenė dalyvavo paramos akcijoje ir už surinktas lėšas nupirktos kūdikių priežiūros priemonės. Mokiniai ne tik įteikė dovanėles, bet ir kelioms valandoms tapo „neatatiniais“  kūdikių namų darbuotojais. Vienos grupės auklėtojai padėjo mažylius prižiūrėti lauke, kartu su jais žaidė, sportavo.

Nuo spalio 27 d. mokiniams prasidėjo rudens atostogos. Į pamokas  ateiti lapkričio 3 d.

Spalio 20 d. mokykla sulaukė svečių iš užsienio. Kaimyninės Latvijos respublikos Rygos lietuvių vidurinės mokyklos dešimtokų ir vienuoliktokų delegacija lydima mokyklos direktorės Aldonos Treijos ir projektų vadovo Rolando Žalnieriaus susipažino su Lietuvos švietimo sistema, bendravo su mokyklos mokiniais.

Spalio 20 d.  6 – 10 klasių mokiniai buvo pakviesti į  Europos regioninės plėtros finansuojamo projekto Ekoperos pasirodymą. Programoje mokiniams buvo pateiktos ne tik iškilusios ekologijos problemos, bet ir pateikti jų sprendimo būdai, kurie prieinami kiekvienam iš mūsų.

Spalio 18 d. mokyklos direktorius ir pavaduotoja ugdymui atstovavo visą mokyklos bendruomenę Kupiškio rajono Noriūnų Jono Černiaus pagrindinės mokyklos 95 –mečio jubiliejiniame renginyje. Su šia mokykla mus sieja ilgametis bendradarbiavimas, nes mokyklos direktorė Romualda Katiliūtė – Stovolos yra Marcės Katiliūtės dukterėčia.

Spalio 17 d. Joniškio kultūros namų Gataučių filiale vyko Gataučių seniūnijos tradicinė derliaus šventė „Išaukštinkim žemę ir duoną“ . Tradiciškai joje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokinių atstovai.  Kasmet komisija renka išradingiausius patiekalus. Šiais metais visus sužavėjo mokyklos dešimtokų pagamintas keptos duonos ir rudens gėrybių tortas. Skanumyną gaminant mokiniams talkino technologijų vyr. mokytoja Salomėja Užkurienė, o pristatymo programą parengti padėjo socialinė pedagogė Juventa Jurgelienė.

Spalio10 d. ikimokyklinukai, priešmokyklinukai bei 1-4 klasių mokiniai dalyvavo tradicinėje „Rudenėlio šventėje“. Kultūrinėje pažintinėje išvykoje į Šiaulių rajono Naisių  gyvenvietę susipažino su lankytinomis vietomis, grožėjosi žemaitukų veislės žirgais bei žiūrėjo Naisių teatro spektaklį. O mokyklos I aukšto koridoriuje galima pasigrožėti pradinukų ir jų tėvelių kūrybiniais darbeliais pagamintais iš gamtos gėrybių.

Spalio 8 d. mokyklos sportininkams – neeilinė diena. Per visą Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos organizuojamas „Kaimynų taurės“ varžybų istoriją mūsų mokyklos komandai pastarosios varžybos – sėkmingiausios. Komandinėse varžybose laimėtos 3 pirmosios vietos: mergaičių tinklinio, kvadrato ir virvės traukimo varžybose. Antroji vieta atiteko lengvojoje atletikoje. Individualiai laimėta 10  medalių: I vieta – septintokės Simona Svirplytė (šuolio į aukštį rungtyje), Daiva Švanaitė (1000 m bėgimo rungtyje), aštuntokė – Karolina Klimaitė (rutulio stūmimo rungtyje). II vieta – devintokai Saulius Miniotas (šuolio į aukštį rungtyje), Karolina Danasaitė (šuolio į tolį rungtyje), aštuntokė Erika Dagytė (100 m bėgimo rungtyje), septintokė Simona Svirplytė (400 m bėgimo rungtyje). III vieta - aštuntokė Erika Dagytė (šuolio į tolį rungtyje),  devintokai Karolina Danasaitė (1000 m bėgimo rungtyje), dešimtokas Aušrius Morkūnas (1000 m bėgimo rungtyje). Varžybose dalyvavo 6 komandos:  Šiaulių rajono Naisių pagrindinės mokyklos, Gruzdžių ir Meškuičių gimnazijų komandos, Joniškio rajono Gasčiūnų ir Gataučių M. Katiliūtės mokyklų bei Latvijos respublikos Garkalnės vidurinės mokyklos sportininkai.

Spalio 6 d. minint Lietuvos socialinio pedagogo profesijos 25 metų sukaktį, Joniškio rajono savivaldybės mero G. Čepulio padėkos raštas įteiktas mokyklos socialinei pedagogei Juventai Jurgelienei už atsakingą darbą teikiant pagalbą mokiniui ir aktyvią prevencinės teatro grupės veiklą bendruomenėje, rajone ir respublikoje.

Spalio 6 d. mokyklos mokinių taryba neužmiršo mokytojų senjorų, išėjusių į užtarnautą poilsį pasveikinti profesinės – Mokytojų dienos proga. Už nuoširdų bendravimą su mokyklos bendruomene gėlės įteiktos Irenai Adomaitienei, Birutei Lunienei, Vidai Vingrienei, Irenai Petriškienei, Benediktai Radavičienei, Emilijai Rimdžiuvienei, Julijai Verbušaitienei.
Spalio 6 d. mokyklą pasiekė liūdna žinia – Amžinybėn iškeliavo buvusi Gataučių mokyklos pedagogė Aleksandra Aukščionienė (mokykloje dirbo 1971-1999 metais).

Spalio 3 d. mokykloje vyko tradicinė savivaldos diena, kai ugdymo procesą į savo rankas „perėmė“ dešimtokai. Į kasdieniškas pamokas jie pažvelgė kūrybiškai. Nenuoramoms, niekada nepavargstantiems pradinukams suorganizavo sportines estefetes, 5-6 klasių mokiniai kūrė paveikslą mokytojams,  septintokai kepė sumuštinius, aštuntokai savo šokio gebėjimus tobulino „Judesio geografijos“ užsiėmime, devintokai iš makulatūros kūrė ekskliuzyvinius kostiumus. Visos mokinių veiklos buvo pristatytos mokytojams aktų salėje.

Spalio 3 d. Tarptautinės mokytojų dienos proga Joniškio rajono savivaldybės mero G. Čepulio  padėkos raštas įteiktas Gataučių Marcės Katiliūtės mokyklos bendruomenei už mokykloje vykdomą neformąlųjį švietimą, padedantį ugdyti  mokinių pilietiškumą, veiklumą, skatinantį siekti prasmingo savęs realizavimo, už sportinius ir teatrinio meno pasiekimus.

Spalio 1 d. mokykloje lankėsi Joniškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai.
Vizito tikslas -  mažuosius pamokyti, o vyresniems priminti, kaip reikėtų elgtis nelaimės atveju. Įsiminę pagalbos telefono numerį ir pasikartoję saugaus elgesio buityje bei gelbėjimosi iš gaisro pamokas, mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti ir gaisrinės automobilį. Vieni matavosi šalmus, kiti sukinėjo sunkiasvorės mašinos vairą, treti lipo ant jos stogo ir nuo ten stebėjo, kaip specialiais įrankiais ugniagesiai praplečia ir supjausto, rodos, neįveikiamas metalo konstrukcijas. Sužinoję, kaip atliekami gelbėjimo darbai, mokiniai sulaukė ir ypatingos atrakcijos: braidė ir šėlo papiltose putose, džiaugėsi iš gaisrinės žarnos iki medžių viršūnių iššautos vandens srovės fontanu... Retai kada gaisrininkų pasirodymas sukelia džiaugsmingas emocijas, bet šįkart savo neeiliniu vizitu pradžiuginę vaikus, išvažiuodami svečiai linkėjo visiems būti atsargiems ir neatsidurti realaus pavojaus akivaizdoje.

Rugsėjo 25 d. 17 mokyklos mokinių lankėsi mokomojoje ekskursijoje Vilniuje. Šią ekskursiją mokyklos direktorius dovanojo už geriausius pasiekimus 2013-2014 mokslo metais.

Rugsėjo 24 d. tradiciškai dešimtokai ir mokyklos teatro grupės mokiniai lankėsi Kauno Petrašiūnų kapinėse, kur buvo tvarkomas Marcės Katiliūtės kapas.

Rugsėjo 20 d. mokyklos teatras, vadovaujamas socialinės pedagogės Juventos Jurgelienės  Joniškio rajono saugios kaimynystės bendruomenių  sąskrydyje pristatė spektaklį „Be pavadinimo“.

Rugsėjo 17 dieną mūsų mokyklos sporto istorija pasipildė dar vienu įspūdingu įvertinimu. Mūsų mokykla paskelbta 2013-2014 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo progimnazijų, vidurinių mokyklų  II vietos laimėtoja. Žinoma, šio  apdovanojimo nebūtų be mokyklos direktoriaus Lino Česnulio ir kūno kultūros vyr. mokytojo Audriaus Mameniškio didžiulių pastangų ir asmeninio pavyzdžio kelti mokinių motyvaciją sportinei veiklai ir sveikai gyvensenai.

Rugsėjo 12 dieną ikimokyklinio užimtumo ir priešmokyklinio grupių vaikučiai bei 1-4 klasių mokiniai dalyvavo Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio prevencinėje priemonėje – susitikime „Rugsėjis. Saugus eismas“. Renginį vedė Joniškio rajono PK specialistai Jonas Sakalis  ir Almira Kumpytė.

Rugsėjo 9 d. mokykloje vyko susitikimas ir fotonuotraukų parodos pristatymas „Akimirkos Kristijono Donelaičio žemėje“. Parodos autoriai -  Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė Dzintra Elga Irbytė ir poezijos knygų autorius Jonas Ivanauskas. Svečiai išsamiai papasakojo apie Krsitijono Donelaičio kūrybą, išgirdome „Metų“ ištraukas netgi latvių kalba.

Rugsėjo 5 d. mūsų mokyklos 8-10 klasių 17 mokinių vyko į mokomąją ekskursiją Trakuose ir Kernavėje. Išvyka mokiniams skirta už puikų budėjimą pertraukų metu 2013-2014 mokslo metais.

Tradiciškai mokslo metus pradedame parodų ekspozicijomis. Šiais mokslo metais mokyklos bendruomenė turi galimybę susipažinti su žinomo kūrėjo, poeto, fotografo Jono Ivanausko įspūdžiais užfiksuotais objektyvu Kristijono Donelaičio žemėje – Kaliningrado srities apylinkėse.

Birželio 9 d.  prasidėjo vasaros atostogos 6 – 10 klasių mokiniams.

2014 metai mūsų mokyklai nepagailėjo sportinių laimėjimų. Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo progimnazijų, pagrindinių mokyklų sporto šakų varžybų rezultatų suvestinėje 2013 – 2014 metams mūsų mokykla užėmė II vietą.

2014 metų tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra 2014“ mūsų mokyklos šeštokas Aurelijus Staškus pateko į rajono dešimtuką užėmęs V vietą.

Birželio 9 – 13 dienomis  5-10 klasių 23 nemokamą maitinimą gaunantys mokiniai lankė  dieninę vasaros poilsio stovyklą „Kuriu, vadinasi gyvenu“.

Birželio 7 d. mūsų mokyklos mokiniai Simona Svirplytė (6 kl.), Erika Dagytė (7 kl.), Lukas Svirplys (9 kl.), Denas Kuodis (10 kl.) dalyvavo Olimpinėje dienoje Vilniuje ir šoko masiniame šokyje Katedros aikštėje.

Birželio 5-6 dienomis 6-7 ir 9-10 klasių 11 aktyviausių mokinių, mokyklos teatro aktorių dalyvavo Šiaulių apskrities Jaunųjų policijos rėmėjų sąskrydyje Žagarės regioniniame parke. Mūsų mokyklos komanda atlikusi įvairiausias užduotis užėmė III vietą (dalyvavo 13 komandų). Mokinius lydėjo socialinė pedagogė Juventa Jurgelienė ir pradinio ugdymo mokytoja Šarūnė Apinytė.

Birželio 5 d. mokykloje vyko Gataučių M. Katiliūtės mokyklos respublikinis turnyras „Taiklioji rankelė“, kurio tikslas - propaguoti kūno kultūrą ir sportą, puoselėti pasididžiavimą savo mokykla. Tai jau trečias toks turnyras inicijuojamas mokyklos direktoriaus Lino Česnulio. Turnyre dalyvavo 7 komandos: Kelmės rajono Elvyravos pagrindinės mokyklos ir Joniškio rajono Mindaugių, Gasčiūnų, Gataučių M. Katiliūtės (2 komandos) pagrindinių mokyklų,  Joniškio Saulės mokyklos ir Aušros gimnazijos sportininkai. Asmeninį geriausią rezultatą pasiekė Gataučių M. Katiliūtės mokyklos tinklinio būrelio treneris Romas Sperskis, II vietą užėmė Aušros gimnazijos kūno kultūros mokytojas Žydrūnas Mačiūnas, III vietoje – Aušros gimnazijos  dešimtokas Vilius Jakūnas. Komandinėje įskaitoje turnyro taurė atiteko Aušros gimnazijos sportininkams, II vieta atiteko Gasčiūnų komandai, III vieta – Gataučių M. Katiliūtės mokyklos  I komandai.

Birželio 4 d. 6-7, 9-10 klasių 16 mokinių lydimų socialinės pedagogės Juventos Jurgelienės ir mokytojos Emilijos Karoblytės dalyvavo kultūrinėje pažintinėje išvykoje Joniškio istorijos ir kultūros muziejuje.

Birželio 4 d. mokykloje vyko tarpklasinis ir mokytojų komandų turnyras „Taiklioji rankelė“. Mokytojų komandai pavyko iškovoti I vietą, II vieta atiteko dešimtokams, III vieta – aštuntokai. Visos dalyvavusios komandos apdovanotos saldžiais prizais.

Birželio 3 d. 21 septintokas bei klasės vadovė Jūratė Balčiūnaitė pažintinę ir kultūrinę veiklą vykdė mokomojoje ekskursijoje Šiauliuose.

Birželio 2 dieną prasidėjo vasaros atostogos 1 – 5 klasių mokiniams.

Birželio 2 – 6 dienomis  priešmokyklinės grupės, 1-4 klasių 47 nemokamą maitinimą gaunantys mokiniai lankė  dieninę vasaros poilsio stovyklą „Kuriu, vadinasi gyvenu“.

Gegužės 30 d. 1-2 ir 4 klasių 11 mokinių lydimų muzikos mokytojos Danguolės Korsakienės  dalyvavo moksleivių vokalinių ansamblių šventėje „Skambėk, pavasarėli“ Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos Triškonių filiale.

Gegužės 30 – birželio 1 dienomis 5-7 ir 9-10 klasių 17 mokinių lydimų socialinės pedagogės Juventos Jurgelienės ir pradinio ugdymo mokytojos Šarūnės Apinytės dalyvavo Palangoje rengiamame Lietuvos Asociacijos (LASV) festivalyje „Sportas visiems“.

Gegužės 30 d. 3 mokyklos laikraščio „Gataučiukas‘‘  rengėjai lydimi mokytojos Emilijos Karoblytės dalyvavo mokomojoje ekskursijoje po Žagarės apylinkes.

Gegužės 29 d. 20 penktokų lydimų klasės vadovės Renatos Kvedaraitės dalyvavo mokslo metų pabaigimo mokomojoje išvykoje Šiauliuose.

Gegužės 29 d. 21 septintokas, lydimi mokytojos Jolantos Jurkevičienės dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Darbas su žemėlapiu Joniškio mieste“.

Gegužės 29 d.  6-8 klasių 6 mokiniai lydimi kūno kultūros mokytojo Audriaus Mameniškio dalyvavo 2014 metų Lietuvos moksleivių komandiniame uždarų patalpų golfo čempionate.

Gegužės 28 d.  14 trečiokų lydimų pradinio ugdymo mokytojos ir 3 klasės vadovės Šarūnės Apinytės dalyvavo pažintinėje ekskursijoje Jauneikių kaimo paukštyne.

Gegužės 28 d. 3, 5-8 klasių 34 mokiniai lydimi direktoriaus Lino Česnulio bei klasių vadovų Audriaus Mameniškio ir Renatos Kvedaraitės  dalyvavo sveikatingumo dienos edukacinėje pažintinėje išvykoje Šilutės rajone Kintuose.

Gegužės 26 d. priešmokyklinės grupės ugdytiniai bei 1 klasės mokiniai, lydimi priešmokyklinio ugdymo pedagogės Onos Leimontienės ir pradinio ugdymo mokytojos Ingos Švilpienės vyko mokomąją ekskursiją Joniškio gaisrinėje.

Gegužės 23 d. 2013-2014 mokslo metų  Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų lengvosios atletikos varžybose atskirų rungčių mergaičių finalinėse varžybose Šiaulių miesto stadione dalyvavo mūsų mokyklos komanda: Kamilė Šernauskaitė  užėmė Lietuvoje X vietą šuolio į tolį rungtyje (5 kl.), Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė  užėmė XI vietą Lietuvoje 1000 m bėgime (6kl.), Erika Dagytė užėmė III vietą Lietuvoje 100 m bėgime, Aurelija Norkutė užėmė XV vietą Lietuvoje šuolio į tolį rungtyje (7kl.), Karolina Danasaitė užėmė XV vietą Lietuvoje 1000 m bėgime (8 kl.), Kristina Paliukaitė užėmė XVI vietą Lietuvoje rutulio stūmimo rungtyje (10 kl.). Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gegužės 22 d. 29 priešmokyklinės ir ikimokyklinių grupių ugdytinių lydimų ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Bangos Gasiūnienės, priešmokyklinio ugdymo pedagogės  ir mokytojo padėjėjos Indros Matutienės susipažino su Žagarės apylinkėmis.

Gegužės 22 d. devintokai Šiaulių profesinio rengimo centre dalyvavo ugdymo programoje „Integruotas technologijų kursas“.

Gegužės 20 d. 19 šeštokų lydimų klasės auklėtojos Danguolės Korsakienės vyko į mokomąją ekskursiją Šiauliuose.

Gegužės 16 d. Biržų rajono Pačeriaukštės Petro Poškaus pagrindinėje mokykloje vyko respublikinės kaimo pagrindinių mokyklų 1-4 klasių mokinių lengvosios atletikos varžybos.

Gegužės 14 d.  2013-2014 mokslo metų mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų virvės traukimo finalinėse vatžybose Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijoje mūsų mokyklos komanda: Arminas Levindravičius, Rytis Vaičiulis (7 kl.),  Lukas Aukselis, Darius Paliukas, Edvinas Tamašauskas (8 kl.), Aušrius Morkūnas, Mantas Vilimas (9 kl.), Darius Bašys, Denas Kuodis, Kristina Paliukaitė (10 kl.) užėmė IV vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gegužės 12 d. 16 ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės ugdytinių lydimų ikimokyklinės grupės auklėtojos Bangos Gasiūnienės ir priešmokyklinio ugdymo pedagogės Onos Leimontienės  lankėsi Joniškio duonos kepykloje.

Gegužės 9 d. 14 trečiokų lydimi pradinio ugdymo vyr. mokytojos Šarūnės Apinytės mokomojoje ekskursijoje Šiaulių baseine „Delfinas“ tobulino plaukimo ir saugaus elgesio vandenyje įgūdžius.

Gegužės 9 d. 2013-2014 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo  mokyklų mergaičių keturkovės tarpzoninėse varžybose Šiaulių rajono Kuršėnų Daugėlių pagrindinėje mokykloje dalyvavo mūsų  mokyklos komanda: Kamilė Šernauskaitė (5 kl.),  Simona Svirplytė (užimata IV vieta apskrityje), Natalija Šutova, Daiva Švanaitė (6 kl.), Erika Dagytė (užimta VI vieta  apskrityje), Aurelija Norkutė (7 kl.). Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gegužės 9 d. 2013-2014 mokslo metų mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo mokyklų mergaičių keturkovės tarpzoninėse varžybose, vykusiose Šiaulių rajono Daugėlių pagrindinėje mokykloje, mūsų mokyklos komanda: Kamilė Šernauskaitė (5 kl.), Simona Svirplytė, Natalija Šutova, Daiva Švanaitė (6 kl.), Erika Dagytė, Aurelija Norkutė (7 kl.) užėmė 3 vietą. Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gegužės 8 d.  mūsų mokyklos teatro grupė dalyvavo Šiaulių universiteto Edukologijos fakulteto organizuotoje studentų mokslinių darbų konferencijos atidaryme suvaidinę socialinį spektaklį  „Be pavadinimo“. Scenarijaus autorė ir režisierė - mokyklos socialinė pedagogė Juventa Jurgelienė.

Gegužės 7 d. atviroje istorijos pamokoje prisiminimais apie kovą su fašizmu Antrojo pasaulinio karo metais dalijosi karo veteranė Ana Stripeikienė.

Gegužės 7 d. 2013-2014 mokslo metų Joniškio rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių olimpinio festivalio lengvosios atletikos varžybose  varžybose mūsų mokyklos mergaičių komanda:  Simona Svirplytė,  Daiva Švanaitė (6 kl.), Erika Dagytė (7 kl.) , Karolina Danasaitė (8 kl.), Toma Regina Levindravičiūtė, Kristina Paliukaitė (10 kl.) užėmė I vietą. Berniukų komanda: Tomas Dalgė, Aivaras Danasas (6 kl.), Arminas Levindravičius (7 kl.), Saulius Miniotas (8 kl.), Aušrius Morkūnas (9 kl.), Denas Kuodis(10 kl.) užėmė II vietą.  Išvardintose rungtyse asmeninėje įskaitoje I vietas  iškovojo: Simona Svirplytė – 400 m bėgimas, Daiva Švanaitė – 1000 m bėgimas,  Erika Dagytė – 100 m  bėgimas, Kristina Paliukaitė – rutulio stūmimas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gegužės 2 d. 2013-2014 mokslo metų Joniškio rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių olimpinio festivalio keturkovės varžybose mūsų mokyklos mergaičių komanda: Kamilė Šernauskaitė (5 kl.), Simona Svirplytė, Natalija Šutova, Daiva Švanaitė (6 kl.), Erika Dagytė, Aurelija Norkutė (7 kl.) užėmė I vietą. Berniukų komanda: Nedas Krzivickas (5 kl.), Tomas Dalgė, Aivaras Danasas (6 kl.), Arminas Levindravičius, Rytis Vaičiulis (7 kl.), Saulius Miniotas (8 kl.) užėmė III vietą.  Mergaičių tarpe smeninėje įskaitoje I vietą rajone iškovojo septintokė Erika Dagytė, II vietą - šeštokė Simona Svirplytė, berniukų tarpe rajone I vietą užėmė aštuntokas Saulius Miniotas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Balandžio 30 d. Joniškio žemės ūkio mokykloje vykusiame mergaičių tinklinio turnyre „Draugystės taurė“ mūsų mokyklos komanda:  Ineta  Dantaitė, Gabrielė Stulpinaitė, Kamilė Šernauskaitė (5 kl.), Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė (6 kl.), Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Aurelija Norkutė (7 kl.), Gerda Kvedaraitė, Toma Regina Levindravičiūtė, Viktorija Pažarskytė (10 kl.) užėmė IV vietą.

Balandžio 30 d. rajoniniame fizikos konkurse „Šauniausias septintokas fizikas“ dalyvavo mūsų septintokai Karolina Klimaitė ir Vygailė Mameniškytė. O 8 klasės mokinių fizikos olimpiadoje dalyvavo Gabrielė Taraškutė.

Balandžio 25 d. pradinių klasių mokiniai vyko į  Šiaulius, kur dalyvaudami kultūrinėje- pažintinėje veikloje  „ Būk saugus kelyje. Šviesoras“ tobulino praktinius saugaus elgesio kelyje įgūdžius.

Balandžio 25 d. mokykloje lankėsi  Latvijos respublikos Alūksnės rajono švietimo įstaigų vadovai. Svečiai domėjosi LR švietimo sistema, specifika, ugdymo inovacijomis.

