Lapkričio 14 dieną garsiausiai Švedijos ir vienai populiariausių viso pasaulio vaikų rašytojai Astridai Lindgren suėjo 110 metų. Ši proga žaismingai paminėta mokyklos bibliotekoje bei literatūros pamokose.
Visą savaitę bibliotekoje vykstančioje parodoje galima sužinoti įdomių dalykų apie rašytoją, pavartyti jos knygas, prisiminti ir nuspalvinti knygų personažus, pasidaryti asmenukę su Pepe Ilgakojine, leistis į virtualią kelionę po Astridos Lindgren pramogų parką jos gimtajame mieste.

Artimiau susipažinti su rašytoja per literatūros pamoką į biblioteką užsuko šeštokai. O 5 klasės mokinių literatūros pamoka vyko Linkaičių kaimo bibliotekoje. Į Astridos Lindgren knygų pasaulį pakvietė bibliotekininkė Aleksandra Stulginskienė. Ji papasakojo apie rašytoją, parodė vaikiškų knygų parodėlę, skirtą Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Pasidalinę į tris komandas, penktokai žaidė Pepės Ilgakojinės žaidimus su daiktais, turėjo kuo išradingiau pabaigti pradėtus sakinius (Pvz.: Norint patekti į laivo katastrofą, reikia... nusipirkti bilietus į „Titaniką“), atspėti, kiek paslaptingame butelyje pupelių. Linksmybių pabaigoje atsirado ir senas lagaminas, kurio turinį reikėjo atspėti. Pasirodo, ten slėpėsi bibliotekos skaitytojo kortelė (formuliaras). Įsiamžindami nuotraukoje kai kurie penktokai galėjo įsivaizduoti, kad atsidūrė Stokholmo daugiabučių namų pastogėje – pas Karlsoną, kuris gyvena ant stogo.