Balandžio 24 d. Kauno A. Stulginskio daugiafunkciniame centre 7,9,10 klasių mokiniai  dalyvavo tarptautinėje praktinėje konferencijoje „Švietimo tobulinimo veiksnių pasitelkimas užtikrinant vaiko gerovę“. Mokyklos aktoriai dalyvavo meninėje  programoje pristatydami spektaklį „Be pavadinimo“( režisierė Juventa Jurgelienė ). Taip pat  102 – ųjų Marcės Katiliūtės metinių proga  Kauno Petrašiūnų kapinėse sutvarkytas dailininkės kapas, pasodintos vasarinės gėlės

Balandžio 24 d.  Kelmėje  respublikinėje konferencijoje „Noriu žinoti“ mūsų mokyklos 2 klasės mokiniai vadovaujami pradinio ugdymo mokytojos metodininkės Ramunės Stankaitienės propagavo Marcės Katiliūtės vardą.

Balandžio 24 d. Joniškio žemės ūkio mokykloje vykusiame tinklinio turnyre „Draugystės taurė“ mūsų mokyklos berniukų komanda: Gvidas Rimdžius (5 kl.), Vismantas Galkus, Evaldas Skliarovas (6 kl.),  Gediminas Janulis (7 kl.), Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas (8 kl.) užėmė III vietą.

Balandžio 23 d. 2013-2014 mokslo metų Joniškio rajono bendrojo lavinimo mokyklų mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo mokyklų virvės traukimo varžybose Joniškio Sidabros poilsio zonoje  mūsų mokyklos komanda:  Arminas Levindravičius,  Rytis Vaičiulis (7 kl.), Lukas Aukselis,
Darius Paliukas, Edvinas Tamašauskas (8 kl.), Aušrius  Morkūnas, Mantas Vilimas (9 kl.), Darius Bašys, Denas  Kuodis, Kristina Paliukaitė užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Balandžio 23 d. lengvosios  atletikos keturkovės varžybose  „Startai Meškuičiuose“  mergaičių tarpe septintokė Erika Dagytė surinko 235 taškus ir  tapo čempione, šeštokė Simona Svirplytė užėmė II vietą surinkusi 221 tašką.  Berniukų tarpe surinkęs 268 taškus II vietą užėmė aštuntokas Saulius Miniotas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Balandžio 16 d.  Joniškio miesto ir rajono laikraščio „Sidabrė“ Nr. 30(9272) straipsnyje „Šildė rajono teatrų šventė „Spindulys“ rašoma: (straipsnio citata) „Scenoje išvydome Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos teatro grupės vaidintą spektaklį „Kur dingsta vaikystė“ (režisierė Juventa Jurgelienė).

Balandžio 14 – 18 dienomis mokiniams pavasario (Velykų) atostogos.

Balandžio 11 d. mokykloje lankėsi  Lietuvos respublikos Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Balandžio 8 d. Joniškio kultūros centre protmūšyje – viktorinoje „Sveikatos mozaika“ mūsų mokyklos komanda: aštuntokai – Aivaras Daukšas, Mindaugas Mekys, Paulius Radžvilas; devintokai – Vaidas Staškus, Lukas Svirplys užėmė IV vietą. Viktorinoje dalyvavo 11 komandų.

Balandžio 3 d.  mūsų mokyklos komanda: Paulius Radžvilas (8 kl.), Lukas Svirplys (9 kl.), Toma Regina Levindravičiūtė (10 kl.), Kristina Paliukaitė (10 kl.) dalyvavo Lietuvos moksleivių sąjungos Joniškio savivaldos informavimo centro vykdomojo projekto „Kalbą kuriu Aš“ 8-10 klasių mokinių baigiamajame etape – protų mūšyje „Ką žinau apie lietuvių kalbą?“ Joniškio kultūros centre ir užėmė IV vietą, konkurse dalyvavo 9 komandos. Mokinius konkursui parengė lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jūratė Armonavičienė.

Balandžio 2 d. aštuntokai lydimi klasės auklėtojo Audriaus Mameniškio lankėsi Šiaulių miesto Policijos komisariato muziejuje, kriminologijos ekspertas supažindino su policijos darbo specifika ir naudojamomis priemonėmis nusikaltimams atskleisti.

Balandžio 1 d. mokyklos Mokinių taryba inicijavo linksmą Melagių dieną. Kaip ir įprastai 4- 10 klasių mokiniai susirinkę į pamokas, laukė savo mokytojų... Tačiau vietoj jų pasirodė ne tų dalykų, linksmai nusiteikę, pasiruošę netradicines užduotis mokytojai: „teletabis“, „Europos standartų specialistė“, „arabė“, „mis panelė“, „pabėgimo organizatorė“, „kompų
asas“.

Kovo 28 d.  3 – 4 klasių mokiniai lydimi pradinio ugdymo vyr. mokytojų Šarūnės Apinytės ir Gitanos Janiulienės dalyvavo netradicinėje kūno kultūros pamokoje Šiaulių plaukimo mokykloje – baseine „Delfinas“. Tokiuose užsiėmimuose mokiniams ugdomi plaukimo gebėjimai.

Kovo 27d. mokykloje vyko pradinių klasių dailaus skaitymo konkursas „Vaikeli, išmok dovanoti stebuklą“, skirtas Violetos Palčinskaitės gimimo 70-mečiui paminėti. Geriausi skaitovai: pirmokė Šnaraitė Deimantė,  antrokė Griciūtė Gabija, trečiokai Jurgelis Deimantas ir Skarulytė Liandra atstovavo mūsų mokyklą rajoniniame dailiojo skaitymo konkurse. Rajoniniame konkurse pirmokų tarpe Šnaraitė Deimantė užėmė II vietą, o ketvirtokų tarpe Skarulytė Liandra – III vietą.

Kovo 25 d. šeštokai – Armandas Maižius ir Aurelijus Staškus, septintokė Vygailė Mameniškytė, aštuntokė Gabrielė Taraškutė dalyvavo 2013-2014 mokslo metų 6-8 klasių matematikos olimpiados antrajame etape. Armandas Maižius (6 kl.) užėmė IIIvietą. Mokinius olimpiadai parengė matematikos vyr. mokytoja Violeta Žemeckienė.

Vasario mėnesį mokykloje vyko pradinių klasių dailaus rašto konkursas „Plunksnelė – 2014“.  Iš kiekvienos klasės buvo išrinkti dailiausiai rašantys mokiniai: pirmokė  Stasytytė Monika, antrokė Griciūtė Gabija, trečiokė Brinytė Simona, ketvirtokė Janulytė Armanda. Mergaitės atstovavo mūsų mokyklą rajoniniame dailaus rašto konkurse „Plunksnelė – 2014“.

Vasario 27 d. mokykloje  vyko 2013 – 2014 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų mokinių, 2001 metų gimimo ir jaunesnių, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Mūsų mokyklos komanda: penktokai – Ineta Dantaitė, Nedas Krzivickas, Gvidas Rimdžius, Kamilė Šernauskaitė; šeštokai – Greta Bajalytė, Tomas Dalgė, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, Armandas Maižius, Živilė Ringytė, Evaldas Skliarovas, Simona Svirplytė, Natalija Šutova, Daiva Švanaitė, Vakarė Vaičiulytė, Aura Žąsinaitė užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Vasario 26 d. mokykloje vyko 2013 – 2014 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų mokinių, 2003 metų gimimo ir jaunesnių, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Mūsų mokyklos komanda: trečiokai – Karolina Baikštytė, Monika Danasaitė, Jurgita Mekytė, Lukas Mockus, Gedas Norkus, Liandra Skarulytė; ketvirtokai – Rūta Danasaitė, Eva Gruzdytė, Viktorija Juldaševa, Dominykas Janiulis, Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Kornelijus Skarulis, Arnoldas Vielius užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Vasario 26 d. Joniškio Mato Slančiausko progimnazijoje vyko 2013 – 2014 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo mokyklų mokinių, 2001 metų gimimo ir jaunesnių, „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos. Mūsų mokyklos komanda: penktokai – Ineta Dantaitė, Nedas Krzivickas, Gvidas Rimdžius, Kamilė Šernauskaitė, Erikas Venckus; šeštokai – Greta Bajalytė, Tomas Dalgė, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, Armandas Maižius, Živilė Ringytė, Evaldas Skliarovas, Simona Svirplytė, Natalija Šutova, Daiva Švanaitė, Vakarė Vaičiulytė, Aura Žąsinaitė užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Vasario 21 d. mokykloje vyko projektinė diena skirta Lietuvos valstybės atkūrimui paminėti. Mokiniai galėjo rinktis veiklas pagal pomėgius ir gebėjimus: dalyvauti tinklinio ir stalo teniso varžybose, vykti į edukacinius užsiėmimus Pasvalio krašto muziejaus Slaptojoje mokykloje arba susipažinti su Šiaulių miesto istorine praeitimi.

Vasario 14 d. mūsų mokyklos penktokės Ineta Dantaitė ir Kamilė Šernauskaitė dalyvavo 2014 m. Lietubos moterų imtynių jaunių čempionate (svorio kategorija iki 40 kg). Kamilė Šernauskaitė šiose varžybose užėmė I vietą.

Vasario 1 d. Gataučių M. Katiliūtės mokykloje vykusiose 5-6 klasių mokinių, dalyvaujančių 2013-2014 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų berniukų, 2001 metų gimimo ir jaunesnių, kvadrato varžybose mūsų mokyklos komanda: penktokai – Normantas Balčiūnas, Nedas Krzvickas, Edas Lašas, Mantas Patrušiūnas, Gvidas Rimdžius, Eimantas Šaknys; šeštokai – Tomas Dalgė, Lukas Daukšas, Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, Evaldas Skliarovas užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Vasario 1 d.  Skaistgirio vidurinėje mokykloje vykusiose 2013-2014 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų berniukų, 1998 metų gimimo ir jaunesnių, stalo teniso tarpzoninėse varžybose mūsų mokyklos komanda: Arminas Levindravičius  ir Tomas Vertelka (7 kl.), Lukas Aukselis ir Aivaras Daukšas (8 kl.) užėmė II vietą.

Sausio 29 d. Joniškio „Saulės“ pagrindinėje mokykloje vyko Joniškio rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir viešųjų ryšių skyriaus inicijuotas folkšokių vakarėlis, kuriame dalyvavo 11 mūsų mokyklos 5-9 klasių mokinių, lydimų socialinės pedagogės Juventos Jurgelienės.

Sausio 17 dieną baigiasi I pusmetis.

Sausio 14 d. Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių pagrindinių ir vidurinių mokyklų mokinių, 1997 gimimo, krepšinio 3x3 varžybose mūsų mokyklos berniukų ir mergaičių komandos: Vismantas Galkus (6 kl.), Erika Dagytė (7 kl.), Saulius Miniotas (8 kl.) bei dešimtokai – Toma Regina Levindravičiūtė, Viktorija Pažarskytė, Miraida Zutytė, Darius Bašys, Laurynas Sabanskis užėmė III vietas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Sausio 12 d.  2013-2014 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų mokinių, 1998 metų gimimo ir jaunesnių, tinklinio zoninėse varžybose  vykusiose Rokiškio rajono Juodupės gimnazijoje, mūsų mokyklos mergaičių komanda: Ineta Dantaitė, Kamilė Šernauskaitė (5 kl.), Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė (6 kl.), Erika Dagytė, Aurelija Norkutė (7 kl.), Karolina Danasaitė, Marija Poškutė (8 kl.), Gerda Kvedaraitė (10 kl.) užėmė III vietą. Berniukų komanda: Gvidas Rimdžius (5 kl.), Vismantas Galkus, Evaldas Skliarovas (6 kl.), Mantvydas Bašys, Gediminas Janulis (7 kl.), Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas (8 kl.), Lukas Svirplys (10 kl.) užėmė V vietą.

Sausio 11 d.  2013-2014 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų berniukų, 2001 metų gimimo ir jaunesnių, kvadrato zoninėse varžybose  vykusiose Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vlado Zubovų pagrindinėje mokykloje, mūsų mokyklos komanda: penktokai – Nedas Krzivickas, Mantas Patrušiūnas, Gvidas Rimdžius, Eimantas Šaknys; šeštokai – Tomas Dalgė, Lukas Daukšas, Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, Evaldas Skliarovas užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

2014 METAI

2013 m. gruodžio 20 d. iki 2014 m. sausio 6 d. – žiemos (Kalėdų) atostogos.

Gruodžio 20 d. vyko Mokyklos bendruomenės Kalėdinė šventė.

Gruodžio 19 d. mokykloje vyko kalėdinis krepšinio turnyras. Šio renginio iniciatorius ir rėmėjas bei vardinės taurės  įsteigėjas Jonas Rimdžius mūsų mokyklą baigė 1971 metais (15 laida). Plačiau

Gruodžio 18 d.  į tradiciniu tampantį kalėdinį renginį 34 mūsų mokyklos socialiai remtinų šeimų vaikučius pakvietė Joniškio Rotary klubas.

Gruodžio 14 d. 2013-2014 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų mokinių, 2003 metų gimimo ir jaunesnių, zoninėse kvadrato varžybose Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vlado Zubovų pagrindinėje mokykloje mūsų mokyklos komanda: Rokas Petrušiūnas (2 kl.), trečiokės -  Karolina Baikštytė, Monika Danasaitė, ketvirtokai – Rūta Danasaitė, Eva Gruzdytė, Dominykas Janiulis, Viktorija Juldaševa, Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Arnoldas Vielius užėmė II vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Gruodžio 10 d. Gataučių mokykloje vyko 2013-2014 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų mergaičių ir berniukų, 1998 m. gimimo ir jaunesnių, tinklinio varžybos. Mūsų mokyklos berniukų komanda: Gvidas Rimdžius (5 kl.), Vismantas Galkus, Evaldas Skliarovas (6 kl.), Mantvydas Bašys, Gediminas Janulis (7 kl.), Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas (8 kl.), Gediminas Urmonas (9 kl.) užėmė I vietą. Mergaičių komanda: Ineta Dantaitė,  Kamilė Šernauskaitė (5 kl.), Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė (6 kl.), Erika Dagytė, Aurelija Norkutė (7 kl.), Karolina Danasaitė, Marija Poškutė, Gabrielė Taraškutė (8 kl.), Gerda Kvedaraitė (10 kl.) užėmė II vietą.

Gruodžio 9-13 dienomis mokykloje vyksta pamokos „Šventos Kūčios. Meile ir duona dalintis su visais“. Tikybos mokytoja Elena Veikalienė mokyklos vadovus, klasės auklėtojus, mokytojus bei jų mokinius kviečia pabūti kartu ir dalintis bendryste.

Gruodžio 6 d. mokykloje vyko tradicinis Karaokė konkursas. Nominacijos atiteko: „Tai bent balsas“ – šeštokui Lukui Daukšui, devintokei Nidai Einikytei, „Liux Stiliux“ – dešimtokėms Gerdai Kvedaraitei ir Tomai – Reginai Levindravičiūtei, „Super originalusis Šou“ – devintokams Mantui Vilimui ir Lukui Svirpliui. Visi atlikėjai apdovanoti saldžiais prizais. Renginio organizatoriai – mokinių taryba.

Gruodžio 4 d. mokykloje lankėsi „Drakoniuko teatras“. Spektaklyje „Lietaus lašelė“ mokiniai buvo supažindinami kuo skiriasi knyga nuo televizoriaus ir tai, kad laimingu galima tapti, tik padarius kitus laimingais.

Gruodžio 3 d. 9-10 klasių mokiniai vyko į  Vilnių. Lankydamiesi Energetikos muziejuje mokomojoje ekskursijoje susipažino su Lietuvos energetikos istorija. Astronomijos žinias pagilino Vilniaus universiteto planetariume. Ekskursiją inicijavo fizikos mokytoja metodininkė Daina Rudienė. Mokinius lydėjo matematikos  vyr. mokytoja Violeta Žemeckienė.

Spalio 24 d. Gasčiūnuose vykusiose 2013-2014 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų berniukų, 2000 m. gimimo ir jaunesnių, 5x5 futbolo varžybose mūsų mokyklos komanda: šeštokai – Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Lukas Daukšas, Vismantas Galus; septintokai – Gediminas Janulis, Arminas Levindravičius, Rytis Vaičiulis, Tomas Vertelka užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Spalio 22 d.  Gasčiūnuose vykusiose 2013-2014 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų mergaičių, 1999 metų gimimo ir jaunesnių 5x5 futbolo varžybose mūsų mokyklos komanda: šeštokės – Simona Svirplytė, Natalija Šutova, Daiva Švanaitė, Arūnė Žąsinaitė; septintokės – Auksė Bašytė, Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Karolina Klimaitė, Aurelija Norkutė, Rasa Tamošiūnaitė; aštuntokės – Karolina Danasaitė, Giedrė Vikniūtė užėmė I vietą. Mergaites varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Spalio 8 d.  mokykla, įsijungusi į Europos projektą „Judame kasdien“, dalyvavo masiniame  bėgime.  Rudens spalvomis pasipuošusiame parke, pagal savo jėgas ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai įveikė 250 m bėgimo rungtį, pradinio ugdymo 1 – 4 klasių mokiniai  nubėgo 500 m, 5-8 klasių mokiniams teko įveikti  1000 m,  o patiems vyriausiems -  devintokams ir dešimtokams patikėta  lietuviška olimpinė mylia 1988 m. Šioje akcijoje dalyvavo 306 Lietuvos ugdymo įstaigų, 50 tūkstančių dalyvių.

Spalio 2 d.  mokyklos sportininkai buvo pakviesti į Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos organizuotas „Kaimynų taurės“ varžybas, kuriose dalyvavo 6 komandos: Joniškio rajono Gataučių ir  Gasčiūnų pagrindinių mokyklų, Šiaulių rajono Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos, Meškuičių  ir  Gruzdžių gimnazijų  bei  svečiai iš Latvijos respublikos  Rygos rajono Garkalnės vidurinės mokyklos. Mūsų mokyklos komanda dalyvavo visose rungtyse: lengvojoje atletikoje -  komandinė III vieta,  virvės traukimas – III vieta (komanda: Rytis Vaičiulis, Arminas Levindravičius (7 klasė,), Saulius Miniotas, Darius Paliukas (8 klasė) Monika Vainoriūtė, Darius Bašys, Toma – Regina Levindravičiūtė, ,Miraida Zutytė (10 klasė), tinklinio varžybose – I vieta (komanda: dešimtokės Toma – Regina Levindravičiūtė, Monika Vainoriūtė, Kristina Paliukaitė, Viktorija Pažarskytė, Miraida Zutytė, Gerda Kvedaraitė). Asmeniniai pasiekimai: Erika Dagytė (7 klasė)- II vieta 100 m bėgime, I vieta – šuolis į tolį. Kristina Paliukaitė (10 klasė) -  I vieta rutulio stūmime, Monika Vainoriūtė (10 klasė) – I vieta 400 m bėgime, Daiva Švanaitė (6 klasė) -  II vieta 1000 m  bėgime, Karolina Danasaitė (8 klasė) – III vieta 1000 m bėgime. Futbolo ir kvadrato varžybose prizinių vietų iškovoti nepavyko.Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Spalio 1 d. 17 dešimtokų dalyvavo  kasmetiniame Teisingumo ministerijos organizuotame Konstitucijos egzamine. Geriausiai mūsų šalies įstatymus žino dešimtokas Jonas Rekštys. Iš 30-ies galimų taškų Jonas surinko - 22.

Rugsėjo 25 d. šeštokai lydimi klasės auklėtojos Danguolės Korsakienės ir tikybos mokytojos Elenos Veikalienės lankėsi Šiluvoje. Mokiniai susipažino su istoriniu, kultūriniu bei katalikų tikintiesiems aktualiu paveldu.

Mokslo ir žinių dieną  mokykla sulaukė 203 vaikų. Gražios šventės proga mokyklos bendruomenę pasveikino Joniškio rajono savivaldybės Administracijos direktorius Voldemaras Bandžiukas, Joniškio rajono tarybos narys Romas Karūžna, Gataučių seniūnijos seniūnė Janina Kadienė.

Birželio 14 d. mokykloje vyko šventė „Sveika vasarėle” skirta atsisveikinimui su dešimtokais. Devintokams Denui Kuodžiui ir Kristinai Paliukaitei įteiktas simbolinis mokyklos raktas. Dešimtokams už indėlį mokyklos bendruomenės labui įteikti padėkos raštai, sėkmingai baigusius mokyklą sveikino tėveliai, draugai.

Birželio 10 d. vasaros atostogos prasidėjo 6 – 10 klasių mokiniams.

Birželio 4 dieną mokykloje vyko antrasis “Taikliosios rankelės“  turnyras. Jame dalyvavo 12 komandų iš 11 mokyklų:

Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos ir Kairių pagrindinės, Biržų rajono Pačeriaukštės pagrindinės, Joniškio rajono Gasčiūnų, Kriukų, Mindaugių (2 komandos) pagrindinių, Saulės mokyklų, M.Slančiausko progimnazijos, Aušros ir Žagarės gimnazijų bei mūsų mokyklos.
Dalyviai varžėsi šešiose rungtyse: baudų bei tritaškio metimų, strėlyčių mėtimo, šaudymo iš pistoleto, orinio šautuvo ir lanko. Susumavus rezultatus paaiškėjo tiek komandinės tiek asmeninės vietos. Asmeninėse varžybose geriausiai pasirodė Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos kūno kultūros mokytojas Artūras Strupas surinkęs 196 taškus. Vienu taškui (195) nuo nugalėtojo atsiliko Aušros gimnazijos atstovas Arnas Bulys kuris užėmė antrą vietą. Trečią vietą iškovojo M. Slančiausko komandos dalyvis Dovydas Jurgaitis surinkęs 191 tašką. Komandinėse varžybose pirmą vietą iškovojo Šiaulių r. Kairių mokyklos komanda (669 t.), mūsiškiai tenkinosi antrąja vieta (647 t.), o trečioji – Kriukų mokyklos komandai (640 t.). Mūsų mokyklos komandos sudėtis: Mantas Gricius, Greta Janulytė, Arnas Vepštas, Armandas Zutis ir mokyklos direktorius Linas Česnulis.

Gegužės 28 dieną Pačeriaukštėje (Biržų rajonas) vyko 1-4 klasių mokinių lengvosios atletikos varžybos kuriose dalyvavo sportininkai iš Pasvalio, Biržų, Rokiškio mokyklų. Mūsų mokyklos mokiniai pasirodė labai šauniai ir iškovojo devynis medalius.
1-2 klasių tarpe dvi pirmas vietas iškovojo antrokė Monika Danasaitė kuri greičiausiai įveikė 60 metrų distanciją (10,61 s) ir toliausiai nusviedė kamuoliuką (22 m.). Antrokė Karolina Baikštytė 300 m bėgimo distanciją nubėgusi per 1.01,56 s laimėjo pirmą vietą.
3-4 klasių tarpe pirmas vietas 60 metrų bėgimo rungtyje iškovojo ketvirtokai Kamilė Šernauskaitė (9,69 s) ir Paulius Graičiūnas (9,28 s). Nedas Krzivickas (4 klasė) šuolio į tolį (355 cm) ir kamuoliuko metimo (39,09 m) rungtyse iškovojo sidabro medalius. Trečios vietos medaliais pasidabino Kamilė Šernauskaitė, šuolio į tolį rungtyje nušokusi 324 cm ir Tadas Norkus įveikęs 400 m distanciją per 1.21, 40 s.
Mūsų mokyklai šiose varžybose atstovavo: pirmokai Meda Beconytė ir Tomas Bajalis, antrokai Karolina Baikštytė, Simona Brinytė, Monika Danasaitė, Lukas Mockus, Gedas Norkus, Deimantas Jurgelis, trečiokai Eva Gruzdytė, Rūta Danasaitė, Rokas Kakčiukas ir ketvirtokai Goda Paulikaitė, Gabrielė Stulpinaitė, Kamilė Šernauskaitė, Normantas Balčiūnas, Paulius Graičiūnas, Nedas Krzivickas, Gvidas Rimdžius, Tadas Norkus.

Gegužės 28 dieną mūsų mokyklos teatro grupė kartu su mokytojomis Jolanta Jurkevičiene ir Juventa Jugeliene dalyvavo tradicinėje, šiemet Žagarėje vykusioje Burbuliatoriaus šventėje. Apsiginklavę burbulais ir geromis nuotaikomis atvykome į Žagarės gimnazijos kiemą, kuriame ir vyko šventė. Koncertui įsibėjus, turėjome galimybę išsimaudyti putose, vėliau dainavo Radviliškio jaunimo klubas ir merginos iš Žagarės. Kartu su Šėlsmo merginomis sušokome šokį, kurį ruošiamės Palangai, vėliau šešios dešimtokės pašoko dar vieną, savo kūrybos šokį. Koncerto metu vyko petankės varžybos, kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos atstovai. Po renginio kartu su koncerto dalyviais nuvykę prie Žvelgaičio Ozo, išsimaudę ir linksmai praleidę laiką su jaunimu, kartu kepėme dešreles. Atsisveikinę su naujais draugais važiavome namo.

Gegužės 21 d. Lietuvos seniūnijų mokyklų mokinių, 1997-1999, 2000 metų ir jaunesnių gimimo, 2013 metų futbolo žaidynėse „Golas“ mūsų mokyklos komanda: penktokai – Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Lukas Daukšas, Vismantas Galkus, Arnas Kvašys, Armandas Maižius, Simona Svirplytė; šeštokai – Mantvydas Bašys, Erika Dagytė, Arminas Levindravičius, Rytis Vaičiulis ir septintokas Saulius Miniotas užėmė IV vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Audrius Mameniškis ir Neringa Bulienė.

Gegužės 14 dieną pradinių klasių mokiniai gavo diplomus už dalyvavimą tarptautiniame kūrybiniame konkurse „Ion Creangas mūsų mokykloje“. Konkursas vyko Ibanesti Padure vidurinėje mokykloje, Rumunijoje. Šiais metais buvo pasiūlyta pristatyti savo šalies autorius. Mes pasirinkome poetą Justiną Marcinkevičių ir jo poemą „Grybų karas“.
Pirmokų tarpe 1 vietą laimėjo Meda Beconytė. Antrokų tarpe 2 vietas laimėjo Monika Danasaitė ir Jurgita Mekytė. Trečiokų tarpe 1 vieta atiteko Dominykui Janiuliui, 3 vieta – Evai Gruzdytei. Ketvirtokė Deimantė Skudžiūnaitė laimėjo 1 vietą, o Gabrielė Stulpinaitė – 3. Padėkos diplomus gavo ir pradinių klasių mokytojos: Ramunė Stankaitienė, Inga Švilpienė, Gitana Janiulienė ir Šarūnė Apinytė.

2013 m. gegužės 14 d. Ginkūnuose vyko bėgimas "Ginkūnai-Salduvė-Ginkūnai", skirtas Šiaulių rajono sporto klubo "Lukas" 10-mečiui. Šiose varžybose dalyvavo bėgikai iš Aukštelkės, Dirvonėnų, Gataučių, Ginkūnų, Gruzdžių, Kelmės ir Kuršėnų.
Mūsų mokyklos bėgikai pasirodė šauniai. 2000 m.ir jaunesnių amžiaus grupėje mergaičių tarpe greičiausiai įveikusi 1500 m atstumą nugalėtoja tapo penktokė Simona Svirplytė (6:33.9),  o šeštokė Erika Dagytė (7:02.3) pasidabino bronzos medaliu. Berniukų tarpe garbingą antrą vietą iškovojo penktokas Mantas Dalgė (6:10.2). Be šių mokinių šioje amžiaus grupėje dalyvavo: penktokai Aivaras Danasas (7 v.- 7:11.8), Vismantas Galkus (5 v- 6:34.6), Živilė Ringytė (5v-7:13.7), Daiva Švanaitė (4 v.-7:05.6), šeštokai Aurelija Norkutė (12 v-8:12.8), Donata Alejūnaitė (8 v-7:45.7), Aiva Daukšaitė (22 v-9:15.9), Karolina Klimaitė (19 v-9:07.8), Mantvydas Bašys 14 v.- 7:35.4). Viso šioje amžiaus grupėje dalyvavo 31 mergaitė ir 25 berniukai.
1999-1998 metų gimimo amžiaus grupėje dalyvavo aštuntokas Mantas Vilimas, kuris 1,5 km įveikė per 6:17.9 ir užėmė 8 vietą.
Vyresnių grupėje (1997 m ir vyresni) dalyvavo keturi bėgikai: devintokas Darius Bašys ir dešimtokės Greta Janulytė, Deimantė Paliackaitė bei Lina Polevnevaitė. Lina Polevnevaitė įveikusi 3000 m atstumą per 14:07.8 užėmė trečią vietą. Ketvirtoji vieta teko Deimantei Paliackaitei kuri distanciją įveikė per 14:33.1. Viso šioje grupėje dalyvavo 22 bėgikai.

Gegužės 8 dieną keturių mokyklų – Joniškio “Saulės” pagrindinės mokyklos, Joniškio M. Slančiausko progimnazijos, Skaistgirio vidurinės mokyklos, Kriukų pagrindinės mokyklos – ketvirtų klasių mokinių komandos sugužėjo į Gataučių M. Katiliūtės mokyklą.Susitikimo metu mažieji smalsuoliai susipažino, o vėliau rungtyniavo atlikdami viktorinos „Įdomioji logopedija“ organizatorės logopedės Renatos Kvedaraitės paruoštas užduotis. Stengdamiesi savo komandai uždirbti kuo daugiau balų, mokiniai bandė kuo greičiau sudėti dėlionę iš atminties, atspėti, kokio paukščio skleidžiamą garsą išgirdo ar koks paveikslėlis slepiasi po figūromis. Taip pat išbandė savo jėgas atlikdami gramatines užduotis. Kiekviena užduotis sulaukė didžiulio renginio dalyvių susidomėjimo. Baigiantis viktorinai, komandos kapitonai demonstravo savo išradingumą ir sumanumą atsakinėdami į Blic turnyro klausimus bei pelnė lemiamus taškus savo komandoms.

Gegužės 8 dieną Šiaulių miesto stadione vyko  Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių lengvosios atletikos atskirų rungčių finalinės varžybos kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos mergaičių komanda: penktokė Simona Svirplytė, šeštokė Erika Dagytė, devintokė Kristina Paliukaitė ir dešimtokės Greta Janulytė, Deimantė Palaickaitė, Lina Polevnevaitė.  Erika Dagytė 100 m distanciją įveikusi per 14,45 s. užėmė 5 vietą ir komadai pelnė 16 taškų, Lina Polevnevaitė šuolio į aukštį rungtyje peršokusi 135 tenkinosi 6 vieta ir pelnė 15 taškų. Nuo Linos neatsiliko ir Deimantė Paliackaitė, kuri komandai pelnė taip pat 15 taškų 1000 m distanciją nubėgusi per 4.00,83 ir užėmusi 6 vietą. Greta Janulytė šuolio į tolį rungtyje liko septinta nušokusi 4,23 m ir pelnė 14 taškų. Aštunta vieta rutulio stūmimo rungtyje tenkinosi  Kristina Paliukaitė kuri komandos indėlį papildė 13 taškų. Bendroje įskaitoje, nuo antros vietos atsilikusios tik dviem taškais,  mergaičių komandą surinkusi 73 taškus užėmė garbingą 5 vietą. Viso varžybose dalyvavo 19 mergaičių komandų iš visos respublikos.

Gegužės 3 dieną Skaistgirio mokykloje vyko lengvosios atletikos atskirų rungčių lengvosios atletikos varžybos, kuriose dalyvavo po šešias rajono mokyklų mergaičių ir berniukų komandos. Mūsų mokyklos mergaitės penktokė Simona Svirplytė (400 m distanciją įveikė per 1.14 s ir užėmė II v.), Erika Dagytė (100 m. distancijoje užėmė I v. įveikusi ją per 14, 54 s), Kristina Paliukaitė (rutulys), Lina Polevnevaitė (šuolis į aukštį), Greta Janulytė (šuolis į tolį) komandinėje įskaitoje užėmė pirmą vietą ir pateko į Lietuvos mokinių olimpinio festivalio finalines varžybas, kurios vyks Šiauliuose gegužės 8 dieną. Berniukai tenkinosi penktąja vieta. Berniukų komandos sudėtis: dešimtokai Eivydas Viknius (greičiausiai įveikė 100 m distanciją), Jonas Skliarovas (šuolis į tolį), Irmantas Bašys (800 m), Justinas Digeris (400 m), septintokas Saulius Miniotas (šuolis į aukštį).

Gegužės 2 dieną Skaistgiryje vyko rajono lengvosios atletikos keturkovės varžybos. Dalyvavo po septynias rajono mergaičių ir berniukų komandos.  Mūsų mokyklos mergaitės penktokės Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė, Arūnė Žąsinaitė, šeštokės Erika Dagytė, Aurelija Norkutė ir septintokė Karolina Danasaitė surinkusios 956 taško nusileido M. Slančiausko progimnazijos mergaičių komandai ir užėmė antrą vietą. Berniukai (5-okai T. Dalgė, A. Danasas, V. Galkus, 6-okas  A.  Levindravičius bei 7-okai S.Miniotas bei A. Daukšas), surinkę 645 taškus liko paskutinėje vietoje. Asmeninėje įskaitoje šeštokė Erika Dagytė, surinkusi 243 taškus užėmė pirmą vietą.

Balandžio 25 dieną Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijoje vyko lengvosios atletikos keturkovės varžybos „STARTAI MEŠKUIČIUOSE“. Varžybose dalyvavo mūsų mokyklos mergaičių (S.Svirplytė, Ž. Ringytė, D.Švanaitė – 5 kl., šeštokės E. Dagytė, A.Norkutė ir septintokė K. Danasaitė) ir berniukų (5-okai T. Dalgė, A. Danasas, V. Galkus, 6-okas  A.  Levindravičius bei 7-okai S.Miniotas bei A. Daukšas) komandos. Dalyviai varžės 60 m,500 m. merg./800 m. bern., šuolioį tolį ir kamuoliuko metimo rungtyse. Susumavus rezultatus pirmos trys vietos atiteko mūsų mokyklos mergaitėms: I v. Erikai Dagytei (238 taškai), II-v. Karolinai Danasaitei (199 taškai) ir III v. – Simonai Svirplytei (197 taškai). Berniukų tarpe antrąja vietą iškovojo Saulius Miniotas (178 taškai), trečią – Aivaras Danasas (119 taškai).

Balandžio 23 d. mokykloje atidaryta 5-9 klasių mokinių lino raižinių paroda „Paukštis – mano dangus“ skirta 101-osioms dailininkės Marcės Katiliūtės metinėms paminėti. Mokinius su lino raižinių gamybos technika supažindino technologijų ir dailės mokytojai Laima ir Paulius Andruškevičiai.

Balandžio 22 d.  Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų kroso estafetės varžybose mūsų mokyklos komanda: penktokai – Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Simona Svirplytė, Erika Dagytė (6 kl.), Karolina Danasaitė (7 kl.), Mantas Vilimas (8 kl.), dešimtokai – Irmantas Bašys, Greta Janulytė, Lina Polevnevaitė, Eivydas Viknius užėmė IV vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Balandžio 16 d.  Joniškio Mato Slančiausko gimnazijoje vyko konkursas „Šauniausias septintokas fizikas“, kuriame dalyvavo mūsų septintokės Gabrielė Morozenko ir Gabrielė Taraškutė. Taip pat  mūsų aštuntokai Augustė Petriškytė ir Lukas Svirplys dalyvavo 8 klasės mokinių rajoninėje fizikos olimpiadoje. Mokinius parengė fizikos mokytoja metodininkė Daina Rudienė.

Balandžio 11 d. 2012-2013 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų  smiginio varžybose mūsų mokyklos mergaitės dešimtokės – Greta  Janulytė ir Jurgita Skudžiūnaitė užėmė II vietą.

Balandžio 10 d. mūsų mokyklos šeštokai: Donata Aliejūnaitė, Mantvydas Bašys, Auksė Bašytė, Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Karolina Klimaitė, Vygailė Mameniškytė, Aurelija Norkutė,  dalyvavo Joniškio Saulės mokyklos organizuotoje sveikatinimo konferencijoje „Atverkime sveikatos skrynią“ .

Balandžio 4 d. mūsų mokyklos dešimtokės Deimantė Paliackaitė  ir Virginija Klimaitė skaitė pranešimą „Marcė Katiliūtė – mūsų krašto grafikė“ (mokytoja Jūratė Armonavičienė) Joniškio „Aušros“ gimnazijoje vykusioje lietuvių kalbos konferencijoje, skirtoje tarmių metams.

Nuo kovo 25 iki kovo 29 d. mokiniams pavasario (Velykų) atostogos. Visai mokyklos bendruomenei linkime pačių gražiausių velykinių margučių, saulėtos, džiugios pavasarinės šventės.

Kovo 23 dieną Šiaulių r. Ginkūnų grafų Zubovų pagrindinėje mokykloje vyko zoninės „drąsūs, stiprūs, vikrūs“ pradinių ir 5-6 klasių varžybos. Mūsų mokyklos pradinukai, trečiokai Ieva Sokolovaitė, Eva Gruzdytė, Rokas Kakčiukas, Dominykas Janiulis, Arnas Vielius bei ketvirtokai Ineta Dantaitė, Goda Paulikaitė, Gabrielė Stulpinaitė, Kamilė Šernauskaitė, Asta Tamošiūnaitė,  Rokas Korkus, Tadas Norkus, Gvidas Rimdžius, Paulius Graičiūnas, Mantas Petraitis užėmė garbingą antrą vietą. 5-6 klasių komanda po įtemptos kovos vienu tašku nusileido šeimininkų komandai ir tenkinosi antrąja vieta. Komandą sudarė: 5-okai Simona Svirplytė, Živilė Ringytė, Arūnė Žąsinaitė, Natalija Šutova, Aivaras Danasas, Tomas Dalgė, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, Armandas Maižius ir šeštokai Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Karolina Klimaitė, Aurelija Norkutė, Rasa Tamošiūnaitė, Arminas Levindravičius, Manvydas Bašys, Rytis Vaičiulis.

Kovo 21 d. mokykloje vyko tarptautinis matematikos konkursas  „Kengūra“, kuriame dalyvavo 41 mokinys.

Kovo 21 d. išleistas 110 mokyklos laikraščio „Gataučiukas” numeris.

Kovo 20 d. minint „Savaitę be patyčių”, skirtą Mandagiausio jaunuolio ar jaunuolės konkursą organizavo Lietuvos moksleivių sąjungos Joniškio skyrius. Mūsų mokyklos aštuntokas Lukas Svirplys tapo mandagiausiu 2012 metų Joniškio rajono jaunuoliu. Šis garbus apdovanojimas suteikiamas tiems, kurie savo mandagumu ir paslaugumu ženkliai prisideda prie savo bendruomenės ir visos visuomenės gerovės puoselėjimo. Mandagumas apibrėžiamas trimis „R” (angl. Respect, Restraint, Responsibility) – liet. pagarba, santūrumu, atsakingumu. Luką sveikino „Mandagumas – Svarbus” ambasadorė Joniškio rajone Audra Kazlauskaitė, Joniškio rajono jaunimo sąjunga „Apskritasis stalas” ir jos prezidentas Artūras Rimkevičius bei mūsų mokyklos mokinių tarybos atstovai lydimi mokytojos Jūratės Armonavičienės.

Kovo 19 d. Kriukų pagrindinėje mokykloje vykusioje 6-8 klasių matematikos olimpiados antrajame (rajono) etape sėkmė lydėjo mūsų mokyklos mokines. Šeštokės – Auksė Bašytė ir Vygailė Mameniškytė 6 klasių mokinių tarpe užėmė III vietas. Mokines olimpiadai parengė matematikos vyr. mokytoja Violeta Žemeckienė.

Kovo 19 d.  kriukų pagrindinėje mokykloje vykusioje 6-8 klasių matematikos olimpiados antrajame (rajono) etape dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai: šeštokės – Auksė Bašytė ir Vygailė Mameniškytė, Gabrielė Taraškutė (7 kl.), aštuntokai – Augustė Petriškytė ir Lukas Svirplys. Mokinius olimpiadai parengė matematikos vyr. mokytojos Rūta Kauneckienė ir Violeta Žemeckienė.

Kovo 19 d. Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių pagrindinių ir vidurinių mokyklų krepšinio 3x3 varžybose mūsų mokyklos mergaičių komanda: devintokės – Toma Regina Levindravičiūtė, Kristina Paliukaitė, Viktorija Pažarskytė, Orinta Turskytė(10 kl.) iškovojo III vietą, o berniukams: dešimtokams – Mantui Griciui, Jonui Skliarovui, Arnui Vepštui, Armandui Zučiui atiteko IV vieta. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Kovo 15 d. šiemetinis karantinas pakoregavo dešimtokų Šimtadienio datą, neveltui penktadienį mokykloje vaikščiojo solidžiomis vyriškomis eilutėmis pasipuošę dešimtokai, išsipusčiusios dešimtokės. Juos į Šimtadienio šventę tema „Animacijos pasaulyje“ tradiciškai pakvietė devintokai ir auklėtoja Neringa Bulienė. Kiekvienas dešimtokas, įvardintas animacinių filmų veikėjų vardais, atliko nuotaikingas užduotis, gavo „pusdiplomius“ su asmenybės ypatybes atitinkančiais įvertinimais. O Šimtadienio kalendoriaus lapeliai padės skaičiuoti atsisveikinimo su mokykla dienas.

Kovo 9 d. Raseiniuose vyko 2012-2103 mokslo metų Lietuvos mokinių olimpinio festivalio mergaičių, gimusių 1997 metais ir jaunesnių tarpzoninės tinklinio varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Marija Poškutė (7 kl.), Augustė Petriškytė (8 kl.), devintokės – Gerda Kvedaraitė, Toma Regina Levindravičiūtė, Viktorija Pažarskytė, Miraida Zutytė; dešimtokės – Gintarė Einikytė, Greta Janulytė, Deimantė Paliackaitė, Orinta Turskytė užėmė V-VI vietas, o galutinėje įskaitoje Lietuvoje pasidalino IX-XII vietas.

Kovo 8 d. Vilniuje vyko Lietuvos vaikų lengvosios atletikos pirmenybės. Jose dalyvavo  ir mūsų mokyklos mokiniai: berniukų šuolio į aukštį sektoriuje 5-ąją vietą iškovojo septintokas Saulius Miniotas (1,40 m), berniukų šuolio į tolį sektoriuje Saulius liko dešimtas(4,15 m), abiejose rungtyse
 pagerinti  asmeniniai rezultatai. Mergaičių 200 m bėgimo rungtyje iki apdovanojimų visai nedaug pritrūko  šeštokei Erikai Dagytei (30.51 s), kuri iš 74-ių startavusių sportininkių liko devintoje vietoje. 60 m bėgimo rungtyje Erika Dagytė užėmė dešimtą vietą (8.91 s) iš 69-ių bėgikių.
Mokinius varžyboms parengė Joniškio sporto centro trenerė V. Butautienė.

Kovo 8 d.  mokykloje lankėsi ugdymo karjerai koordinatorių konsultantė, psichologė Audra Bardauskienė.  5-6 klasių mokiniai dalyvavo pokalbyje „Bendravimo įgūdžiai“, o 7-10 klasių mokiniai - „Karjeros planavimo žingsniai“. Susitikimą iniciavo karjeros koordinatorė Neringa Bulienė.

Vasario 27 d. 2012-2013 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų pradinių klasių „Drąsūs,  stiprūs, vikrūs“ varžybose mūsų mokyklos komanda: trečiokai – Eva Gruzdytė, Dominykas Janiulis, Rokas Kakčiukas, Ieva Sokolovaitė, Arnoldas Vielius; ketvirtokai – Ineta Dantaitė, Paulius Graičiūnas, Rokas Korkus, Tadas Norkus, Goda Paulikaitė, Mantas Petraitis, Gvidas Rimdžius, Gabrielė Stulpinaitė, Kamilė Šernauskaitė, Asta Tamošiūnaitė. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Vasario 26 d. Šiaulių moksleivių lygos futbolo varžybose mūsų mokyklos komanda: penktokai – Daukšas Lukas, Dalgė Mantas, Danasas Aivaras, Kakčiukas Nojus, Galkus Vismantas, septintokai – Daukšas Aivaras, Miniotas Saulius užėmė V vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Vasario 20 d. vyko 2012-2013 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio  festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų svarsčių kilnojimo varžybos, kuriose  dalyvavo 7 miesto ir kaimo vietovių mokyklos. Mūsų mokyklos komanda: devintokai – Darius Bašys ir Laurynas Sabanskis, dešimtokai – Irmantas Bašys, Justinas Digeris, Mantas Gricius, Jonas Skliarovas, Aurimas Vaitiekūnas, Eivydas Viknius, Armandas Zutis užėmė  IV vietą. Savo svorio kategorijose II vietas užėmė Darius Bašys ir Laurynas Sabanskis, III vietą  - Jonas Skliarovas. Mokinius varžyboms parengė Kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Nuo vasario 13 d. mokykloje eksponuojama 8 klasės mokinio Luko Svirplio fotonuotraukų paroda „Žiemos eskizai“.

Sausio 26 d.  Šiaulių miesto Juliaus Janonio gimnazijoje vyko  Lietuvos mokinių olimpinio festivalio miesto mokyklų mergaičių tinklinio zoninės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: dešimtokės – Greta Janulytė,  Deimantė Paliackaitė, Gintarė Einikytė; devintokės – Toma Levindravičiūtė, Gerda Kvedaraitė, Miraida Zutytė, Viktorija Pažarskytė, Monika Vainoriūtė; aštuntokė – Augustė Petriškytė užėmė II vietą ir pateko į Lietuvos mokinių olimpinio festivalio mergaičių tinklinio tarpzonines varžybas. Komanda pateko į geriausių  šešiolikos Lietuvos miestų komandų.  Mūsų tinklininkės kovo 9 d. atstovaus Joniškio miestą tarpzoninėse varžybose.

Sausio 26 d. laikraščio „Sidabrė“ Nr. 7 (9150) 2013-01-26 mūsų mokyklos dešimtokės Deimantės Paliackaitės straipsnyje „Jaunųjų aktorių debiutas televizijoje“  rašoma, kaip mūsų mokyklos jaunieji aktoriai, vadovaujami mokytojos Juventos Jurgelienės dalyvavo  Baltijos televizijos naujame projekte „Juoko kovos“.

Sausio 26 d. laikraščio „Sidabrė“ Nr. 7 (9150) 2013-01-26 Linos Rudnickienės straipsnyje „Algimanto Raudonikio daina – vaikų piešiniuose“  rašoma: „tarp 30-ties paskatinamaisiais prizais apdovanotos ir šešios mūsų rajono jaunosios dailininkės iš bendrojo lavinimo mokyklų ....15- metė Viktorija Pažarskytė iš Gataučių M. Katiliūtės mokyklos (mokytoja N. Žiurlytė) straipsnio citata.

Sausio 19 d. Rokiškio rajono Kamajų Antano Strazdo gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mergaičių tinklinio zoninės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: dešimtokės – Greta Janulytė, Orinta Turskytė, Deimantė Paliackaitė, Gintarė Einikytė; devintokės – Toma Levindravičiūtė, Gerda Kvedaraitė, Miraida Zutytė, Viktorija Pažarskytė; aštuntokė – Augustė Petriškytė pralaimėjo 3 varžybas, bet vienose varžybose pasiekė pergalę ir iš 5 komandų užėmė IV vietą.

Sausio 19 d. Panevėžyje vykusiose Lietuvos jaunimo ir jaunių lengvosios atletikos pirmenybėse, mūsų mokyklos dešimtokė Lina Polevniovaitė užėmė I vietą šuolio į aukštį rungtyje.

Sausio 13 dieną Šiaulių rajono Ginkūnų grafų S. ir V. Zubovų pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų 2000-2001 metų gimimo mergaičių ir berniukų kvadrato varžybos. Varžybose dalyvavo Šiaulių rajono grafų Sofijos ir Vladimiro Zubovų pagrindinės mokyklos, Akmenės rajono Papilės gimnazijos bei mūsų mokyklos mergaičių komandos. Berniukų kvadrato varžybose savo rajonams atstovavo mūsų mokyklos, Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos, Akmenės rajono Papilės gimnazijos komandos. Mokyklos mergaičių (penktokės – Greta Bajelytė, Živilė Ringytė, Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė, Natalija Šutova, Arūnė Žąsinaitė  bei šeštokės – Erika Dagytė, Aurelija Norkutė, Aiva Daukšaitė, Karolina Klimaitė) ir berniukų (penktokai – Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Lukas Daukšas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, šeštokai – Mantvydas Bašys, Gediminas Janulis, Arminas Levindravičius, Rytis Vaičiulis bei septintokas Saulius Miniotas) komandos užėmė trečiąsias vietas.

Sausio 9 dieną Šiauliuose vyko atviros Šiaulių rajono lengvosios atletikos varžybos, kuriose Joniškio rajonui atstovavo ir penki mūsų mokyklos mokiniai: devintokė Kristina Paliukaitė (rutulį nustūmė 9,59 m.) ir dešimtokai Greta Janulytė (tolis-4,29 m; aukštis-1,30 m), Deimantė Paliackaitė (1000 m nubėgo per 4:04,88s), Lina Polevnevaitė (tolis-3,92 m, aukštis-1,35m) bei Eivydas Viknius (60 m-7,62 s., 300 m-41,21 s).

2013 METAI

Gruodžio 21 d. mokykloje vyko projektinė diena „Mokyklos bendruomenės Kalėdinė šventė”.

Gruodžio 18 dieną mokykloje vyko tradicinis krepšinio turnyras „Jono Rimdžiaus taurė“. Turnyre dalyvavo keturios komandos: Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos,   Meškuičių gimnazijos, Joniškio rajono Gasčiūnų ir Gataučių M. Katiliūtės pagrindinių mokyklų komandos. Turnyro metu vyko baudų ir tritaškių metimų konkursai. Baudų metimo konkurso nugalėtoju tapo mūsų mokyklos dešimtokas Arnas Vepštas, tritaškių konkurse nugalėtoju tapo Tomas Meškauskas iš Meškuičių gimnazijos. Stalo teniso varžybose nugalėjo meškuitietis Aleksiūnas Airidas. Buvo išrinkti naudingiausi komandų dalyviai: Kairių komandoje naudingiausiu žaidėju pripažintas Gražvydas Ickys, Meškuičių – Klaudijus Radušis, Gasčiūnų – Laurynas Žečkys ir Gataučių – Armandas Zutis. Turnyro nugalėtojais tapo Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos komanda finale įveikusi varžovus iš Meškuičių gimnazijos. Trečioji vieta atiteko Gataučių mokyklos krepšininkams: S. Miniotas (7 kl.), dešimtokai - M. Gricius, J. Skliarovas, D. Rimdžius, A. Vepštas, E. Viknius, A. Zutis, o gasčiūniečiai liko ketvirti. Visiems dalyviams buvo įteikti saldūs, turnyro rėmėjo Jono Rimdžiaus, prizai. Mūsų moklyklos šokėju grupė: dešimtokės – G. Einikytė, G. Janulytė, V. Klimaitė, D. Paliackaitė, A. Petraitytė, L. Polevnevaitė savarankiškai sukurtais šokiais džiugino tunyro dalyvius ir sirgalius.

Gruodžio 17 d. rajoniniame kraštiečio kompozitoriaus Algimanto Raudonikio dainų festivalyje Joniškio „Aušros“ gimnazijoje dalyvavo ir mūsų mokyklos dešimtokai: Mantas Gricius, Gintarė Einikytė, Virginija Klimaitė, Deimantė Paliackaitė, Akvilė Petraitytė, Lina Polevnevaitė, Akvilė Trotaitė, Armandas Zutis. Mokinius festivaliui parengė muzikos vyr. mokytoja Danguolė Korsakienė.

Gruodžio 15 d.  Šiaulių rajono Verbūnų pagrindinėje mokykloje vyko 2012-2013 mokslo metų mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų mokinių, 2002 metų gimimo ir jaunesnių, kvadrato zoninės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: ketvirtokai – Ineta Dantaitė, Goda Paulikaitė, Gabrielė Stulpinaitė, Kamilė Šernauskaitė, Asta Tamošiūnaitė, Vakarė Vaičiulytė, Normantas Balčiūnas, Nedas Krzivickas, Edas Lašas, Tadas Norkus, Mantas Patrušiūnas, Nojus Kakčiukas užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Gruodžio 12 d. laikraščio „Sidabrė“ Nr. 97 2012-12-12 Birutės Čižienės straipsnyje „Darbai kasmet vis brandesni“ rašoma apie Joniškio ekologinio švietimo centro organizuotą fotografijų ir piešinių konkursą, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos šeštokė Vygailė Mameniškytė „Vygailė Mameniškytė paukšteliams lesyklėlę nupynė iš vytelių ir dar ją papuošė kriauklelėms“ (straipsnio citata).

Gruodžio 12 d. Joniškio „Aušros” gimnazijoje  vyko 2012-2013 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų mergaičių, 1997 metų gimimo ir jaunesnių, tinklinio varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Augustė Petriškytė (8 klasė), devintokės – Gerda Kvedaraitė, Toma Regina Levindravičiūtė, Monika Vainoriūtė, Miraida Zutytė, Viktorija Pažarskytė; dešimtokės – Gintarė Einikytė, Greta Janulytė, Deimantė Paliackaitė, Orinta Turskytė užėmė I vietą.

Gruodžio 11 d. mūsų mokykloje vyko 2012-2013 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų berniukų, 1997 metų gimimo ir jaunesnių, tinklinio varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Gediminas Janulis (6 kl.), Saulius Miniotas (7 kl.), devintokai – Darius Bašys, Denas Kuodis, Laurynas Sabanskis, Pijus Viknius, Dovydas Žemeckas, Tomas Žemeckas užėmė III vietą.

Gruodžio 7 d. visi  neabejingi ir prijaučiantys muzikai buvo pakviesti į mokinių tarybos inicijuotą Karaokė sujudimą. Renginyje savo muzikinius gebėjimus parodė 30 mūsų mokyklos mokinių. Autoritetinga  ir nepriklausoma komisija: mokyklos direktorius Linas Česnulis, pavaduotoja ugdymui Rūta Kauneckienė, lietuvių kalbos vyr. mokytoja Jūratė Armonavičienė ir bibliotekininkė Emilija Pučkorienė skyrė šias nominacijas: „Tai bent balsas” - Samantai Ponelytei (7 kl.); Nidai Einikytei ( 8 kl.); „Liux stiliux” - Lukui Daukšui ( 5 kl.), Aurimui Baikai, Mantui Vilimui ( 8 kl.), 10 kl. merginų grupei Gintarei Einikytei, Gretai Janulytei, Virginijai Klimaitei, Deimantei Paliackaitei, Akvilei Petraitytei ir Linai Polevnevaitei; „Super-originalus šou” - Ernestui Vaitiekaičiui (8 kl.), Mantui Griciui ir Armandui Zučiui ( 10 kl.). Visiems dainavusiems mokiniams įteikti suvenyriniai mokyklos parkeriai, o nominantams -  mokyklos direktoriaus įsteigti prizai.

Gruodžio 4 d. mūsų mokykloje vyko Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių pagrindinių ir vidurinių mokyklų mergaičių, 2000-2001 metų gimimo ir jaunesnių, kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos komanda: penktokės – Greta Bajalytė, Živilė Ringytė, Simona Svirplytė, Natalija Šutova, Daiva Švanaitė, Vakarė Vaičiulytė, Arūnė Žąsinaitė; šeštokės – Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Karolina Klimaitė, Aurelija Norkutė, Rasa Tamošiūnaitė užėmė I vietą. Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytoja Neringa Bulienė.

Lapkričio 28 d. mūsų mokykloje vyko 2012-2013 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių pagrindinių ir vidurinių mokyklų mokinų, 2000-2001 m. gimimo ir jaunesnių, kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos komanda: penktokai – Tomas Dalgė, Lukas Daukšas, Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas; šeštokai -  Mantvydas Bašys, Gediminas Janulis, Arminas Levindravičius, Rytis Vaičiulis; septintokas – Saulius Miniotas užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytoja Neringa Bulienė.

Joniškio rajono sveikatos biuras spalio 5 -  lapkričio 9 dienomis organizavo plakato konkursą, skirtą Tarptautinei nerūkymo dienai paminėti. Mūsų mokyklos devintokė Viktorija Pažarskytė laimėjo I vietą. Nugalėtojos plakatas bus spausdinamas leidykloje ir įteiktas 200 litų vertės „Vagos” knygyno kuponas.

Lapkričio 26 d.  3 – 4 klasių mokiniai buvo pakviesti į Joniškio visuomenės sveikatos biuro specialistės Violetos Nazarovienės paskaitą „Būk saugus kelyje” ,  kurioje  animacinių filmukų pagalba perteiktos kelių eismo taisyklės bei pageidautinas elgesys kelyje.

Lapkričio 22 d. Joniškio „Saulės” pagrindinėje mokykloje vyko Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų mokinių, 2002 gimimo ir jaunesnių, kvadrato varžybos. Mūsų mokyklos komanda: ketvirtokai – Gabrielė Stulpinaitė, Kamilė Šernauskaitė, Goda Paulikaitė, Asta Tamošiūnaitė, Ineta Dantaitė, Mantas Petrušiūnas, Nedas Krzivickas, Tadas Norkus, Edas Lašas, Normantas Balčiūnas; penktokai – Vakarė Vaičiulytė, Nojus Kakčiukas užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytoja Neringa Bulienė.

Lapkričio 19 d. mūsų mokyklos 8 – 10 klasių mokiniai vaidybinių situacijų pagalba visus mokyklos mokinius pakvietė aptarti aktualias tolerancijos problemas. Tolerancijos simboliu pasirinktas lietsargis, po kuriuo nuo darganoto oro pasislepia bet kokios išvaizdos, įsitikinimų, pažiūrų žmonės.

Lapkričio 14 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų berniukų 5X5 futbolo varžybos. Mūsų mokyklos komanda: penktokai – Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Lukas Daukšas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, Armandas Maižius; šeštokas – Rytis Vaičiulis; septintokai – Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas, Darius Paliukas užėmė IV vietą. Berniukus  varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Lapkričio 13 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio miesto ir kaimo vietovių mokyklų mergaičių 5X5 futbolo varžybos. Mūsų mokyklos komanda: penktokės – Živilė Ringytė, Simona Svirplytė, Natalija Šutova,  Daiva Švanaitė, Arūnė Žąsinaitė; šeštokės – Auksė Bašytė, Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Karolina Klimaitė, Aurelija Norkutė; septintokės – Karolina Danasaitė, Aura Žąsinaitė užėmė III vietą. Mergaites varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Lapkričio 9 – 15 dienomis grupė mokyklos mokytojų ir mokinių dalyvavo ketvirtame projektiniame susitikime Austrijos Respublikos Vienos miesto Brigittenauer gimnazijoje pagal  Comenius projektą „How IT changed our life“ .

Spalio mėnesį organizuotame penktokų žinių patikrinime „Kaip aš moku mokyklos tvarkos taisykles“ išsamiausiai į pateiktus klausimus atsakė Vakarė Vaičiulytė, tačiau reikia pasidžiaugti, kad visi penktokai labai gerai žino elgesio taisykles ir kaip patys sakė, stengiasi jų laikytis.

Laikraščio „Sidabrė“ Nr. 86 (9128) 2012-11-03 straipsnyje „Teatrinės ir kino improvizacijos Palangoje“ rašoma apie  mūsų mokyklos teatro vadovaujamo socialinės pedagogės Juventos Jurgelienės išvyką į Palangoje organizuotą respublikinio vaikų ir jaunimo kino bei teatro festivalį  „Teatrinės ir kino improvizacijos Palanga 2012“, kr pristatė savo spektaklį „Be pavadinimo“. Jauniesiems aktoriams ir jų vadovei įteiktas apdovanojimas „Už įdomiausią kūrinio traktuotę“.

Spalio 29-31 d. grupė mokyklos mokytojų dalyvavo  metodinėje – edukacinėje išvykoje „Pamoka Baltijos jūroje“ maršrutu Lietuva – Latvija – Švedija.

Mokinių rudens atostogos nuo spalio 29 d. iki lapkričio 2 d. Pamokos prasidės lapkričio 5 d.

Spalio 24 d. Laikraščio „Sidabrė“ Nr. 83 (9125) 2012-10-24 informaciniame straipsnyje „Lietuvos mokinių olimpinio festivalio taurė – Gataučių mokyklos sportininkas“ yra rašoma, kaip mūsų mokyklai užėmusiai respublikoje  antrąją vietą kaimo vietovių pagrindinių mokyklų grupėje Vilniuje vykusioje VII- ojo Lietuvos mokinių olimpinio festivalio nugalėtojų ceremonijoje įteikta taurė. Taurę į mokyklą parvežė mokyklos direktorius L. Česnulis ir kūno kultūros vyr. mokytojai N. Bulienė ir A. Mameniškis.

Spalio 24 d. mūsų mokyklos mokinių komanda, treniruojama mokyklos direktoriaus L. Česnulio dalyvavo rajoniniame Policijos rėmėjų stalo teniso turnyre. Turnyre sėkmė lydėjo septintoką Saulių Miniotą.

Spalio 23 d.  Gataučių M. Katiliūtės ir Gasčiūnų pagrindinių mokyklų mokytojų komandos susitiko draugiškose tinklinio varžybose. Rezultatu 1:3 mūsų mokyklos komanda įveikė gasčiūniečius.

Spalio 12 dieną mokykloje vyko projektinė diena Rudenėlio šventė. Iš pat ryto klasėse vyko įvairios veiklos. Mokiniai darė nuotaikingus eksponatus iš rudens gėrybių, piešė rudeninius medžius, rudeniškai pasipuošė klases, mokėsi eilėraštukų apie rudenį ir kt. Visi pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinės grupės auklėtiniai sugūžėjo į sporto salę. Ten vaikai šoko, dainavo, deklamavo, minė mįsles. Šventės pabaigoje mokyklos sveikatos priežiūros specialistė priminė mokiniams apie daržovių naudą žmogaus organizmui. Vyko smagios sportinės estafetės. Vaikai dalyvavo rungtyse „Bulvės sodinimas“, nešė bulves šaukštuose, šokinėjo maišuose ir atliko kitas rungtis. Pasibaigus rungtims, kad atgautų jėgas, visi pasivaišino Rudenėlio gėrybėmis. Šventė baigėsi pradinukų diskoteka.

Laikraščio „Šiaulių kraštas“ 2012-10-09 Nr. 236 (6309) „Krašto žinių“ priede, informaciniame straipsnyje „Rungtyniavo dėl Kaimynų taurės“ rašoma apie Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos  27 – ąjį kartą organizuotos žaidynės, kuriose dalyvavo ir mūsų mokyklos sportininkai.

Spalio 8 d. skaitytojai sulaukė 108 – ojo mokyklos laikraščio „Gataučiukas“ numerio.

Spalio  5 d. mokyklos „savivaldą į savo rankas“ perėmė dešimtokai. Šventiškai pasipuošę, kostiumuoti, dalykiškai nusiteikę vaikinai ir merginos ėjo į pamokas pas savo jaunesnius draugus. Tuo metu aktų salėje „Mokyklos direktorė“ Greta Janulytė, „Direktorės pavaduotoja“ Deimantė Paliackaitė bei jų „kolegė mokytoja“ Virginija Klimaitė visų mokyklos mokinių vardu skyrė nuoširdžiausius sveikinimo žodžius savo mokytojams Tarptautinės mokytojo dienos proga. Tikrieji mokytojai filmuotoje medžiagoje „Klausimėlis“ galėjo pasitikrinti savo žinias, kaip jie orientuojasi šiuolaikinio jaunimo kasdieniame žodyne. Po to buvo surengta viktorina, ar mokytojai žino savo kolegų dažniausiai naudojamas frazes. Mokytojai dešimtokams už nuotaikingą programą vienbalsiai skandavo „Ačiū“.

Spalio 2 d. trečiokai lydimi mokytojos Gitanos Janiulienės dalyvavo UAB „AJ šokolado gamyba“ organizuotoje edukacinėje programoje vaikams. Visi dalyviai susipažino su gamybos paslaptimis ir savo rankomis gamino šokoladinius saldainius bei jais mėgavosi.

Rugsėjo 18 d. mūsų mokykloje vyko draugiškos Gataučių M. Katiliūtės ir Gasčiūnų pagrindinių mokyklų mokytojų tinklinio varžybos.

Rugsėjo mėnesį mokyklos II –ojo aukšto koridoriuje eksponuojama mokytojų Laimos ir Pauliaus Andruškevičių meninės fotografijos paroda „Vasarą prisiminus“. Menininkai subtiliai pateikia žiūrovams galimybę pasigrožėti nuostabiais gamtos vaizdais.

Laikraščio „Sidabrė“ 2012-09-01 Nr. 68 (9110) Agnės Toleikienės straipsnyje  apie Joniškio „Aušros“ gimnazijos mokinių pagausėjimą „Populiariausia mokykla ant laurų neužmiega“ praminėta ir mūsų mokykla (straipsnio citata): „tokiomis džiugiomis naujienomis rajone gali pasigirti tik „Aušros“ gimnazija ir Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinė mokykla“.

Vadovaujantis Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2012 m. kovo 29 d. sprendimais Nr. T – 59 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės bendro ugdymo tinklo pertvarkos 2012 – 2015 metų bendrojo plano patvirtinimo“ ir Nr. T - 61 „Dėl 2012 – 2013 mokslo metų klasių komplektų ir priešmokyklinio ugdymo grupių skaičiaus bei prašymų mokytis priėmimo laiko Joniškio rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose nustatymo“ uždaromas Gataučių M. Katiliūtės mokyklos Rudiškių skyrius nuo 2012 m. rugpjūčio 31 d.

Birželio 19 d. mokykloje vyko seminaras „Pradinių klasių mokinių kūrybiškumo ugdymas“. Į svečius mūsų mokyklos pradinio ugdymo mokytojos pasikvietė Kelmės rajono pradinių klasių mokytojas.  Kolegos pasidalino gerąja darbo patirtimi. Seminarą inicijavo Ramunė Stankaitienė, pradinio ugdymo mokytoja metodininkė.

Birželio 12 d. pasibaigus mokslo metams mokiniai, dalyvavę pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo projekte „Piliečio žadintuvas“ ir geriausiai budėję mokykloje pertraukų metu  buvo apdovanoti nemokama ekskursija „Prie jūros gintarų rinkti...”. Pirmas sustojimas – Kretinga. Apžiūrėjome pranciškonų bažnyčios ir vienuolyno architektūrinį ansamblį, pabendravome su vienuoliu broliu Bernardu. Žiemos sode grožėjomės ant medžio augančiais bananais, gyvais vėžliukais... Nuvykus į Karklę, pajūrio regioniame parke gidas Igoris pravedė apžvalginę ekskursiją po II pasaulinio karo vokiečių karinius gynybinius pajūrio įtvirtinimus. Dalyvavome edukacinėje pamokoje „Gintaro gaudymas“, grožėjomės Baltijos jūra, o po sočių pietų susipažinome su kurortu – Palanga.

Birželio 11 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 135 (6207) informaciniame straipsnyje „Piešiniais kovojama prieš chuliganus“ rašoma: „ketvirtadienį du Joniškio rajono Gataučių gyvenvietėje, kelyje Ryga – Šiauliai – Tauragė – Kaliningradas, esantys autobusų paviljonai pasipuošė nuotaikingais piešiniais saugaus eismo tema...autobusų stotelės paviljoną numargino Gataučių pagrindinės mokyklos mokiniai.“ (straipsnio citata).

Birželio 11 d. prasideda vasaros atostogos 6-10 klasių mokiniams. Saugios vasaros, karštos saulės, puikių atostogų, gerų įspūdžių visiems mokiniams ir jų tėveliams linki mokyklos direktorius ir visas kolektyvas. Jūs visi esate laukiami mūsų mokykloje.

Birželio 10 – 18 d. mūsų mokyklos mokytojos Šarūnė Apinytė, Jūratė Balčiūnaitė, Gitana Janiulienė, Juventa Jurgelienė dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo programoje „Partnerystės tinklų kūrimas bendrojo lavinimo mokykloje, ugdant specialiųjų ugdymo(si) poreikių turinčius mokinius. Slovakijos ir Vengrijos pedagogų patirtis“.

Birželio 8 d. mokykloje vyko projektinė diena „Sveika, vasarėle“. Tai  - paskutinė mokslo metų diena 6 – 10 klasių mokiniams. 18-kai dešimtokų paskutinė diena - šventė ir šioje mokykloje, todėl jiems iškilmingai įteikti pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai. Su dešimtokais tradiciškai atsisveikino devintokai įteikdami po simbolinį varpelį. Šventės metu apdovanoti 2012 metų respublikinio 5-12 klasių mokinių dailės darbų konkurso „Sugrįžimai“, skirto Marcės Katiliūtės premijai laimėti dalyviai, laureatai ir premijos laimėtojas. Ja šiemet tapo mūsų mokyklos aštuntokė Viktorija Pažarskytė (mokytoja Nijolė Žiurlytė). Pats svarbiausias šventės momentas - pasirašyta sutartis su Joniškio „Aušros“ gimnazija. Sutarties tikslai – skatinti tarp  mokyklų partnerystę naudingose institucijų valdymo, akademinėje, kultūrinėje ir kitose veiklos srityse. Sydaryti lygias galimybes visiems mokiniams siekti jų poreikius atitinkančio išsilavinimo. Garantuoti dermę tarp abiejų tipų mokyklų ugdymo turinio. Didinti informacijos sklaidą apie Joniškio „Aušros“ gimnaziją ir Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinę mokyklą, ugdymo organizavimą jose. Šventės metu mokyklos direktorius įteikė padėkas mokytojams ir mokyklos darbuotojams už įvairius pasiekimus ugdant jaunąją kartą. Šventę vainikavo mūsų mokyklos ir Joniškio „Aušros“ gimnazijos saviveiklininkų koncertas.

Birželio 8 d. uždaryta 1-5 klasių mokinių vasaros stovykla „Gyvenu“. Stovyklos veikloje dalyvavo 79 mūsų mokyklos mokiniai.

Birželio 7 d. šeštokai lydimi klasės auklėtojo Audriaus Mameniškio ir mokytojos Emilijos Pučkorienės lankė žymiausias Aukštaitijos nacionalinio parko vietas, Ladakalnio piliakalnį, paslaptimis apgaubtą Ginučių vandens malūną,  pabuvojo prie giliausio Tauragnų ežero.

Birželio 7 d. Lietuvos automobilių kelių direkcija ir VĮ Šiaulių regiono keliai padovanojo labai gražią dovaną - ne tik viso rajono gyventojams, bet ir žmonėms keliaujantiems tarptautine magistrale Ryga – Kaliningradas. Gataučių kaimo autobusų stotelės pasipuošė ryškiaspalviais, vaikystės motyvus įmituojančiais piešiniais. Ant stotelių sienų galima pamatyti visą vaikų sukurtą pasaulį, kuriame vietą rado netgi žirniai – šviesoforai. Viso grožio įgyvendinimą finansavo paminėtos organizacijos. Kūrybinį darbą atliko mūsų mokyklos mokiniai vadovaujami dailės mokytojų Pauliaus ir Laimos Andruškevičių ir pradinio ugdymo mokytojos Ramunės Stankaitienės.

Birželio 5 d. mokyklos direktoriaus iniciatyva nuotaikingai baigti 2011- 2012 mokslo metus suorganizuotos 6 – 10 klasių tarpklasinės sporto varžybos „Taiklioji rankelė“. Varžybose dalyvavo 7 komandos: dvi komandas sudarė šeštokai, kitos klasės – po komandą ir viena mokytojų komanda: mokyklos direktorius Linas Česnulis, pavaduotoja ugdymui Rūta Kauneckienė, specialioji pedagogė Renata Kvedaraitė, anglų kalbos mokytoja ir penktokų auklėtoja Jūratė Balčiūnaitė ir antrokų mokytoja Gitana Janiulienė. Taiklumas buvo patikrintas šiose ryngtyse: smiginio, baudų metimo, tritaškių, šaudymo iš pistoleto, šautuvo ir lanko. Varžybų atidaryme kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis gražiai pajuokavo įvardydamas mokytojų komandą kaip pačią „silpniausią“, tačiau varžybų rezultatai parodė, kad mokytojai tapo nugalėtojais. II vietos laimėtojams – dešimtokams įteiktos geltonos, mokyklos simbolika papuoštos kepuraitės.

Birželio 5 d. ketvirtokai lydimi mokytojų Ramunės Stankaitienės ir Danguolės Korsakienės lankėsi Palangoje, grožėjosi Lietuvos pajūrio gamta.

Birželio 4 d. priešmokyklinės grupės vaikučiai ir 1-5 klasių mokiniai dalyvavo vaikų vasaros stovyklos „Gyvenu“ nuotaikingame atidaryme, kurį parengė 7 klasės mokiniai bei auklėtoja Juventa Jurgelienė, vyko muilo burbulų šou. Stovykla veiks birželio 4 – 8 dienomis, stovyklautojai dalyvaus įvairiose veiklose, linksmai leis pirmąsias vasaros dienas.

Birželio 1 d. mokykloje vyko sporto varžybos „Taiklioji rankelė“. Jose dalyvavo 12  komandų: Joniškio rajono Kriukų, Mindaugių, Gasčiūnų, Gataučių M. Katiliūtės (2 komandos) pagrindinių mokyklų, Aušros, Slančiausko gimnazijų, Jaunimo ir Saulės mokyklų, Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos, Meškuičių gimnazijos,  Joniškio ŽŪM. Į komandos sudėtį būtinai turėjo įeiti viena mergaitė ir mokytojas. Dalyviai  varžėsi šiose ryngtyse: smiginio, baudų metimo, tritaškių, šaudymo iš pistoleto, šautuvo ir lanko. Suvedus rezultatus, paaiškėjo prizinių vietų laimėtojai – III vietą užėmė Šiaulių rajono Kairių pagrindinė mokykla, II vietą – Saulės mokykla. Nugalėtojais tapo  varžybų šeimininkų – GataučiųM. Katiliūtės pagrindinės mokyklos I komanda.

Birželio 1 d.  Šiaulių miesto savivaldybės stadione vyko miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokinių meno ir sporto šventė „Olimpiečiai tarp mūsų“, kurios atidaryme dalyvavo ir mūsų mokyklos šokėjai vadovaujami mokytojos Juventos Jurgelienės.

Birželio 1 d. į mokyklos aktų salę buvo pakviesti priešmokyklinės grupės ir ketvirtokų tėveliai, kurie dalyvavo jungtiniame mokslo metų uždarymo koncerte. Ketvirtokai baigė pradinio ugdymo programą, jiems buvo įteikti pradinio išsilavinimo pažymėjimai. Nuotaikingam koncertui mokinius parengė priešmokyklinės grupės mokytoja Ona Leimontienė, ketvirtos klasės mokytoja Ramunė Stankaitienė ir muzikos mokytoja Danguolė Korsakienė.

Gegužės 31 d. pirmokai ir jų mokytoja Šarūnė Apinytė tėvelius ir mokytojus pakvietė į Abėcėlės šventę, kurioje buvo deklamuojami eilėraščiai, šokama, dainuojamos dainelės. Šventę vainikavo „ABC diplomų“ įteikimas kiekvienam pirmokui  už sėkmingai išmoktas raideles.

Gegužės 25 – 27 dienomis Palangoje vyko Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ festivalis ir konkursas „Džiaugsmo gimnastika“ , kuriuose šoko  17 mūsų mokyklos mokinių ir 3 mokytojos Juventa Jurgelienė, Šarūnė Apinytė bei Rūta Kauneckienė.

Gegužės 23 d. 16 mūsų mokyklos dešimtokų dalyvavo lietuvių  kalbos (gimtosios) raštu pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinime.

Gegužės 22 d. Biržų rajono Pačeriaukštės P. Poškaus pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių lengvosios atletikos varžybos. Dalyviai varžėsi dviejose amžiaus grupėse 1-2 ir 3-4 klasių. Vyko 60 m bėgimo, šuolio į tolį, kamuoliuko metimo bei 300 m bėgimo (1-2 kl.) ir 400 m bėgimo (3-4 kl.) rungtys. Varžybose dalyvavo devynių respublikos mokyklų komandos. Mūsų mokyklą atstovavo: Monika Danasaitė (1 kl.),  antrokai - Rūta Danasaitė, Eva Gruzdytė, Dominykas Janiulis, Rokas Kakčiukas, Ignas Radžvilas, Arnoldas Vielius;  trečiokai - Kamilė Šernauskaitė, Paulius Graičiūnas, Gvidas Rimdžius, ketvirtoka - Živilė Ringytė, Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė, Arūnė Žąsinaitė (Rudiškių skyrius), Tomas Dalgė, Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Eisvinas Keraitis. Mokiniai pasirodė labai šauniai ir iškovojo dešimt medalių. 1-2 klasių tarpe 60 m bėgimo rungtyje antrą vietą iškovojo pirmokė Monika Danasaitė (11.00 s). Trečioji vieta 60 m bėgimo rungtyje atiteko antrokei Evai Gruzdytei (11.11 s), o 300 m bėgime nubėgusi per 1.01,26 s Eva tapo čempione. Šuolio į tolį rungtyje trečią vietą iškovojo antrokė Rūta Danasaitė nušokusi 261 cm, o kamuoliuko metimo rungtyje numetusi 20,57 m tapo čempione. 3-4 klasių tarpe taip pat iškovoti 5 medaliai: Simona Svirplytė 60 m nubėgo per 9,82 s ir užėmė antrą vietą, o 400 m. įveikusi per 1.21,69 s užėmė trečią vietą. Tomas Dalgė 400 m įveikė per 1.15,45 tapo šios rungties nugalėtoju. Nedaug nuo Tomo atsiliko Aivaras Danasas, kuris dinstanciją įveikė per 1.18,41 ir iškovojo antrą vietą. 60 m bėgimo rungties čempionu tapo Eisvinas Keraitis, kuris šį nuotolį nubėgo per 9.01s. Išvyką į varžybas inicijavo kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė  ir Audrius Mameniškis.

Gegužės 19 d. 45  mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo  2012 metų Joniškio rajono meno šventėje. Daininikus ir šokėjus šventei parengė mokytojos: Gitana Janulienė, Inga Švilpienė, Šarūnė Apinytė, Juventa Jurgelienė ir Danguolė Korsakienė

Gegužės 18 d. Šiauliuose įvyko konferencija, kurios metu  įteikti Pilietinio ir tautinio neformaliojo vaikų švietimo (vietos bendruomenei aktualių ir pilietiniam bei tautiniam ugdymui skirtų visuomeninių darbų organizavimo) programos „Piliečio žadintuvas“ pažymėjimai mūsų mokyklos mokiniams ir mokytojai Juventai Jurgelienei. Mokiniai taip pat apdovanoti asmeninėmis dovanėlėmis, o mokyklai skirta padėka už  aktyvų dalyvavimą projekte.

Gegužės 18 d.  projekto „Piliečio žadintuvas“  mokyklos Forumo teatras spektaklį „Be pavadinimo parodė  asociacijos „Gataučių kaimo bendruomenė“ ataskaitiniame – rinkiminiame susirinkime.

Gegužės 16 d. Skaistgirio vidurinėje mokykloje vyko 5 – 6 klasių „Golo“ futbolo varžybos. Mūsų mokyklai prizinės vietos iškovoti nepavyko.

Gegužės 15 d.  9 ir 10 klasių mokiniai mokomojoje ekskursijoje susipažino su Vilniaus planetariumu ir technikos muziejumi. Ekskursiją inicijavo fizikos mokytoja metodininkė Daina Rudienė ir lietuvių kalbos vyr mokytoja Jūratė Armonavičienė.

Gegužės 11 d. Joniškio Mato Slančiausko gimnazija organizavo lietuvių kalbos mokytojų konferenciją – seminarą „Lietuvių šeimos papročiai ir tradicijos“. Mūsų mokyklos septintokas Lukas Svirplys parengė pranešimą „Krikštynų raida“. Mokiniui konferencijai pasirengti padėjo lietuvių klabos vyr. mokytoja Jūratė Armonavičienė.

Gegužės 11 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko pagrindinių mokyklų berniukų krepšinio turnyras, mūsų mokyklos dešimtokai atkaklioje kovoje užėmė III vietą.

Gegužės 9 dieną Šiaulių manieže vyko Lietuvos olimpinio festivalio kaimo vietovių lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybos. Finalinėse varžybose dalyvavo mūsų mokyklos berniukų komanda:  devintokai – Justinas Digeris bėgo 400 m ir Eivydas Viknius  bėgo 100 m, dešimtokai - Ernestas Adomaitis stūmė rutulį, Mantas Gruzdys šoko į aukštį , Modestas Mikolaitis bėgo 800 m. Šuolio į aukštį rungtyje Mantas Gruzdys užėmė III vietą ir iškovojo bronzos medalį, Eivydas Viknius 100 metrų bėgimo rungtyje tapo Lietuvos vicečempionu ir iškovojo sidabro medalį. Lietuvos olimpinio festivalio kaimo vietovių pagrindinių ir progimnazijų mokyklų tarpe tapo Lietuvos vicečempionais. Tai neeilinis įvykis mokyklos sporto istorijoje. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Gegužės 8 dieną Skaisgirio vidurinėje mokykloje vyko rajono olimpinio festivalio lengvosios atletikos atskirų rungčių varžybos mergaičių ir berniukų tarpe. Varžybose dalyvavo 5 mergaičių, t.y. Aušros bei Žagarės gimnazijų, Skaisgirio vidurinės Gasčiūnų ir Gataučių pagrindinių mokyklų komandos bei 7 berniukų, t.y. Aušros, M. Slančiausko ir Žagarės gimnazijų, Skaisgirio vidurinės bei Gasčiūnų, Kriukų ir Gataučių pagrindinių mokyklų komandos. Dalyvių amžius šiose varžybose buvo neribojamas. Komandų sudėtis 6 mergaitės (E. Dagytė (5 kl.), K. Paliukaitė ir T. R. Levindravičiūtė (8 kl.), G. Einikytė ir L. Polevnevaitė (9 kl.), A. Juozekėnaitė (10 kl.) ir 6 berniukai (J. Digeris, J. Skliarovas ir E. Viknius (9 kl.), E. Adomaitis, M. Mikolaitis ir M. Vaitiekūnas (10 kl.). Varžybose dalyvavo 5 mergaičių ir 7 berniukų komandos. Vienas dalyvis galėjo dalyvauti tik vienoje rungtyje (bėgimai: 100 m, 400 m, 800 m; šuoliai - tolis, aukštis; rutulys). Mokyklos mokiniai pasirodė šauniai. Rutulio rungtyje A. Juozekėnaitė užėmė II vietą, K. Paliukaitė ir E. Adomaitis - III vietas. Šuolio į toli rungtyje antrą vietą iškovojo L. Polevnevaitė, 100 m bėgimo rungtyje, įveikęs visus varžovus, čempionu tapo E. Viknius. Susumavus iškovotus taškus atskirose rungtyse bendroje įskaitoje mūsų mokyklos mergaičių ir berniukų komandos užėmė ketvirtas vietas.  

Gegužės 8 dieną pradinių klasių mokiniai gavo diplomus už dalyvavimą tarptautiniame kūrybiniame konkurse „Ion Creangas mūsų mokykloje“. Konkursas vyko Ibanesti Padure vidurinėje mokykloje, Rumunijoje. Mokiniai kūrė iliustracijas rumunų rašytojo Ion Creango pasakai „Ožka ir jos ožiukai“. Specialų komisijos prizą gavo 4 klasės mokinė Simona Svirplytė. Pirmokų tarpe 2 vietą laimėjo Miglė Gailiušaitė. Trečiokų tarpe 1 vieta atiteko Kamilei Šernauskaitei, 3 vieta – Godai Paulikaitei. Diplomais įvertinti taip pat buvo Dominykas Janiulis (2 kl.), Deimantė Skudžiūnaitė (3 kl), Ineta Dantaitė (3 kl), Raminta Paugaitė (3 kl), Tadas Norkus (3 kl), Mantas Petraitis (3 kl), Živilė Ringytė (4 kl.), Daiva Švanaitė (4 kl.), Austėja Taraškutė (4 kl.), Vakarė Vaičiulytė (4 kl.), Arnas Kvašys (4 kl.). Padėkos diplomus gavo ir pradinių klasių mokytojos: Ramunė Stankaitienė, Inga Švilpienė, Gitana Janiulienė ir Šarūnė Apinytė.

Gegužės 4 d. mokykloje vyko konferencija „Sugrįžimai”, skirta Marcės Katiliūtės 100- osioms gimimo metinėms paminėti. Konferencijoje su dailininkės darbų originalų paroda „Svajoju meninę svajonę” supažindino VšĮ Vilniaus grafikos meno centro direktorė Jurga Minčinauskienė, prenešimą parengė humanitarinių mokslų daktarė, dailėtyrininkė, dailės istorikė Giedrė Jankevičiūtė. Mokinių dailės darbų parodą „Sugrįžimai” aptarė ir mintimis apie dailininkės kūrybą ir gyvenimą pasidalijo dailėtyrininkas Sigitas Laurinavičius. Įdomiai ir įtaigiai  apie tarpukario menininkus ir jų gyvenimus papasakojo profesorius Juozas Galkus ir habilituotas daktaras Vytenis Rimkus. Apie Marcės Katiliūtės mokytojus kalbėjo istorikas Juozas Brazauskas. Istorijos mokytoja Jolanta Jurkevičienė apžvelgė mokyklos veiklą nuo 2006 metų, populiarinant dailininkės vardą. Į konferenciją susirinko gausi auditorija neabejinga garsiai tarpukario dailininkei: Joniškio rajono mero pavaduotojas Gintaras Gadliauskas, švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė Zinaida Kavaliauskienė,  dailininkės dukterėčia Romualda Katiliūtė – Stovolos, Joniškio literatų klubo „Audruvė” nariai, Joniškio Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos darbuotojai, Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus darbuotojai, rajono mokyklų mokytojai ir mokiniai, mūsų mokyklos mokytojai ir mokiniai. Po konferencijos buvo galima susipažinti su trimis tuo metu mokykloje atidarytomis parodomis: respublikine 2012 m. 5-12 klasių mokinių dailės darbų paroda „Sugrįžimai“, skirta Marcės Katiliūtės premijai laimėti, Marcės Katiliūtės darbų originalų paroda „Svajoju meninę svajonę“ ir Joniškio  Algimanto Raudonikio meno mokyklos dailės skyriaus pradinio ir pagrindinio ugdymo moksleivių kūrybos darbų paroda, skirta Marcės Katiliūtės 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Gegužės 3 d. priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai savo mamytes pakvietė į nuotaikingą pavasario koncertą „Dainų pynė tau, Mamyte” skirtą artėjančiai Motinos dienai paminėti. Mamytės buvo pasveikintos ne tik daina, šokiu ar eilėraštuku, bet ir savo rankų darbo dovanėle.

Balandžio 25 d. mūsų mokyklos mokiniai: Erika Dagytė (5kl.), Monika Vainoriūtė (8 kl.), Lina Polevnevaitė (9 kl.), Eivydas Viknius (9 kl.), Modestas Mikolaitis (10 kl.), Evaldas Venckus (10 kl.), Arnesta Juozekėnaitė (10 kl.), Mindaugas Vaitiekūnas (10 kl.) dalyvavo Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo ir kaimo vietovių mokyklų kroso estafetės varžybose Joniškio „Sidabros” poilsio zonoje. Komanda užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Nuo balandžio 25 d. mokykloje prasideda trečiasis susitikimas pagal daugiašalės mokyklų partnerystės Comenius projektą „How IT changed our life”. Su mūsų mokyklos bendruomene bendraus ir bendradarbiaus 5 Europos Sąjungos valstybių: Austrijos respublikos, Ispanijos karalystės, Graikijos respublikos, Lenkijos respublikos, Vokietijos federacinės respublikos atstovai.

Balandžio 24 d. Joniškio Mato Slančiausko gimnazijoje vyko renginys „Moki žodį – žinai kelią” su socialiniais partneriais pagal projektą „Papildomos pagalbos teikimas specialiųjų poreikių vaikams Joniškio rajone”. Mūsų mokyklos mokiniai atliko nuotaikingas gramatines užduotis.

Balandžio 24 d. mokykla minėjo Marcės Katiliūtės 100-ąsias gimimo metines. Ta proga mokiniai ir mokytojai Kauno Petrašiūnų kapinėse uždegė atminimo žvakes ant dailininkės kapo. O iškilmingas renginys dailininkės šimtmečiui paminėti bus organizuojamas gegužės 4 d. mokyklos aktų salėje.

Nuo balandžio 23 d. mūsų mokykloje pradsidėjo Europos Sąjungos Socialinio fondo projekto „Gabių mokinių atpažinimas: psichologinių instrumentų standartizavimas ir taikymas” tyrimas. Tyrime dalyvauja 5-10 klasių mokiniai.

Balandžio 20 dieną mokykloje vyko projektinė saugaus eismo diena „Šviesoforas“. Pradinių klasių mokiniai susiskirstė į komandas ir pademonstravo savo saugaus eismo žinias ir įgūdžius: aiškino situacijas maketuose, ėjo nereguliuojamoje perėjoje ir šviesoforo reguliuojamoje sankryžoje, įvardino kelio ženklus. Mus aplankė ir aptarė saugaus eismo situacijas bei priminė kaip reikia elgtis keliuose, Joniškio rajono Policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Kelių policijos grupės vyresnysis specialistas Konstantinas Rezgys. Diena baigėsi pieštų plakatų pristatymu bei diskoteka.

Balandžio 18 d. mūsų mokyklos antrokai ir jų anglų kalbos mokytoja Šarūnė Apinytė svečiavosi Joniškio Mato Slančiausko gimnazijoje. Kartu su šios gimnazijos 2c klasės mokiniais jie dalyvavo atviroje pamokoje, kurią vedė anglų kalbos mokytoja-metodininkė Laima Kurauskienė. Mokiniai „keliavo“ į zoologijos sodą. Mokytoja pademonstravo naujo žodyno pristatymą, parodė žaidimo metodo pritaikymą pamokoje. Mokiniai „pirko“ bilietus, ieškojo „pabėgusių“ gyvūnų, žiūrėjo video medžiagą ir atliko įvairius žodyno įsiminimo pratimus. Pamokos pabaigoje visi buvo apdovanoti diplomais ir saldžiomis dovanėlėmis.

Balandžio 18 d. mokykloje vyko draugiškos berniukų krepšinio varžybos. Varžybose dalyvavo   Šiaulių rajono Kairių pagrindinės mokyklos komanda ir mūsų mokyklos: dešimtokai – Adomaitis Ernestas, Bašys Žilvinas, Gruzdys Mantas, Mikolaitis Modestas, Rimdžius Dovydas, Venckus Evaldas, Zaicevas Andrius ir devintokas – Zutis Armandas. Dvikovą laimėjo mūsų mokyklos komanda treniruojama kūno kultūros vyr. mokytojo Audriaus Mameniškio.

Balandžio 13 d. išleistas mokyklos laikraštis „Gataučiukas” Nr. 107. Laikraščio redaktorė -devintokė Deimantė Paliackaitė, pavaduotojas - septintokas Lukas Svirplys. Leidėjams talkina mokytoja Emilija Pučkorienė.

Balandžio 13 dieną į Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos organizuojamą rajoninį renginį „Pavasario sulaukus“, pagal projektą „Papildomos pagalbos teikimas spec. poreikių vaikams Joniškio rajone“, atvyko keturių rajono mokyklų atstovai. Mokyklos šeimininkai gatautiečiai svečius iš Kriukų pagrindinės mokyklos, Joniškio „Saulės“ mokyklos, Joniškio Mato Slančiausko gimnazijos bei Gasčiūnų pagrindinės mokyklos išradingai suskirstė į komandas – kiekvienos iš jų laukė linksmos ir nemažai pastangų reikalaujančios užduotys. Pirmoji grupė, padedama technologijų mokytojos Laimos Andruškevičienė,s iš spalvoto modulino lipdė papuošalus (sages, pakabukus, auskarus), antroji grupė su specialiąja pedagoge Renata Kvedaraite kūrė savo pasaką ir ją animavo kompiuterinės „Multi Pulti“ programos pagalba, tuo tarpu trečiosios grupės mokiniai dalyvavo kūno kultūros mokytojo Audriaus Mameniškio parengtose judriosiose  rungtyse. Gataučiuose vykstantį renginį specialiųjų poreikių mokiniams vainikavo padėkų įteikimas bei vaišės.

Balandžio 2 - 8 dienomis mokiniams Pavasario (šv. Velykų) atostogos.

Kovo 30 d. pradinių klasių mokiniai dalyvavo projektinėje veikloje skirtoje Vaikiškos knygos dienai paminėti. Klasėse vyko įvairios ugdomosios veiklos: dailaus rašto konkursas, netradicinių knygų parodėlės, mokiniai deklamavo su pavasario tema susijusius eilėraščius. Projektą vainikavo viktorina.

Kovo 30 d. mūsų mokyklos 7-9 klasių atstovai dalyvavo Joniškio žemės ūkio mokyklos organizuotoje „Pavasario aerobikos fiestoje”.

Kovo 25 d. Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų mergaičių krepšinio 3x3 zoninės varžybos. Mūsų mokyklos krepšininkės Paliukaitė Kristina (8 kl.), Pažarskytė Viktorija (8 kl.), Janulytė Greta (9 kl.), Juozekėnaitė Arnesta (10 kl.) užėmė II vietą. Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Kovo 24 d. Šiaulių rajono Ginkūnų grafų V. ir S. Zubovų pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų 4 ir žemesnių klasių mokinių grupės „Drąsūs, stiprūs, vikrūs” zoninės varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Armandas Maižius, Tomas Dalgė, Živilė Ringytė, Simona Svirplytė, Gabrielė Stulpinaitė, Vakarė Vaičiulytė, Paulius Graičiūnas, Aivaras Danasas, Ineta Dantaitė, Vismantas Galkus, Rokas Korkus, Kamilė Šernauskaitė, Tadas Norkus, Daiva Švanaitė užėmė IIvietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytoja Neringa Bulienė.

Kovo 23 d. mūsų mokyklos 2 ir 4 klasių mokiniai lydimi mokytojų Gitanos Janiulienės ir Ramunės Stankaitienės plaukimo įgūdžius tobulino Šiaulių plaukimo baseine „Delfinas”. Tokie užsiėmimai mūsų mokykloje įtraukiami į ugdymo procesą ( taip kūno kultūros pamokų metu įgyjami kuo įvairesni gebėjimai).

Kovo 22 d. Joniškio „Aušros” gimnazijoje vyko 2011-2012 mokslo metų Joniškio rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo mokyklų kaimo vietovių virvės traukimo varžybos. Mūsų mokyklos komanda dešimtokai: Ernestas Adomaitis, Žilvinas Bašys, Mantas Gruzdys, Arnesta Juozekėnaitė, Modestas Mikolaitis, Dovydas Rimdžius, Evaldas Venckus bei devintokas Armandas Zutis ir aštuntokė Monika Vainoriūtė užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Kovo 22 d. tęsiasi respublikinė akcija „Savaitė be patyčių”. Jaunųjų mokyklos aktorių spektaklis „Be pavadinimo” buvo šiltai sutiktas Joniškio „Aušros “ gimnazijos dešimtokų ir Žagarės socialinių paslaugų centro vaikų globos skyriaus auklėtinių. „Aušros” gimnazistai mus apdovanojo dovanomis: gimnazijos ženkleliais, gimnazijos mokinių almanachais „Pažintis”, skirtais mokyklos 90-mečiui paminėti. O į Žagarę dovanėlių vežėmės patys – tropinių vaisių pintinę.

Trečiadienį (03-21) mokiniai sukūrė filmuką patyčių tema ir išsiuntė į respublikinį konkursą, kurį organizavo Lietuvos Mokinių Parlamentas.
Taip pat mokyklos klasių  durys pasipuošė autoriniais, mokinių rankų darbo sukurtais knygų skirtukais, kuriuose atsispindėjo respublikinės akcijos „Savaitė be patyčių” mintys.
14 valandą spektaklis „Be pavadinimo” buvo parodytas Joniškio miesto Saulės pagrindinės mokyklos žiūrovams.   

Kovo 21 d. mūsų mokykloje vyko rajoninė 6-8 klasių mokinių matematikos olimpiada, kurioje dalyvavo Joniškio M. Slančiausko ir Žagarės gimnazijų, Saulės, Gasčiūnų, Kriukų, Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinių mokyklų, Skaistgirio vidurinės mokyklos 47 jaunieji matematikai. Olimpiados rezultatai: 6 klasių mokinių tarpe I vieta - Mindaugas Matijūnas (Saulės pagrindinė mokykla, mokytoja Jurgita Kublickienė) ir Gabija Vičaitė (Saulės pagrindinė mokykla, mokytoja Jurgita Kublickienė), II vieta – Dominykas Kurlis (M. Slančiausko gimnazija, mokytoja Lina Aleknavičienė), III vieta  -  Matas Ošmiega (M. Slančiausko gimnazija, mokytoja Zita Rimdžiuvienė) ir Urtė Oniūnaitė (Saulės pagrindinė mokykla, mokytoja Jurgita Kublickienė). Septintų klasių mokinių tarpe I vieta - Lukas Baltramaitis (M. Slančiausko gimnazija, mokytoja Janina Dauparienė), II vieta – Justinas Ginkus (M. Slančiausko gimnazija, mokytoja Janina Dauparienė), III vieta – Aida Žigelytė (Saulės pagrindinė mokykla, mokytoja Irena Bartašiūnienė). Aštuntų klasių mokinių tarpe I vieta – Vakarė Rudytė (Saulės pagrindinė mokykla, mokytoja Daiva Rocienė), II vieta - Faustas Butkus ir Rytis Pundza (Saulės pagrindinė mokykla, mokytoja  Daiva Rocienė), III - vieta Tautvydas Čepulis (Saulės pagrindinė mokykla, mokytoja  Daiva Rocienė).
 
Kovo 21 d. Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko krepšinio turnyras „Dešimtokų taurė”. Garbingą I vietą ir dešimtokų taurę iškovojo mūsų mokyklos dešimtokai: Ernestas Adomaitis, Žilvinas Bašys, Mantas Gruzdys, Modestas Mikolaitis, Dovydas Rimdžius, Paulius Ringis, Mindaugas Vaitiekūnas, Evaldas Venckus, Andrius Zaicevas. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Antradienį (03-20) aktų salėje vyko spektaklio „Be pavadinimo” premjera. Scenarijaus autorė ir režisierė - socialinė pedagogė Juventa Jurgelienė bei jaunieji aktoriai: septintokai - Lukas Svirplys, Roneta Levindravičiūtė, Ernestas Vaitiekaitis, Augustė Petriškytė, aštuntokė - Kristina Paliukaitė, devintokės - Gintarė Einikytė, Greta Janulytė, Virginija Klimaitė, Deimantė Paliackaitė, Akvilė Petraitytė, Lina Polevnevaitė  aktualias problemas, su kuriomis susiduria paugliai perteikė emocijų, sceninio judesio ir muzikos pagalba. Labai esame dėkingi  Joniškio „Bendraamžių” teatro aktorei Violetai Lisovaitei už režisūros ir scenografijos  konsultacijas.

Pirmadienį (03-19) visi mokyklos mokiniai rinkosi sporto salėje į flash’mob akciją „Vienas už visus, visi už vieną”, kurioje  mokiniai  vieningu šokio ritmu parodė, kad nėra abejingi visuomenės problemoms  ir siekia sustabdyti sparčiai plintantį patyčių virusą.

Kovo 19 - 23 dienomis mokykla dalyvauja skelbiamoje respublikinėje akcijoje „Savaitė be patyčių” , kurioje dalyvauja per tūkstantis Lietuvos įstaigų.

Kovo 15 d. mokykloje vyko tarptautinis matematikos konkursas „Kengūra – 2012”, kuriame dalyvavo  iš 2 - 4 klasių devyni mokiniai ir 21 mokinys iš 5 - 10 klasių.

Kovo 15 d. mokykloje atidaryta paroda „Stebuklinga mūsų žemė”, skirta pasaulinei Žemės dienai paminėti. Paroda – fotonuotraukų konkursas, kuriame dalyvauja mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai, užfiksavę gražiausias gamtos akimirkas. Konkursą inicijavo mokytoja Emilija Pučkorienė.

Kovo 10 d. Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijoje vyko mokinių trapzoninės svarmens kėlimo varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Darius Bašys (8 kl.), Eivydas Viknius (9 kl.) ir dešimtokai – Ernestas Adomaitis, Žilvinas Bašys, Modestas Mikolaitis, Dovydas Rimdžius, Laurynas Vaitiekūnas, Evaldas Venckus užėmė III vietą. Savo svorio kartegorijoje aštuntokas Darius Bašys užėmė I vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Kovo 9 d.  antrokai ir trečiokai lydimi mokytojų Ingos Švilpienės ir Gitanos Janiulienės plaukimo įgūdžius tobulino Šiaulių plaukimo baseine „Delfinas”. Tokie užsiėmimai mūsų mokykloje įtraukiami į ugdymo procesą ( taip kūno kultūros pamokų metu įgyjami kuo įvairesni gebėjimai).

Kovo 9 d. dešimtokai lydimi klasės auklėtojos Jūratės Armonavičienės lankėsi ŽŪM organizuotoje Atvirų durų dienoje.

Kovo 9 d.  visi peržengę mokyklos slenkstį „pateko” į „Negyvenamą salą”. Taip devintokai pažymėjo savo vyresnių draugų dešimtokų Šimtadienį – laikotarpį iki paskutinio skambučio šventės. Šimtadienio tema pasirinkta neatsistiktinai – juk daugeliui mokykla, kap negyvenama sala – bet kokiomis pastangomis stengiesi iš jos ištrūkti. O kai su ją atsisveikini – atsiranda nenumaldomas noras sugrįžti. Dešimtokai atliko įvairiausias išlikimo užduortis, buvo papuošti „tropinių” žiedų girliandomis, išdažyti „maskuojančiomis” spalvomis. Atlaikius visus išbandymus, buvo įteikti „Atestatai” ir 100 dienų kalendorius nuo“ mažiausių dienų” iki  „šių laikų storijos”.

Kovo 9 d. visa mokyklos bendruomenė buvo pasveikinta su Kovo -11 ąją Lietuvos Nepriklausomybės paskelbimo diena. Visą savaitę eksponuotame stende buvo galima susipažinti su valstybės istorija ir įvykiais iki 1990-03-11.

Kovo 7 dieną Joniškio „Saulės” pagrindinėje mokykloje pagal projektą „Papildomos pagalbos teikimas specialiųjų poreikių vaikams Joniškio rajone” (projekto kodas Nr. VP1-2.3-ŠMM-05-K-01-018) su socialiniais pertneriais vykusiame renginyje „Duok ranką, mielas drauge” dalyvavo 9 mūsų mokyklos mokiniai ir specialioji pedagogė Renata Kvedaraitė.

Kovo 7 dieną Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ 5-6 klasių varžybos.  Mūsų mokyklos komanda: penktokai -Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Aurelija Norkutė, Karolina Klimaitė, Vygailė Mameniškytė, Rasa Tamošiūnaitė, Mantvydas Bašys, Gediminas Janulis, Arminas Levindravičius, Rytis Vaičiulis, šeštokai - Karolina Danasaitė, Roberta Žemeckaitė, Saulius Miniotas, Aivaras Daukšas, Lukas Aukselis, Mindaugas Mekys užėmė II vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr mokytoja Neringa Bulienė. Varžybose dalyvavo keturios komandos: Kriukų, Gasčiūnų, Gataučių pagrindinių bei Skaisgirio vidurinės mokyklos komandos.

Kovo 6 dieną Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ 3-4 klasių varžybos. Dalyvavo trys komandos: Gasčiūnų, Gataučių M. Katiliūtės pagrindinių bei Skaisgirio vidurinės mokyklų komandos. Mūsų mokyklos komanda: Ineta Dantaitė, Gabrielė Stulpinaitė, Kamilė Šernauskaitė, Tadas Norkus, Rokas Korkus, Paulius Graičiūnas (3kl.), Simona Svirplytė, Daiva Švanaitė, Živilė Ringytė, Vakarė Vaičiulytė, Aivaras Danasas, Vismantas Galkus, Armandas Maižius (4 kl.) iškovojo pirmą vietą ir kovo 24 dieną atstovaus rajonui zoninėse kvadrato varžybose. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytoja Neringa Bulienė.

Kovo 3-9 dienomis papildomos atostogos priešmokyklinei grupei, ir 1-5 klasių mokiniams.

Kovo 2 d. rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo ir kaimo vietovių mokyklų smiginio varžybose mūsų mokyklos mergaitės Greta Janulytė (9 kl.) ir Arnesta Juozekėnaitė (10 kl.) užėmė I vietą, o berniukai – Mantas Gruzdys (10 kl.) ir Dovydas Rimdžius (10kl.) – II vietą. Varžybos vyko Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje.

Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Kovo 2 dieną trys mokyklos komandos dalyvavo Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto bei Lietuvos Respublikos Specialiųjų pedagogų asociacijos organizuotoje respublikinėje mokytojų ir mokinių metodinėje – praktinėje konferencijoje „Pasaulis, kuriame mes gyvename“ Šiauliuose. Konferencijos tikslas – pasidalinti praktine ir metodine patirtimi, siekiant inicijuoti veiklą, leidžiančią pasireikšti skirtingais gebėjimais pasižyminčių mokinių kūrybai, saviraiškai, bendravimui. Mokiniai buvo suskirstyti į tris grupes pagal problemines sritis. Pirmoje grupėje pranešimą „Mano mokykla“ pristatė ketvirtos klasės mokiniai (A. Dagytė, T. Dalgė, V. Galkus, A. Maižius, S. Svirplytė, A. Taraškutė, mokytoja R. Stankaitienė), antroje – antros klasės mokiniai (D. Lukšaitė, D. Janiulis, E. Gruzdytė, V. Juldaševa, I. Radžvilas, mokytoja G. Janiulienė) suvaidino interpretaciją ekologijos tema „Gyvoji žemė“. Trečiojoje grupėje su savo svajonių šalimi Australija supažindino septintos klasės mokinės S. Skliarovaitė ir R. Levindravičiūtė (mokytoja J. Armonavičienė). Specialioji pedagogė parengė ir konferencijos dalyviams pristatė stendinį pranešimą „Skirtingų gebėjimų turinčių mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimas Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinėje mokykloje“. Visose grupėse buvo pristatyti po dvidešimt įvairių mokyklų mokinių parengti pristatymai. Taip pat mokiniai turėjo galimybę apžiūrėti, susipažinti su trisdešimčia stendinių pranešimų.

Vasario 29 d. Joniškio M. Slančiausko gimnazijoje vyko rajoninė 4-5 klasių matematikos olimpiada. Olimpiadoje dalyvavo Aurelijus Staškus ( 4 kl.) ir Vygailė Mameniškytė (5 kl.). Deja, prizinių vietų iškovoti nepavyko.

Vasario 25 – kovo 1 dienomis 10 aktyviausių mokyklos mokinių: dešimtokai – Gabrielius Jakubkevičius, Modestas Mikolaitis, Laurynas Narbutas, Evaldas Venckus bei devintokai – Greta Janulytė, Virginija Klimaitė, Airidas Marijauskas, Deimantė Paliackaitė, Akvilė Petraitytė  bei mokytojai Jūratė Balčiūnaitė, Rūta Kauneckienė ir Emilija Pučkorienė išvyko į antrąjį projektinį susitikimą Ispanijos Alcorcon miesto Ies Galileo Galilei vidurinėje mokykloje Comenius projektui „How IT changed our life“ („Kaip IT pakeitė mūsų gyvenimą“).

Vasario 24 d. mokykloje lankėsi „Arino“  cirkas, kurio programoje buvo galima pamatyti dresuotus gyvūnėlius, gimnastų pasirodymus, fokusus, iliuzijas, ekvilibristus bei nuotaikingus klounus.

Vasario 24 d. priešmokyklinė grupė ir 1 - 4 klasės projektinėje dienoje „Baltajam badui – ne“ surinko ir nuvežė į Pamūšio mišką žvėreliams įvairiausių pašarų. Prie šios gražios akcijos prisidėjo ir penktokai papildydami miško gyventojų  maisto atsargas. Mažieji gamtos mylėtojai, sugrįžę iš miško, žiūrėjo ir aptarė animacinius filmukus susijusius su žvėrelių gyvenimu žiemą.

Vasario 23 d.  Bariūnuose vyko Šiaulių apskrities moksleivių futbolo lygos  berniukų futbolo varžybos. Mūsų mokyklos komanda užėmė VI vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Vasario 22 d.  lankėsi Joniškio ŽŪM mokinių atstovai, kurie mūsų mokyklos 9 - 10 klasių mokinius supažindino su galimomis mokykloje įsigyti specialybėmis, mokymosi ir gyvenimo sąlygomis, tarptautiniais projektais.

Vasario 15 d. mokykloje projektu „Lietuvos valstybės atkūrimo diena“ buvo paminėta   svarbi ir reikšminga vasario 16 – oji. Buvo atsižvelgta į kiekvieno mokinio poreikius, gebėjimus, motyvaciją. Mokyklos direktoriaus iniciatyva mokiniai patys rinkosi projekto veiklas: stalo futbolą, stalo tenisą, mažai kam žinomą futbolą su lazdomis. Iš karto pasireiškė vaikų kūrybingumas – kiekviena komanda privalėjo turėti pavadinimą, o jų būta įvairių nuo istorinių personažų iki serialų herojų. Dar didesnės aistros virė sirgalių gretose – kiekvienas pergyveno už numylėtinių komandas ar atskirus žaidėjus. Bet daugiausiai sirgalių palaikymo sulaukė mokytojų futbolo su lazdomis komanda pasipuošusi žaliais marškinėliais su užrašu „Lietuva“. Visa salė ošė nuo šūkių „Lietuva, Lietuva“. O tie mokiniai, kuriems ne toks artimas sportas, istorijos kabinete žiūrėjo istorinės temos filmus. Po nuotaikingų varžybų mokiniai ir mokytojai valstybinės šventės proga buvo pasveikinti Joniškio „Aušros“ gimnazijos moksleivių nuotaikingu koncertu.

Vasario 12 d. Šiaulių rajono Verbūnų pagrindinėje mokykloje vyko tarpzoninės mergaičių futbolo 5x5 varžybos. Mūsų mokyklos komanda: penktokės – Auksė Bašytė, Erika Dagytė, Aiva Daukšaitė, Karolina Klimaitė, Aurelija Norkutė, šeštokė Karolina Danasaitė, aštuntokės – Viktorija Pažarskytė ir Monika Vainoriūtė, devintokės Greta Janulytė ir Orinta Turskytė iškovojo II vietą. Galutinė vieta Lietuvoje – V-VIII. Mergaites varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Vasario 1, 2, 3, 6 dienomis dėl šalčio mokykloje nevyko pamokos.

Nuo sausio 30 dienos  iki vasario 3 dienos papildomos atostogos priešmokyklinei grupei ir 1-5 klasių mokiniams.

Sausio 30 – vasario 1 dienomis mokinių tėveliams mokykloje organizuojamos atvirų durų dienos, kurių metu susitikdami su mokytojais aptars savo vaikų ugdymosi klausimus.

Sausio 26 d. Joniškio žemės ūkio mokykla pakvietė į tradicinį renginį, kurio metu mūsų mokyklai buvo įteiktas „Dovanų čekis“  vienos dienos ekskursija  po Lietuvą. Joniškio ŽŪM  mokykla tokios dovanos nusipelnė už tai, kad 2011 m. rugsėjo 1 d. kad 16 buvusių mūsų mokinių, o tai net 66,67% pasirinko Joniškio ŽŪM.

Sausio 22 d. Kelmės „Kražantės“ pagrindinėje mokykloje vyko 2011-2012 m. m. mokinių olimpinio festivalio mergaičių futbolo 5x5 zoninės varžybos. Mūsų mokyklos mergaičių komanda:penktokės – Auksė Bašytė, Aiva Daukšaitė, Karolina Klimaitė, Aurelija Norkutė; Karolina Danasaitė (6 kl.); aštuntokės – Toma Regina Levindravičiūtė, Monika Vainoriūtė; devintokės – Gintarė Einikytė, Greta Janulytė, Orinta Turskytė užėmė  vietą. Mergaites varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Sausio 20 d. baigėsi pirmasis pusmetis.

Sausio 17 d. dešimtokai pakvietė visus mokyklos mokinius ir mokytojus į atvirą pamoką „Visatos stebuklai“. Integruojant lietuvių kalbos, fizikos, muzikos, dailės, informacinių technologijų dalykus pamokos klausytojai susipažino su visatos sandara, tos tematikos muzikiniais kūriniais, dailininkų ir literatų kūryba.

Sausio 13 d. mokykla dalyvavo pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“ ,kuri skiriama Sausio 13-osios Laisvės gynėjų dienos paminėjimui. Mokiniai ir mokytojai visus mokyklos langus nušvietė atminimo žvakelėmis taip pagerbdami kruvinų 1991 metų sausio 13 d. dalyvių ir žuvusių gynėjų atminimą.

Sausio 12 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko 2011-2012 m. m. mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių berniukų ir mergaičių 3x3 krepšinio varžybos. Berniukų komandai: prizinės vietos iškovoti nepavyko. Mergaitės: Janulytė greta, Juozekėnaitė arnesta, Paliukaitė Kristina, Monika Vainoriūtė užėmė I vietą. Mergaites varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Sausio 11 d. Skaistgiryje vyko rajono mokyklų stalo teniso pirmenybės. Mūsų mokyklos komanda: Darius Bašys (8 kl.), Saulius Miniotas (6 kl.), Aivaras Daukšas (6 kl.), Mantas Gricius (9 kl.) kovodami su vyresniais mokiniais užėmė IV vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Sausio 9 d.  Biržų rajono Papilio pagrindinėje mokykloje vyko respublikinės zoninės kaimo vietovių mergaičių gimusių 1999-2000 metais kvadrato varžybos. Varžybose dalyvavo keturių rajonų komandos: Pasvalio r. Saločių vid. m-klos, Pakruopjo r, Klovainių pagr. m-kla, Joniškio r. Gataučių M. Katiliūtės pagr m-kla ir šeimininkų, Biržų r. Papilio pagr m-klos komanda. Mūsų mokyklos komanda, kurią sudarė 5 kl. mokinės:  E. Dagytė, A. Daukšaitė, G. Ir K. Klimaitės, A. Norkutė bei šeštokės K. Danasaitė, G. Vikniūtė, R. Žemeckaitė, M. Poškutė ir G. Taraškutė užėmė ketvirtą vietą. Mergaites varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

2012 METAI

Gruodžio 28 d. Aušros gimnazijoje vyko kalėdinis krepšinio 3x3 turnyras. Dalyvavo 8 Joniškio rajono mokyklų komandos. Mūsų mokyklos komanda: Mantas Guzdys, Dovydas Rimdžius, Andrius Zaicevas, Greta Janulytė 9- 10 klasių grupėje užėmė III vietą.

Gruodžio 28 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 298 (6069) Loretos Ripskytės straipsnyje „Po gaisro prikėlė geradariai“rašoma :“...kompiuterį vaikams žadėjo surinkti Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinė mokykla“ (straipsnio citata).

Nuo 2011-12-23 iki 2012-01-09 mokiniams Kalėdų atostogos.

Gruodžio 23 d. visi pradinių klasių mokiniai ir priešmokyklinės grupės auklėtiniai vyko į Šiaulių dramos teatrą. Žiūrėjome nuotaikingą ir žaismingą Kalėdinį spektaklį vaikams „Mikė Pūkuotukas“ pagal Aleno Aleksandro Milno knygą. Po vaidinimo susitikome su Kalėdų seneliu, kuris vaikams įteikė saldžių dovanėlių.

Gruodžio 23 d. vyko mokyklos bendruomenės Kalėdinė šventė „Žalioji eglutė“. 5-10 klasių mokiniai pakvietė į „Talentų šou“, kuriame kiekvienos klasės atstovai parodė savo kūrybinius sugebėjimus. Visi talentai buvo apdovanoti saldžiais prizais. Šventę vainikavo linksma diskoteka.

Gruodžio 22 d. mokiniai ir mokytojai buvo pakviesti į vietos bendruomenei aktualių ir pilietiniam bei tautiniam ugdymui skirtų visuomeninių darbų organizavimo programos „Piliečio žadintuvas“ „Forumo teatro“ dalyvių parengtą programą „Šv. Kūčių ir Kalėdų papročiai ir tradicijos“. Įtaigios scenos dekoracijos ir jaunieji aktoriai žiurovus „nukėlė“ į tarpukario Lietuvos kaimo gryčią, kurioje visa gausi šeima ruošiasi didžiausioms ir svarbiausioms religinėms metū šventėms: tvarkomi kambariai, ruošiami valgiai, aiškinama jų simbolika. Po vakarienės žmonės stengdavosi įvairių burtų pagalba nuspėti žmonių ateitį, orus, derlių. Jauniesiems aktoriams talkino mokytojos Juventa Jurgelienė ir Jolanta Jurkevičienė.

Gruodžio 22 d. mokykloje vyko tradicinis krepšinio turnyras „Jono Rimdžiaus taurė“. Šio turnyro pagrindinis rėmėjas yra mokyklos garbės galerijos narys Jonas Rimdžius. Turnyras vyksta nuo 2007 metų. Šiemetiniame turnyre dalyvavo keturios komandos: Gasčiūnų pagr. m-klos, Joniškio „Saulės“  pagr. m-klos, Meškuičių gimnazijos ir mūsų mokyklos komandos. Dėl trečios vietos kovojo Gataučių ir Gasčiūnų komandos ir po atkaklios kovos trečioji vieta atiteko mūsų mokyklos komandai. Dėl pirmos vietos žaidė „Saulės“ ir Meškuičių komndos. Pirmoji vieta atiteko „Saulės“ mokyklos komandai. Pertraukos metu vyko snaiperio konkursas kurį, surinkęs 18 taškų, laimjo „Saulės“ pagrindinės mokyklos žaidėjas A. Bulys.

Gruodžio 20, 22 dienomis tikybos mokytoja Elena Veikalienė kiekvienos klasės mokinius ir mokytojus pakvietė į netradicinę pamoką – prie Šv. Kūčių stalo. Mokiniai ne tik vaišinosi tradiciniais  Kūčių valgiais, bet ir sužinojo jų prasmę, rašė palinkėjimus draugams ir mokytojams, giedojo Kalėdines giesmes.

Gruodžio 20 d. patys mažiausi mokyklos bendruomenės nariai - priešmokyklinės grupės vaikučiai ir jų pedagogė Ona Leimontienė bei muzikos mokytoja Danguolė Korsakienė pakvietė į nuotaikingą Kalėdinį koncertą, kuriame parodyta viskas ką pasiekė mažyliai per pusmetį mokykloje užsiėmimų metu.

Gruodžio 12 d. penktokai, 14 d. aštuntokai ir devintokai, 15 d.  septintokai lydimi savo klasių auklėtojų lankėsi Šiaulių PC „Akropolio“ organizuotoje pažintinėje ekskursijoje po „McDonald‘s restoraną“, mokiniai buvo pavaišinti vaikišku rinkiniu „Happy Meal“, o mokytojai - kava ir pyragaičiais, visiems įteikti McDonald‘s žinovo sertifikatai. Kadangi šiemetė žiema nelepina nei sniegu nei šalčiu, tai išvykos dalyviai žiemos malonumais galėjo pasidžiaugti čiuožinėdami „Akropolio lede“.

Gruodžio 6 d. Joniškio Mato Slančiausko dešimtokai ir fizikos mokytoja A. Radžvilienė mūsų mokykloje pravedė edukacinį fizikos mokslo populiarinimo užsiėmimą. Jaunieji fizikos tyrėjai, vadovaujami savo mokytojos supažindino su  pačiais įdomiausiais, dažnai buityje sutinkamais fizikiniais reiškiniais.

Gruodžio 5 d. mokykloje lankėsi Joniškio krešinio muziejaus įkūrėjas, nenuilstantis sporto entuziastas, keliolikos leidinių autorius Leonas Karaliūnas. Susitikime mokinius supažindino su muziejaus veikla,  įdomiausiais eksponatais, apžvelgė Lietuvos krepšinio istoriją. Dešimtokams Mantui Gruzdžiui, Dovydui Rimdžiui ir Laurynui Vaitiekūnui įteiktos asmeninės dovanos už meninės instaliacijos sukūrimą skirtą krepšinio jubiliejiniams metams.

Gruodžio 3 d.  laikraščio „Sidabrė“ Nr. 92 (9034) Linos Rudnickienės straipsnyje „Sprendžiamas mokyklų likimas“ rašoma „ Kokios pertvarkos prognozės?... Gataučių Marcės Katiliūtė spagrindinėje mokykloje niekas nesikeičia.  Iki 2015 metų mokykla vykdys visas programas...“( straipsnio citata).

Gruodžio mėnesį mokyklos bibliotekoje galima susipažinti su Šiaurės šalių rašytojais ir jų knygomis, pradinukai atsinešę pieštukus, gali nuspalvinti mėgstamus pasakų herojus. Vyresnieji, pasukę galvas atsakys į literatūrinius klausimus. Kad mokiniai turininga veikla užsiimtų per pertraukas pasirūpino bibliotekininkė Emilija Pučkorienė.

Gruodžio 2 d. Joniškio kultūros centras visus laikiančius pačios gražiausios metų šventės pakvietė į  šv. Kalėdų eglutės įžiebimo ceremoniją. „Žibintininkų“ eisenoje  mūsų mokyklos 3 klasės mokiniai persirengę kirmeliukais ir skanduodami „šimtas batų, šimtas kojų iš Gataučių atžingsniuoja“, nešini žibintais patraukė į Joniškio savivaldybės aikštę iškilmingam eglutės įžiebimui. Mokinius eisenai perengė mokytojos Inga Švilpienė, Šarūnė Apinytė, Juventa Jurgelienė.

Lapkričio 30 d. mokykloje atidaryta poeto, fotografo Jono Ivanausko fotografijų paroda, skirta Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminties metų programos įgyvendinimui. Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš  Vilniuje vykusių 2011 metų Sausio 13-osios Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginių. Parodos atidaryme dalyvavo nuotraukų autorius, su jo kūryba supažindino Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė.

Lapkričio mėnesį išleistas mokyklos laikraščio „Gataučiukas“ 106 numeris. Laikraščio redaktorei 9 klasės mokinei Deimantei Paliackaitei talkina 7 korespondentai ir mokytoja Emilija Pučkorienė.

Lapkričio 24 dieną Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko kaimo vietovių olimpinio festivalio mergaičių kvadrato varžybos. Varžybose dalyvavo keturios komandos: Kriukų, Gasčiūnų ir Gataučių pagr. m-klų bei Skaistgirio vidurinės mokyklos komandos. Mūsų mokyklos komanda iškovojo pirmą vietą ir sausiop 21 dieną atsovaus rajoną respublikinėse kaimo vietovių zoninėse kvadrato varžybose. Komandą sudarė: 5 klasės mokinės – Aiva Daukšaistė, Rasa Tamošiūnaitė, Aurelija Norkutė, Erika Dagytė, Karolina ir Gabrielė Klimaitės bei šeštokės – Karolina Danasaitė, Marija Poškutė, Giedrė Vikniūtė ir Roberta Žemeckaitė.

Lapkričio 22 dieną Gataučių M. Katiliūtės mokykloje vyko kaimo vietovių olimpinio festivalio kvadrato varžybos  pradinių klasių (3-4 kl.) tarpe. Varžybose dalyvavo keturios komandos: Kriukų, Gasčiūnų ir Gataučių pagr. m-klų bei Skaistgirio vidurinės mokyklos komandos. Mūsų mokyklos komanda iškovojo pirmą vietą ir gruodžio 17 dieną atsovaus rajoną respublikos kaimo vietovių zoninėse kvadrato varžybose. Komandą sudarė: Ineta Dantaitė, Kamilė Šernauskaitė, Gabrielė Stulpinaitė (3 kl.), bei ketvirtokai – Simona Svirplytė, Živilė Ringytė, Daiva Švanaitė, Aivaras Danasas, Lukas Daukšas, Vismantas Galkus, Nojus Kakčiukas, Armandas Maižius, Tomas Dalgė.

Lapkričio 17 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 253 (6024) priedo „Krašto žinios“ informaciniame straipsnyje „Rudiškių mokykla taps filialu“ rašoma: „rajono taryba nusprendė, kad Rudiškių pradinė mokykla nuo 2012 metų kovo 9 dienos taps Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos filialu“ (straipsnio citata).

Lapkričio 17 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 253 (6024) priedo „Krašto žinios“ informaciniame straipsnyje „Derliaus šventė Gataučiuose“ rašoma: „gatautiečiai galėjo pasigrožėti vietos pagrindinės mokyklos darbų mokytojo P. Andruškevičiaus ir jo mokinių darbų paroda „Gataučionių kaimas“ (straipsnio citata).

Lapkričio 16 d. buvo minima pasaulinė Tolerancijos diena. Mokiniai, vadovaujami socialinės pedagogės Juventos Jurgelienės pristatė filmukus tolerancijos tema, inscenizavo mokyklos gyvenimo aktualijas, Forumo teatras pakvietė į diskusiją, pristatydamas mokinių sukurtas ir suvaidintas situacijas.

Lapkričio 16 d. mūsų mokyklos berniukų kvadrato komanda: penktokai – Mantvydas Bašys, Gediminas Janulis, Rytis Kakčiukas, Arminas Levindravičius, Aurilijus Petraitis, Modestas Petraitis, šeštokai – Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas, Edvinas Tamašauskas, Darius Paliukas dalyvavo rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo ir kaimo vietovių kvadrato varžybose ir užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Lapkričio 13 d. prasidėjo Joniškio rajono vyrų tinklinio pirmenybės, kuriose dalyvauja ir mūsų mokyklos komanda: dešimtokai – Mantas Gruzdys, Dovydas Rimdžius, mokyklos direktorius Linas Česnulis, mokyklos direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Stasys Žemeckas, kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis. Po atkaklių rungtynių  Joniškio „Rotary“ klubui  mokyklos komanda pralaimėjo 2:1.

Lapkričio 10 d. mokyklos berniukų futbolo komanda: Gediminas Janulis (5 kl.), Aivaras Daukšas, Saulius Miniotas, Darius Paliukas, Edvinas Tamašauskas (6 kl.), Mantas Vilimas (7 kl.), Pijus Viknius (8 kl.) dalyvavo rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo ir kaimo vietovių berniukų, gimusių 1998 m.  ir jaunesnių  futbolo 5x5 varžybose. Deja, mūsų komanda prizininkais netapo. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Lapkričio 10 d. projekto „Papildomos pagalbos teikimas spec. poreikių vaikams Joniškio rajone“ 10 mūsų mokyklos spec. poreikių mokinių (2-8 klasių) dalyvavo Joniškio „Saulės“ mokyklos organizuotame renginyje „Mielas drauge, eikš ir tu, mes pabūsime kartu“.

Lapkričio 9 d. mokyklos mergaičių futbolo komanda: Karolina Danasaitė (6 kl.), Toma – Regina Levindravičiūtė, Monika Vainoriūtė  (8 kl.), Gintarė Einikytė, Greta Janulytė,  Orinta Turskytė (9 kl.) dalyvavo rajono mokinių olimpinio festivalio bendrojo lavinimo ir kaimo vietovių mergaičių gimusių 1997 m. ir jaunesnių  futbolo 5x5 varžybose ir užėmė II vietą. Tačiau ši komanda užėmė I vietą tarp kaimo vietovių mokyklų ir rajonui atstovaus zoninėse varžybose. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Lapkričio 9 d. laikraščio „Sidabrė“ Nr. 85 (9027)  straipsnyje „Gataučių seniūnijos derliaus šventė „Išaukštinkim duoną ir žemę“ rašoma: „gatautiečiai galėjo pasigrožėti ir nuostabia Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos darbų mokytojo Pauliaus Andruškevičiaus ir jo mokinių paroda „Gataučionių kaimas“ (straipsnio citata).

Lapkričio 3 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 253 (6024) „Krašto žinių“ Loretos Ripskytės straipsnyje „Aptartos Rudiškių seniūnijos problemos“ rašoma: „pasak švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Ingridos Mačiulienės, 2012 metų pavasarį Rudiškių pradinė mokykla taps Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos filialu“ (straipsnio citata).

Lapkričio 2 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 252 (6023) „Krašto žinių“ Loretos Ripskytės straipsnyje „Apskrities neįgalieji varžėsi dainomis“ minima: „ suvažiavusiems svečiams meninę programėlę parodė Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos mokiniai, ėję ratelius, porinę išmintingų pasakojimų ...“ (straipsnio citata). Šiam mokinių folkloro ansambliui vadovauja muzikos vyr. mokytoja Danguolė Korsakienė.

Spalio mėnesį Joniškio krepšinio muziejus skelbė mokinių kūrybinių darbų konkursą skirtą Lietuvos krepšinio 75 –sioms metinėms paminėti. Mūsų mokyklos mokiniai sukūrė modelino instaliaciją krepšinio tema (vadovė dailės mokytoja Nijolė Žiurlytė).

Nuo spalio 28 d. - lapkričio 7d. mokiniams - rudens atostogos.

Spalio 28 d. šeštokai (klasės auklėtojas A. Mameniškis) ir septintokai (klasės auklėtoja J. Jurgelienė) dalyvavo Šiaulių rajono Kurtuvėnų regioninio parko miškuose vienos dienos stovykloje „Pramogų kareivinės“ ir sužinojo apie karybos meną, dalyvavo įvairiuose užsiėmimuose. Mokiniams įteikti veiklą liudijantys diplomai.

Spalio 27 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 249 (6020) „Krašto žinių“ informaciniame straipsnyje „Švietimo darbuotojai dalijosi patirtimi“ rašoma: „Joniškio rajone lankėsi Šiaulių rajono mokyklų direktoriai, švietimo skyriaus specialistai. Vienas pagrindinių susitikimo tikslų – patirties sklaida...Svečiai aplankė Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinę mokyklą“(straipsnio citata). Svečių vizitas aprašytas ir tos pačios dienos Joniškio rajono tinklalapyje www. joniskis.lt

Spalio 21 d. mūsų mokykloje lankėsi Šiaulių rajono mokyklų direktoriai, švietimo skyriaus specialistai. Vienas pagrindinių susitikimo tikslų – patirties sklaida. Svečiams gerą įspūdį paliko pilnai renovuota mokykla, parodyta pradinių klasių folkloro programa „Į turgų“( vadovė muzikos vyr. mokytoja Danguolė Korsakienė).

Spalio 20 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 243 (6014) „Krašto žinių“ informaciniame straipsnyje „Rudens karuselė Gasčiūnuose“ minima, kad mokiniai iš keturių rajono mokyklų dalyvavo šventėje „Linksmoji rudens karuselė“, kurioje buvo atliekamos įvairios užduotys. Šioje šventėje dalyvavo ir mūsų mokyklos mokiniai.

Spalio 20 d. projekto „Papildomos pagalbos teikimas spec. poreikių vaikams Joniškio rajone" dalyviai vyko į Joniškio M. Slančiausko gimnaziją. Ten dalyvavo linksmame renginyje „Rudens spartakiada", vaikai sportavo, linksminosi... Jame dalyvavo Gatačių M. Katiliūtės pagrindinės mokyklos, Gasčiūnų pagrindinės mokyklos, M. Slančiausko gimnazijos ir „Saulės“ pagrindinės mokyklos komandos. Dalyviai grįžo pilni įspūdžių, apdovanoti padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą ir atminimo dovanėlėmis

Spalio 19 d. „Saulės“ pagrindinėje mokykloje sporto klubas „Sidabra“ organizavo policijos rėmėjų stalo teniso varžybas. Varžybose dalyvavo 16 sportininkų iš 4 mokyklų. Mūsų mokyklą atstovavošie mokiniai: Aivaras Daukšas (6 kl.), Ernestas Adomaitis, Dovydas Rimdžius ir Paulius Ringis (10 kl.). Užimtos vietos: Paulius Ringis – II vieta, Dovydas Rimdžius – IV vieta, Ernestas Adomaitis – VI vieta. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Spalio 11 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 235 (6006) „Krašto žinių“ informaciniame straipsnyje „Paaiškėjo stipriausieji“  rašoma , kad Joniškio rajono kaimo vietovių lengvosios atletikos varžybose mūsų mokyklos mergaičių komanda užėmė III vietą, o berniukai – II vietą.

Spalio 11 d. projekto „Papildomos pagalbos teikimas spec. poreikių vaikams Joniškio rajone" dalyviai vyko į Gasčiūnų pagrindinę mokyklą. Ten dalyvavo puikiame renginyje „Linksmoji rudens karuselė", vaikai žaidė, pramogavo, linksminosi... Mokiniai grįžo pilni įspūdžių, sotūs ir apdovanoti padėkos raštais už aktyvų dalyvavimą.

Spalio 11 d. laikraščio „Šiaulių kraštas“ Nr. 235 (6006) „Krašto žinių“ informaciniame straipsnyje „Paaiškėjo stipriausieji“  rašoma , kad Joniškio rajono kaimo vietovių lengvosios atletikos varžybose mūsų mokyklos mergaičių komanda užėmė III vietą, o berniukai – II vietą.

Spalio 7 dieną Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijoje vyko tradicinės „Kaimynų Taurė“ varžybos. Varžybose dalyvavo penkių mokyklų: Naisių, Gasčiūnų, Gataučių pagrindinių, Latvijos Garkalnio vidurinės ir Meškuičių gimnazijos komandos. Vyko lengvosios atletikos (100 m, 400 m, 1000 m, šuolis į tolį, rutulio stūmimas), mergaičių kvadrato, berniukų futbolo, stalo teniso ir virvės traukimo varžybos. Šauniai pasirodė mūsų mokyklos komanda. Lengvosios atletikos varžybų bendroje įskaitoje užimta pirmoji vieta. 100 m. bėgimo rungtyje nugalėtoju tapo Eivydas Viknius (9 kl), o Lina Polevnevaitė (9 kl.) užėmė septintą vietą. 400 m bėgime pirmas vietas iškovojo Greta Janulytė (9 kl.) ir Eivydas Viknius (9 kl.), Monika Vainoriūtė (8 kl.) užėmė antrą vietą, Karolina Danasaitė (6 kl.) liko ketvirta, o Justinas Digeris (9 kl.) – šeštas. 1000 m rungtyje nugalėtoja tapo Arnesta Juozekėnaitė (10 kl.), bronzos medalį iškovojo Modestas Mikolaitis (10 kl.), Jurgita Skudžiūnaitė (9 kl.) liko šešta. Šuolio į tolį rungtyje sidabro medalius iškovojo Mantas Gruzdys (10 kl.) ir Greta Janulytė (9 kl.), bronzos medaliu pasidabino Lina Polevnevaitė (9 kl.), Erika Dagytė (5 kl.) liko septinta, o Ernestas Adomaitis (10 kl.) užėmė aštuntą vietą. Rutulio stūmimo rungtyje antrąsias vietas iškovojo Mantas Gruzdys ir Arnesta Juozekėnaitė, Kristina Paliukaitė (8 kl.) liko trečia, o Ernestas Adomaitis (10 kl.) užėmė ketvirtą vietą. Stalo teniso varžybose pirmą vietą iškovojo Ernestas Adomaitis. Kvadrato varžybose iškovota pirmoji vieta. Komandos sudėtis: Erika Dagytė ir Aiva Daukšaitė (5 kl.), Karolina Danasaitė ir Giedrė Vikniūtė (6 kl.), Monika Vainoriūtė ir Kristina Paliukaitė (8 kl.), Greta Janulytė ir Lina Polevnevaitė (9 kl.). Virvės traukimo rungtyje mūsų mokyklos komanda iškovojo sidabro medalius, kuriais pasidabino Monika Vainoriūtė, Kristina Paliukaitė (8 kl.), Greta Janulytė (9 kl.) ir dešimtokai Ernestas Adomaitis, Mantas Gruzdys, Modestas Mikolaitis, Šarūnas Volskis, Žilvinas Bašys. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai N. Bulienė ir A. Mameniškis.

Spalio 7 d. pradinių klasių mokiniams vyko netradicinio ugdymo diena. Pirmąsias dvi pamokas vyko įvairios veiklos rudens tema klasėse. Taip pat kiekvienas mokinys džiaugėsi draugų ir savais darbeliais iš įvairių daržovių, vaisių, gamtos medžiagų. Po to tradiciškai pradinukai šventė Rudenėlio šventę. Ji prasidėjo akcija  „Švari ir saugi aplinka“. Vadovaujami mokyklos slaugytojos V.Kaminskajos mokiniai tyrė Gataučių parke erkių paplitimą. Džiugu, kad nebuvo rasta nei viena erkė.

Spalio 7 d. Gataučių kultūros namuose vykusioje seniūnijos derliaus šventėje „Išaukštinkim žemę ir duoną“ mūsų mokyklos pradinio ugdymo klasių folklorinio ansamblio atlikėjai pristatė meninę programą „Į turgų“. Mokinukus parengė muzikos vyr. mokytoja Danguolė Korsakienė. Šventės dalyviai taip pat galėjo pasigrožėti technologijų projekto maketu „Gataučionys“ (vadovai tecnologijų vyr. mokytojas Paulius Andruškevičius ir tecnologijų mokytoja metodininkė Laima Andruškevičienė).

Spalio 6 dieną aštuntokams baigėsi „Neagresijos programos“ užsiėmimai, kuriuos vedė žurnalistikos magistrė ir neagresijos programos kuratorė Gintarė Valuckytė.

Spalio 5 d. laikraštyje „Sidabrė“ Nr. 76 (9018) Anicetos Krajinienės staipsnyje „Ten miego takas...“ minima, kad rajono muziejininkų ir paveldosaugininkų organizuotoje  Lietuvos žydų genocido paminėjimo dieną. Straipsnyje rašoma: „Gataučių Marcės Katiliūtės pagrindinės mokyklos moksleivių grupelė į Vilkiaušį tylos minutei atmynė dviračiais“ (straipsnio citata).

Spalio 5 d. mokykloje tradiciškai „šeimininkavo“ dešimtokai. Jie „užėmė“ ne tik mokyklos administracijos kabinetus, bet ir vedė „pamokas“ visų klasių mokiniams. Mokytojai tuo metu buvo pakviesti į aktų salėje mokinių tarybos atidarytą“ kavinę  „Pas Džiuljetą“. Kavinės lankytojai rudens lapų ir žvakių šviesos apsuptyje ne tik buvo vaišinami kava ir arbata, bet ir išklausė kiekvienam mokytojui skirtų taiklų palinkėjimų, lydimų pasaulio ir Letuvos muzikos atlikėjų. Pradinio ugdymo mokytojai savo darbo specifiką lygino su animacinio filmuko herojais. Mokytojas visada laukia Rugsėjo pirmosios – tai naujų darbų ir lūkesčių pradžia. Tačiau Mokytojo diena yra ypatinga šventė,  jos metu mokytojas gauna diždiausią gerų emocijų dozę, nes jį sveikina jo MOKINIAI.

Spalio 3 d. dešimtokai, klasės auklėtoja Jūratė Armonavičienė bei tikybos mokytoja Elena Veikalienė išvykoje į Kurtuvėnų regioninį parką susipažino su Kurtuvėnų miestelio ir apylinkių istorijos, kultūros ir gamtos įžimybėmis.

Rugsėjo 30 d. denvintokai: Gintarė Einikytė, Mantas Gricius, Virginija Klimaitė, Airidas Marijauskas, Deimantė Paliackaitė, Akvilė Petraitytė, Lina Polevnevaitė, Žydronė Ragainytė, Armandas Zutis Joniškio kultūros centre dalyvavo atrankoje į Karo dainų konkursą. Mokinius konkursui parengė muzikos vyr. mokytoja Danguolė Korsakienė.

Laikraštyje „Sidabrė“ 2011-10-01 Nr. 75 (9017) mūsų mokyklos mokytojos Emilijos Karoblytės straipsnyje „Gataučionių kaimas laukia svečių“ supažindinama su 5-10 kalsių mokinių per  tecnologijų pamokas parengtu projektu „Gataučionys“. Tarpukario Lietuvos kaimo maketą iš 33 pastatų mokiniai sukūrė per 2010-2011 m. m. Projekto ir maketo pavadinimo autoriai - tecnologijų vyr. mokytojas Paulius Andruškevičius ir tecnologijų mokytoja metodininkė Laima Andruškevičienė. „Gataučionių“ pavadinimas – simbolinis, toks kaimas gali būti bet kuriame Lietuvos kampelyje, tačiau pavadinimo šaknis buvo pasirinkta pagal mūsų mokyklos kaimą – Gataučiai.

Rugsėjo 29 d. Skaistgiryje vyko rajono kaimo mokyklų lengvosios atletikos varžybos. Dalyviai rungėsi 60 m., 400 m., 800 m. bėgimo, šuolių į aukštį ir į tolį bei rutulio stūmimo rungtyse. Mokyklai atstovavo dvi komandos: mergaičių Erika Dagytė (5 kl), Kristina Paliukaitė (8 kl.), Greta Janulytė, Lina Polevnevaitė (9 kl.), Arnesta Juozekėnaitė (10 kl.); berniukų Eivydas Viknius (9 kl.), Ernestas Adomaitis, Mantas Gruzdys, Modestas Mikolaitis, Laurynas Vaitiekūnas (10 kl.). Pirmas vietas iškovojo Arnesta Juozekėnaitė (rutulio stūmimas 8,87 m), Manats Gruzdys (šuolis į aukštį 175 cm), Eivydas Viknius (60 m., 7.59 s). Susumavus taškus, mergaitės bendroje varžybų įskaitoje užėmė trečią vietą, o berniukai vienu tašku nusileido Skaistgirio vidurinei mokyklai ir liko antri. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis.

Rugsėjo 28 d. minėjome Europos kalbų dieną. Ta proga mokykloje svečiavosi pagal  mokyklų partnerystės projektą Lietuvoje esanti dailės mokytoja iš Bulgarijos Andrejana Doylin. Viešnia ne tik supažindino su bulgarų kalba, bet ir papasakojo, ką galime aplankyti nuvykę į jos gimtąją šalį.

Rugsėjo 28 d. Šiaulių policijos komisariato vykdomos rugsėjo mėnesio akcijos „Saugiai į mokyklą, saugiai į namus“ simbolis šuniukas Amsis užsuko į mūsų mokyklą. Pradinio ugdymo klasių mokiniams nuotaikingai buvo primintos  saugaus eismo teisykles, padovanoti atšvaitai, palinkėtai saugiai praleisti naujus moklso metus.

Rugsėjo 28 d. trečios klasės mokiniai, lydimi mokytojų Ingos Švilpienės ir Šarūnės Apinytės, vyko į Šiaulių multifunkcinį kompleksą – Šiaulių areną. Pirmiausia buvo ekskursija po areną, o vakare, 19.30 val. žiūrėjo VTB (Vieningoji lyga) kvalifikacinės atrankos krepšinio varžybas. Žaidė Šiaulių „Šiauliai" (Lietuva) ir Dnepropetrovsko „Dnipro" (Ukrajina) komandos.

Rugsėjo 24 d. Joniškio ŽŪM organizuotoje 15- oje tarptautinėje šiaurės Lietuvos parodoje – mugėje mūsų mokyklos mokiniai vadovaujami socailinės pedagogės Juventos Jurgelienės dalyvavo meninėje (šokių) programoje.

Rugsėjo 23 d. grupelė mokinių ir istorijos mokytoja Jolanta Jurkevičienė dalyvavo Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus organizuotame minėjime skirtame holokausto 70 –osioms metinėms.

Rugsėjo 22 d. mūsų mokyklos mokiniai ir mokytojai Jauniūnų kaime vykusiame Saulės mūšio pergalės 775 metų sukakties minėjime susipažinome su profesionalios rekonstrukcijos klubų veikla, lankėmės Saulės mūšio lauko stovykloje bei stebėjome mūšio inscenizaciją. O po apeigų žuvusių vėlėms ir mūšio pergalės pašlovinimui sukabinome ant stilizuotų kuorų vainikus. Mūsų mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos Nijolės Žiurlytės įspūdingą vainiką nupynė iš rudens gėlių ir lapų.

Rugsėjo 20 d. rajone organizuotoje akcijoje „Diena be dviračio“ Joniškio savivaldybės aikštėje mūdų mokyklos šokėjai dalyvavo meninėje programoje (vad. Juventa Jurgelienė).

Rugsėjo mėn. mūsų mokyklos I ir II aukšto koridoriai pasipuošė  dviem parodomis. Per technologijų pamokas mokinių sukurtais darbeliais ir maketu „Gataučionys“ (tecnologijų mokytojai Laima ir Paulius Andruškevičiai).

Į Rugsėjo I –sios šventę susirinko ne tik mokiniai, jų tėveliai ir mokytojai, bet sulaukėme ir būrio svečių. Su švente sveikino Joniškio rajono meras Gediminas Čepulis, Gataučių seniūnijos seniūnė J. Kadienė, Gataučių bendruomenės pirmininkė D. Jakubkienė. Visi linkėjo gerų, sėkmingų, saugių ir sveikų naujų mokslo metų. O renovacijos darbus atlikusios UAB“Vidstata“ generalinis direktorius Vidmantas Pateckas džiaugėsi, kad tokių pilnsai renovuotų mokyklų Lietuvoje yra nedaug.

2011-2012 m. m. mokykla tęsia  projektus:
Šiais mokslo metais švietimo mainų paramos fondo administruojama Mokymosi visą gyvenimą programa skyrė 21 tūkst. Eurų dotaciją mūsų mokyklos chemijos mokytojos metodininkės Genonaitės Liepinios parengtam Comenius daugiašalės mokyklos partnerystės projektui „Kaip informacinės technologijos pakeitė mūsų gyvenimą“. Mokyklos parengtas projektas  tarp visų Lietuvos  mokyklų pateiktų projektų pelnė aukščiausią įvertinimą ir pagal reitingavimą užėmė I vietą. Projekto partnerės šalys: Lietuva, Austrija, Ispanija, Graikija, Vokietija, Lenkija. (Informaciją galima rasti laikraštyje „Sidabrė“ 2011-08-24 Nr. 64 (9006).

Laikraštyje „Sidabrė“ 2011-08-31 Nr. 66 (9008) rajono tarybos narys, Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Romualdas Franskaitis straipsnyje „Mokyklų spindesys ir skurdas“pažymi, kad lankantis rajono mokyklose prieš mokslo metų pradžią. Straipsnio citata: „Gataučių mokyklos grožiu gali visi pasigėrėti ... Rugsėjo pirmajai visi darbai baigti ir jie tinkamai praleis šventinę dieną“.

Laikraščio „Sidabrė“ 2011-08-31 Nr. 66 (9008)  Linos Rudnickienės straipsnyje „Sužydėjimas Gataučiuose“ mokyklos direktorius Linas Česnulis džiaugiasi mokyklos renovacijos pabaiga: visiškai atnaujintas mokyklos vidus ir išorė, trinkelių takai, išasfaltuota automobilių stovėjimo aikštelė, keltuvas neįgaliesiems. Straipsnio citata: „Tokių investicijų ir modernizacijos rajone paskutiniu metu nėra sulaukusi nė viena mokykla.... atlikti darbai  iš daugelio programų ir projektų – Valstybės investicijų, mokyklų modernizavimo, tobulinimo ir kt.‘‘

Laikraštyje „Sidabrė“ 2011-08-31 Nr. 66 (9008)  informuojama, kad mūsų mokyklos chemijos mokytoja metodininkė Genovaitė Liepinia mokslo metus pasitinka atnaujinusi žinias. Velse (Didžiojoje Britanijoje) lankė anglų kalbos kursus „Easy and fun English for professional purpose“. Dvi savaites trukusiuose kursuose mokytoja tobulino šnekamosios anglų kalbos įgūdžius, kurie labai svarbūs koordinuojant traptautinius Comenius projektus.

Birželio 1 d. prasideda tęstinė mokyklos renovacija.

Gegužės 31 d. mokykloje vyko tradicinė projektinė diena - mokyklos Vardadienio šventė. Tačiau ji buvo organizuota netradiciškai. Visų klasių mokiniai rinkosi į klasės valandėles. Dešimtokams – tai paskutinė pamoka šioje mokykloje. Ketvirtokai – žengs į aukštesnę pakopą.  10.00 val. per abu mokyklos aukštus nusidriekė Gyvas mokytojų ir mokinių koridorius per kurį paskutinį kartą atsisveikinti su mokykla pirmokai pravedė dešimtokus.  Iškilmingoje  dalyje buvo apdovanoti 4-osios respublikinės 5–12 klasių mokinių dailės darbų parodos „Kelias namo” skirtos M. Katiliūtės premijai laimėti nugalėtojai.  Dešimtokams įteikti pagrindinio išsilavinimo pažymėjimai, ketvirtokams – pradinio išsilavinimo  pažymėjimai. Tradiciškai dešimtokai savo testamentu perdavė visą „užgyventą“ mokyklos turtą devintokams, o devintokai savo vyresniesiems draugams ir auklėtojai įteikė po atminimo varpelį. Visą renginį vainikavo socialinės pedagogės režisuotas ir 40 mokyklos mokinių pastatytas spektaklis „Kelionė į pasaulio kraštą“.

Gegužės 5 d. vykusiame rajono tarybos posėdyje buvo tvirtinami rajono mokyklų klasių komplektai. Posėdyje nutarta, kad nuo 2011 metų rugsėjo 1 dienos Linkaičiuose nelieka mokyklos.

Gegužės 4 d. mokykloje atidaryta 4-oji respublikinė 5 -12 klasių mokinių dailės darbų paroda „Kelias namo” skirta M. Katiliūtės premijai laimėti. Parodoje eksponuojami 48 autorių 51 dailės darbas.

Balandžio 11 – 14 d . mokykloje buvo atliekamas mokyklos veiklos kokybės išorės vertinimas.

Balandžio 10 d. mokyklą pasiekė liūdna žinia – eidamas 84-uosius metus mirė buvęs Gataučių mokyklos direktorius Jonas Verbušaitis. Direktoriumi išdirbo 18 metų. Palaidotas Joniškio rajono Maironių kapinėse.

Kovo 25 d. mokinių tarybos iniciatyva organizuotas megėjiškas pasirodymas Karaoke, kuriame dalyvavo pradinių ir vyresnių klasių mokiniai.

Kovo 24 d. varžybose „Dešimtokų taurė“ mūsų mokyklos komanda: dešimtokai – Aurimas Juzėnas, Marius Paliukas, Dovydas Kurtkus, Jonas Jankauskas, Mindaugas Labanauskas, Darius Vainorius, devintokai -  Dovydas Rimdžius, Gvidas Skripkus, Andrius Zaicevas, Mantas Gruzdys, užėmė I vietą. Taip pat vyko snaiperių konkursas. Per minutę laiko pataikęs 10 tritaškių nugalėtoju tapo Dovydas Rimdžius.

Kovo 24 d. renginyje skirtam savaitei be patyčių „Draugystės tiltai“ mūsų mokyklos aktoriai parodė  nuotaikingą spektaklį „Velniuko išdaigos Saulės pagrindinės mokyklos mokytojams ir mokiniams.

Kovo 22 d. vyko rajono kaimo mokyklų „Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos, kuriose mūsų mokyklos 5-6 klasių mokinių komanda užėmė 4 vietą.

Kovo 22 d. vyko renginys skirtas savaitei be patyčių „Draugystės tiltai“. Mūsų mokyklos mokiniai parodė  nuotaikingą spektaklį „Velniuko išdaigos“ Žagarės specialiosios mokyklos ir globos namų auklėtiniams.

Kovo 21 - 25 dienomis mokykloje buvo minima Savaitė be patyčių. Jos metu buvo peržiūrėtas ir aptartas filmas „Tinklas“. Nuotaikingas Joniškio ŽŪM satyros grupės „Submarinai“  spektaklis ir jo aktoriai pakvietė visus ne tik pasijuokti, bet ir susimąstyti iš mus supančių kasdieniškų įvykių.

Kovo 18 d. mokykloje 6-10 klasių mokiniai dalyvavo projektinėje dienoje „Žemės diena“, kurioje mokiniai savanoriškai pasirinkę veiklas, pristatė savo atliktus darbus: šokio kompoziciją (mokytoja Juventa Jurgelienė) meninę instaliaciją „Gyvybės medis“ (mokytoja Laima Andruškevičienė), paveiklus iš sūrios tešlos (mokytoja Laimutė Vilčiauskienė), popieriaus karpinius lagų puošybai (mokytojos  Jūratė Armonavičienė ir Jūratė Balčiūnaitė), gėles iš plastikinių butelių (mokytoja Renata Kvedaraitė), Power Point pateiktis „Gataučių kaimo tyrimai“ (mokytoja Jolanta Jurkevičienė), „Geriamo vandens tyrimai“ (mokytoja Genovaitė Liepinia), „Išsaugokime žemę“ (mokytoja Violeta Žemeckienė), aitvarus (mokytojas Paulius Andruškevičius). Renginį iniciavo geografijos vyr. mokytoja Neringa Bulienė.

Kovo 11 d. mūsų mokyklos dešimtokai lydimi mokytojos Jolantos Jurkevičienės dalyvavo Joniškio kultūros centro organizuotoje diskusijoje „Ar verta žūti už tautos laisvę“. Mokiniai parodė Sausio 13-osios įvykių inscenizaciją, kuri tapo tarsi įžanga diskusijai.

Kovo 10 d. vyko rajono mokinių olimpinio festivalio smiginio varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Greta Janulytė (8 kl.), Mantas Gruzdys (9 kl.), Dovydas Rimdžius (9 kl.),  Dovilė Turskytė (Linkaičių skyriaus 10 kl.) užėmė III vietą. Taip pat varžybose teisėjavo: Elidijus Piščikas (9 kl.), Valentinas Jakubkevičius (10 kl.), Jolita Greičiūnaitė (Linkaičių skyriaus 10 kl.), Mindaugas Labanauskas (Linkaičių skyriaus 10 kl.).

Kovo 8 d. mokykloje šurmuliavo pradinių klasių Užgavėnių persirengėliai. Jie ne tik šoko, dainavo, bet ir uždegė laužą, vaišinosi blynais, varė visiems  pūgomis, šalčiais, gripo epidemijomis įkyrėjusią žiemą.

Kovo 1 d. vyko rajono mokinių olimpinio festivalio krepšinio 3 prieš 3 (kaimo mokyklų – berniukų) varžybos. Mūsų mokyklos komanda: devintokai – Mantas Gruzdys, Dovydas Rimdžius, Andrius Zaicevas; dešimtokai – Jonas Jankauskas, Aurimas Juzėnas, Dovydas Kurtkus, Marius Paliukas, Mindaugas Labanauskas (iš Linkaičių skyriaus) užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Kovo mėnesį 3 – 10 klasių mokiniams Šiaulių plaukimo baseine „Delfinas“ vyko netradicinės plaukimo pamokos. Pamokas organizavo kūno kultūros vyr. mokytoja Neringa Bulienė.

Vasario 25 d. mokykloje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Mokiniai, pasitikdami ministrą, įteikė keramikos būrelio narių  sukurtą molinį angeliuką. Mokytojai susitikimo metu ministrui teikė pasiūlymus, bei pateikė aktualius klausimus.

Vasario 23 d. vyko rajono mokinių olimpinio festivalio kaimo mokyklų grupės svarmens kėlimo varžybos. Mūsų mokyklos komanda: dešimtokai – Vilius Bagvilas, Mantas Daukšas, Jonas Jankauskas, Arnoldas Juzėnas, Tadas Klimas, Mindaugas Lukšas, Marius Paliukas, Mindaugas Labanauskas (Linkaičių skyrius), Darius Vainorius (Linkaičių skyrius) iškovojo III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Vasario 22 d. skautai vyko į Šiaulių Salduvės pagrindinę mokyklą, kur kartu su 150 skautų iš viso Šiaulių krašto minėjo skautų įkūrėjo lordo Roberto Baden-Powell‘io 154-ąsias gimimo metines. Išvyką organizavo mokytoja Emilija Karoblytė.

Vasario 21 - 24  į penktąjį projektinį susitikimą Austrijos respublikos Vienos miesto Brigittenauer gimnazijoje Comenius projekto „Working together, learning together“ išvyko mūsų mokyklos mokiniai: Viktorija Pažarskytė (7 kl.), Greta Janulytė (8 kl.), Daimantė Paliackaitė (8 kl.), Arnesta Juozekėnaitė (9 kl.), Gabija Kuodytė (9 kl.), Dovydas Gelažis (10 kl.), Valentinas Jakubkevičius (10 kl.), Dovydas Kurtkus (10 kl.), Ema Vikniūtė (10 kl.) bei mokytojai Šarūnė Apinytė, Juventa Jurgelienė, Genovaitė Liepinia. Plačiau

Vasario 18 d. vyko mergaičių 3x3 varžybos, kuriose mūsų mokyklos komanda: Arnesta Juozekėnaitė (9 kl.), Greta Janulytė (8 kl.),  Viktorija Pažarskytė (7 kl.), Kristina Paliukaitė (7 kl.)  užėmė II vietą. Orgavizuotame snaiperių konkurse Greta Janulytė (7 kl.) užėmė  II vietą. Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojai Audrius Mameniškis ir Neringa Bulienė.

Vasario 17 d. Joniškyje vyko mokinių  olimpinio festivalio virvės traukimo varžybos. Mūsų mokyklos komanda: Mantas Gruzdys (9 kl.), dešimtokai Jonas Jankauskas, Aurimas Juzėnas, Arnoldas Juzėnas, Dovydas Kurtkus, Marius Paliukas, užėmė I vietą ir iškovojo teisę atstovauti rajoną zoninėse varžybose. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Vasario 15 d. mokykloje  buvo paminėta Vasario 16 – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Tačiau  minėjimo tradicijos buvo pakeistos. Jeigu kelis metus koncertuodavo į mokyklą pakviesti svečių kolektyvai, tai šiais mokslo metais pabandėme valstybinės šventės proga visi draugiškai pasportuoti. Mokyklos mokinių  ir mokytojų sportines varžybas iniciavo mokyklos direktorius Linas Česnulis, jam talkino kūno kultūros vyresnieji mokytojai Neringa Bulienė ir Audrius Mameniškis. 5-10 klasių mokiniai varžėsi stalo futbolo, stalo teniso bei linksmosiose rungtyse. Nors varžybos ir draugiškos, tačiau pažymėti patys sportiškiausi. Stalo teniso: I vieta – Jonas Jankauskas (10 kl.), II vieta – Paulius Ringis (9 kl.), III vieta – Dovydas Kurtkus (10 kl.).  Stalo futbolo: I vieta – Arnoldas Juzėnas (10 kl.), Mantas Gricius (8 kl.), II vieta – Dovydas Gelažis (10 kl.), Viktorija Pažarskytė (7 kl.), III vieta - Denas Kuodis (7 kl.), Pijus Viknius (7 kl.). Linksmosios rungtys (mergaitės): I vieta – Renata Maižiūtė (8 kl. Linkaičių skyrius), II vieta - Karolina Mockutė (7 kl.), III vieta – Samanta Skliarovaitė (6 kl.). Linksmosios rungtys (berniukai): I vieta – Gvidas Skripkus ( 9 kl.), II vieta- Mantas Gruzdys (9 kl.), III vieta – Daivaras Skripkus. Kol vyresnieji sportavo, pradinukai savo mintis apie artėjantį krepšinio čemponatą perkėlė į piešinukus. Buvo ir tokių mokinių, kurie norėjo susipažinti su Joniškio rajono savivalda, jos darbu, funkcijomis, todėl 19 mokinių lankėsi Joniškio rajono savivaldybėje. Su savo darbu ir veikla mokinius supažindino Joniškio rajono meras R. Gadeikis, administracijos direktorius.

Sausio 24 d. mokyklos priešmokyklinės grupės, pradinių klasių mokiniai ir penktokai buvo pakviesti į  Drakoniuko teatro spektaklį „Robinzono nuotykiai negyvenamoje saloje“.

Sausio 13-ąją, paminėjome laisvės gynėjų dieną. Plačiau

2011 METAI

Gruodžio 23 – sausio 5 d. – mokiniams šv. Kalėdų atostogos

Gruodžio 22 d. mokykloje vyko projektinė diena „Kalėdinis karnavalas“. Priešmokyklinės grupės ugdytiniai  ir pradinių klasių mokiniai susitiko su Kalėdų seneliu. Vyresnių klasių mokiniai dalyvavo su klasių auklėtojais klasių valandėlėse „Kalėdiniai rytmečiai“. Vakare buvo parodytas  nuotaikingas spektaklis „Kipšiuko išdaigos“, kurį pastatė mūsų mokyklos mokiniai vadovaujami socialinės pedagogės Juventos Jurgelienės. Vėliau mokiniai linksminosi diskotekoje „Kaukių balius“.

Gruodžio 14 d. mokykloje vyko tradicinės krepšinio varžybos  buvusio mokyklos mokinio Jono Rimdžiaus taurei laimėti. I vietą laimėjo mūsų mokyklos komanda, II vieta atiteko Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijai, III – Šiaulių rajono Ginkūnų grafų P. ir A. Zubovų pagrindinės mokyklos komandai, IV – Gasčiūnų pagrindinei mokyklai.

Gruodžio 10 d. mūsų mokyklos merginų ansamblis vadovaujamas muzikos vyr. mokytojos Danguolės Korsakienės dalyvavo projekte „Žymūs kraštiečiai ir šiandieninis jaunimas“. Merginos atliko A. Raudonikio kūrybos dainas.

Lapkričio 30 d.  berniukų kvadrato varžybose 5-6 klasių komanda užėmė II vietą, 6-7 klasių komanda užėmė III vietą. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Lapkričio 26 d. mokykloje vyko renginys „Būkime kartu“ skirtas specialiųjų poreikių mokiniams. Plačiau

Lapkričio 15 d. mokykloje minėjome  Tolerancijos dieną. Buvo ruošiami plakatai, aptariami peržiūrėti filmai, kiekvienam užrišta tolerancijos apyrankė. Renginį iniciavo socialinė pedagogė Juventa Jurgelienė.

Lapkričio 12 d. mokykloje vyko diskusija tema „Vertybių devalvacija jauno žmogaus gyvenime“. Plačiau

Lapkričio 6 – 10 dienomis grupė mokytojų ir mokinių  dalyvavo Comenius partnerystės projekto „Working together, learning together“ išvykoje į Lenkiją. Plačiau

Lapkričio 4 d. devintokai su auklėtoja Jūrate Armonavičiene buvo išvykę į pažintinę ekskursiją po Šiaulių miestą.

Lapkričio 4 d. mergaičių kvadrato varžybose mūsų mokyklos 6-7 klasių komanda užėmė I vietą, 5-6 klasių komanda – II vietą. Mokines varžyboms parengė kūno kultūros vyr. mokytojas Audrius Mameniškis.

Spalio 28 d. mokyklos direktoriumi pradeda dirbti Linas Česnulis.

Spalio 21 d. Joniškio rajono savivaldybės tinklalapyje aprašyta mūsų mokyklos kelionė į Vilniaus Gedimino technikos universiteto A. Gustaičio aviacijos instituto organizuotą profesinio orientavimo ir konsultavimo dieną. Šią išvyką iniciavo respublikinio projekto „Drąsinkime ateitį“ Garbės galerijos narys lakūnas instruktorius Romas Šimkonis.

Spalio 21 d. iškilmingai aktų salėje  pirmokams įteikti Pirmoko pasai.

Spalio 20 d. Joniškio rajono savivaldybėje įvyko konkursas Joniškio rajono savivaldybės Gataučių M. Katiliūtės pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigoms užimti.

Spalio 18 d. 9 – 10 klasių mokiniai buvo pakviesti į Vilniaus Gedimino technikos universiteto A. Gustaičio aviacijos instituto organizuotą profesinio orientavimo ir konsultavimo dieną. Šią išvyką iniciavo respublikinio projekto „Drąsinkime ateitį“ Garbės galerijos narys lakūnas instruktorius Romas Šimkonis.

Spalio 16 d. 9 klasės mokiniai, auklėtoja J. Armonavičienė ir technologijų mokytoja L. Vilčiauskienė lankėsi ŠPRC surengtoje profesinio orientavimo ir konsultavimo dienoje.

Spalio 12 d. Gasčiūnų pagrindinėje mokykloje vyko Olimpinė diena. Dalyvavo Joniškio rajono Gasčiūnų pagrindinė mokykla, mūsų mokykla, Šiaulių rajono Meškuičių gimnazija ir Pakruojo rajono Triškonių pagrindinė mokykla . Mūsų mokyklos rezultatai: mergaičių 5-6 klasių kvadrato varžybose užimta I vieta, berniukų 5-6 klasuių kvadrato varžybose - II vieta, vyresnių klasių tinklinio varžybose - III vieta,  virvės traukimo varžybose - III vieta, futboliuko 7-8 klasių  varžybose mergaitės – I vieta, berniukai - II vieta. Individualiai – Arnoldas Juzėnas (10 kl.) 1000 m. bėgime – III vieta, Eivydas Viknius (8 kl.)  400 m. bėgimre - III vieta, Lina Polevnevaitė (8 kl.)  400 m. - III vieta, Jonas Jankauskas (10 kl.)  – svarsčių kėlimo varžybose – II vieta. Mokinius varžyboms parengė kūno kultūros  vyr. mokytojai A. Mameniškis ir N. Bulienė.

Spalio 9 d. pradinių klasių mokiniai Rudenėlio šventės metu lankėsi Vilkiaušio miške, gėrėjosi rudenėjančia gamta, jos pokyčiais. Kepdami dešreles prisiminė, kaip reikia elgtis miške iškylaujant, sutvarkyti laužavietę. Linkaičių skyriaus pradinukai surengė rudens gėrybių parodą bei vaišes.

Spalio 6 d.  mūsų mokyklos Linkaičių skyriaus 8 ir 10 klasių mokiniai, jų tėveliai bei mokyklos mokytojai Violeta Žemeckienė ir Audrius Mameniškis buvo išvykę į mokomąją ekskursiją po Klaipėdos kraštą.

Spalio 5 d. Mokytojų dienos proga jau tradiciškai mokyklos „vairą į savo rankas perima“ dešimtokai. Savivaldos dieną jie ne tik vedė pamokas, bet ir nuotaikingai pasveikino mokytojus sukurdami filmuką iš mokyklos gyvenimo. Filmo autorius dešimtokas Dovydas Gelažis.

Rugsėjo 30 d. eidamas 83–uosius metus mirė Marcės Katiliūtės brolis Juozas Katilius. Palaidotas Kuršėnų kapinėse šalia savo žmonos.

Rugsėjo 29 d. Mūsų mokyklos regbio komanda Šiaulių apskrities bendrojo lavinimo mokyklų finalinėse „TOUCH“ varžybose užėmė III vietą.

Rugsėjo 27 d. minėjome Europos kalbų dieną. Renginio metu apie Baltijos jūros kaimyninę valstybę Daniją labai vaizdžiai papasakojo, demonstravo nuotraukas bei  pristatė lakstinuką mokyklos bibliotekininkė ir informacinių technologijų mokytoja Emilija Karoblytė.

Rugsėjo 22 d. Joniškio policijos komisariato organizuotose Jaunųjų policijos rėmėjų šaudymo varžybose mūsų mokyklos dešimtokas Marius Paliukas užėmė III vietą.

Rugsėjo 22 d. mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo Jauniūnų kaime vykusiame Saulės mūšio pergalės pašlovinime, kuriame visus sužavėjo „Ugnies valdovų“ ugninio šokio šou.

Rugsėjo 16 d. 50 – čiai mūsų mokyklos mokinių buvo padovanota mokomoji  ekskursija į Kernavę, Trakus, Vilnių. Ekskursiją finansavo mūsų mokykla ir respublikinio projekto „Drąsinkime ateitį“ Garbės galerijos narys V. Niauronis.

Rugsėjo 1-osios šventėje dalyvavo Joniškio rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistė I. Mačiulienė,  Gataučių seniūnijos seniūnė J. Kadienė, Gataučių bendruomenės pirmininkė D. Jakubkienė.

Lapkričio 30 d. mokykloje atidaryta poeto, fotografo Jono Ivanausko fotografijų paroda, skirta Laisvės gynimo ir didžiųjų netekčių atminties metų programos įgyvendinimui. Parodoje eksponuojamos nuotraukos iš  Vilniuje vykusių 2011 metų Sausio 13-osios Laisvės gynėjų dienos minėjimo renginių. Parodos atidaryme dalyvavo nuotraukų autorius, su jo kūryba supažindino Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus direktorė Rasa Ališauskienė.

Lapkričio mėnesį išleistas mokyklos laikraščio „Gataučiukas“ 106 numeris. Laikraščio redaktorei 9 klasės mokinei Deimantei Paliackaitei talkina 7 korespondentai ir mokytoja Emilija Pučkorienė.

free pokerfree poker

Biudžetinė įstaiga Joniškio r.
Gataučių Marcės Katiliūtės mokykla
Duomenys kaupiami
Juridinių asmenų registre,
kodas: 190563565
Mokyklos g. 6, Gataučių k.,
84262, Joniškio r. sav.
tel./faks. (8 426) 47 782;
Valdymo struktūros schema

 sitemap email  rss  facebook  archive Neįgaliesiems
455203
Šiandien
Vakar
Šią savaitę
Praeitą savaitę
Šį mėnesį
Praeitą mėnesį
Iš viso
49
91
500
453652
2716
3172
455203
Svetainę kūrė Laimonas Vingras 2010-12-22